Logo
Wydrukuj tę stronę

Zostawił dwa listy pożegnalne. Policjanci odnaleźli 20-letniego desperata

Wyróżniony Zostawił dwa listy pożegnalne. Policjanci odnaleźli 20-letniego desperata

Policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego z Gniezna odnaleźli mężczyznę, który wyszedł z domu z myślami samobójczymi. Policjanci rozpoczęli poszukiwania, gdy rodzina znalazła pozostawione przez niego listy pożegnalne. 20-latek trafił pod opiekę lekarzy.


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 września. Gnieźnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o 20-letnim mężczyźnie, który zostawił w domu dwa listy pożegnalne. Wcześniej wyszedł z domu w nieznanym kierunku.

- W poszukiwaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów. Mężczyzna przeżył zawód miłosny. W godzinach popołudniowych wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. Jakiś czas później rodzina odkryła, że 20-latek pozostawił dwa listy pożegnalne. Nie było z nim żadnego kontaktu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

W przypadku takich sytuacji zaginięcia są traktowane priorytetowo. Warunki pogodowe nie były trudne, ale istniała obawa o życie młodego mężczyzny. Dlatego policjanci musieli działać szybko i zdecydowanie. Ogłoszono alarm dla całej jednostki policji w Gnieźnie. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, gdzie 20-latek mógł się udać.

- Godzinę po wszczęciu alarmu policjanci patrolówki: st. post. Agnieszka Olejniczak i sierż. sztab. Norbert Kolski zlokalizowali zaginionego na ul. św. Jana w Gnieźnie. Mężczyzna znajdował się w samochodzie. Trafił pod opiekę lekarzy - dodaje rzecznik.
Informacjelokalne.pl