http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Małżeństwo z Gniezna zatrzymane za handel dopalaczami!

Wyróżniony Małżeństwo z Gniezna zatrzymane za handel dopalaczami!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali dwie osoby handlujące dopalaczem o nazwie Mocarz. Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Podejrzani o handel dopalaczami to małżeństwo z Gniezna. 14 lipca zostali przesłuchani, a śledczy przedstawili im zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo życia lub zdrowia. - Do zdarzenia doszło w 13 lipca. Wówczas to pogotowie zostało wezwane do nieprzytomnego mężczyzny. Okazał się nim 40-letni gnieźnianin, który został przewieziony na miejscowy SOR. Jak ustalono, pacjent najprawdopodobniej zażył środek o nazwie Mocarz. Z objawami zatrucia dopalaczami został przewieziony na oddział toksykologii do szpitala w Poznaniu - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - Tego samego dnia do szpitala trafiły jeszcze dwie inne osoby: 18-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna, mieszkańcy Gniezna, którzy również zażywali dopalacze. Ustalono, że mężczyzna zażywał środek o nazwie Mocarz, kobieta nie potrafiła powiedzieć z jakimi dopalaczami miała do czynienia - dodaje rzecznik.

Policjanci kryminalni od razu przystąpili do działania. Zebrane w tej sprawie informacje pozwoliły na zatrzymanie kobiety i mężczyzny handlującymi tymi substancjami. Łącznie stróże prawa znaleźli 41,5 grama substancji o nazwie Mocarz, oraz zabezpieczyli ponad 11.500 złotych pochodzących prawdopodobnie z handlu dopalaczami. Zabezpieczone specyfiki trafiły do badań laboratoryjnych.

Zatrzymanym śledczy przedstawili zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.