http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policyjna akcja „NURD”: 46 interwencji wobec pieszych, 38 wobec kierowców

Wyróżniony Policyjna akcja „NURD”: 46 interwencji wobec pieszych, 38 wobec kierowców

Policjanci podsumowali działania „NURD”. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, ale również szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych.


Akcja „NURD” odbyła się w piątek, 14 września. Wzięli w niej udział policjanci ruchu drogowego gnieźnieńskiej komendy, którzy przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

- Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia. Mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 46 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to policjanci skontrolowali 38 kierowców. Zmotoryzowani w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, czy parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść. W sumie policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy (za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości) i 7 dowodów rejestracyjnych. Z kolei jeżeli chodzi o rowerzystów, to nie odnotowano żadnego, popełnionego przez nich wykroczenia - dosaje.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.