http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kiszkowo: wszedł do domu przez otwarte okno i ukradł dwa tablety!

Wyróżniony Kiszkowo: wszedł do domu przez otwarte okno i ukradł dwa tablety!

Wszedł do domu przez otwarte okno piwniczne. Skradł dwa tablety o wartości 2200 zł. Policjanci przekazują kilka istotnych wskazówek, które pozwolą w większym stopniu zabezpieczyć nasze mienie.


- Wczoraj policjanci w Kłecku otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z domów w Kiszkowie. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że złodziej do środka dostał się przez otwarte okno piwniczne. Skradł dwa tablety o wartości 2200 zł - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

To zdarzenie pokazuje jak łatwo możemy stracić oszczędności. Dom lub mieszkanie to dorobek wielu lat naszej ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, dlatego warto zadbać o to aby zabezpieczyć go w taki sposób aby uniemożliwić i ograniczyć do minimum zagrożenie włamania i kradzieży. Gnieźnieńscy policjanci radzą jak nie dopuścić do tego typu sytuacji oraz jak chronić swoją własność.

Najbezpieczniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, cennej biżuterii, akcji i obligacji jest bank. Złodziej szybko znajdują ukryte pieniądze i wartościowe przedmioty w różnego rodzaju szafach, torebkach, czy bieliźniarkach.

- Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką lub na parapecie. Zabezpieczmy w sposób należyty drzwi i okna swojego mieszkania, załóżmy solidne zamki. Właścicielom domów jednorodzinnych radzimy, wykonajmy solidne ogrodzenie, zadbajmy o oświetlenie w szczególności wejść, okien tarasowych i bram garażowych. Zamontujmy rolety antywłamaniowe lub kraty w szczególności w dolnych partiach budynków takimi jak piwnice - dodaje rzecznik.

Gdy zorientujemy się, że doszło do włamania czy kradzieży w naszym domu, mieszkaniu, piwnicy czy komórce nie dotykajmy niczego opuśćmy pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformujmy Policję. Sprawdzenie co nam zginęło lub co zostało uszkodzone może spowodować zatarcie śladów, które pozostawił przestępca i może to w dużym stopniu utrudnić prace policjantów.

Policja apeluje: telefony 997 i 112 są dostępne dla każdego. Wszystkie spostrzeżenia budzące niepokój nie będą bagatelizowane i zostaną skrupulatnie sprawdzone.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.