http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzemeszno: antyterroryści uwolnili zakładnika!

Wyróżniony Trzemeszno: antyterroryści uwolnili zakładnika!

Na teren jednego z zakładów produkcyjnych w miejscowości Trzemeszno wjechał sprawca, który podłożył ładunek wybuchowy i wziął zakładnika - taką informację otrzymali policjanci. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń powiatowych, w których udział wzięli udział także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Ćwiczenia przewidywały użycie syren alarmowych oraz podawanie komunikatów głosowych.


- W przeprowadzonych 25 września 2018 roku ćwiczeniach brali udział policjanci z Grupy Realizacyjnej oraz zastępy straży pożarnej z Gniezna, Poznania i OSP w Trzemeszna. Akcji przyglądali się przedstawiciele władz samorządowych oraz Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie wraz ze swoim I zastępcą. Działania te miały na celu doskonalenie współpracy różnych służb ratunkowych, w przypadku wystąpienia zagrożenia - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatopwej Policji w Gnieźnie.

Jak zwykle przy tego typu ćwiczeniach służby ratownicze zwracają uwagę, że na terenie całego Zakładu Produkcyjnego oraz w jego okolicach mogą być słyszalne syreny alarmowe, w tym wozów ratunkowych, jak i komunikaty głosowe wydawane w wewnętrznym systemie ostrzegania za pomocą megafonów.

Scenariusz ćwiczeń dotyczący udziału policji zakładał, że na teren jednego z zakładów produkcyjnych na terenie Trzemeszna po pokonaniu przeszkód wjechała ciężarówka. Następnie sprawca wziął zakładnika, z którym zamknął się w jednym z pomieszczeń biurowych. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z Grupy Realizacyjnej, a także inni policjanci, których zadaniem było zatrzymanie osoby podejrzanej, zneutralizowanie ładunku, zapewnienie drożności dróg i patrolowanie zagrożonego rejonu pod kątem osób postronnych.

- Przypomnijmy, że przeprowadzanie ćwiczeń ma wpływ na usprawnienie działań ratowników na wypadek niespodziewanego wydarzenia. Mimo, że były to tylko ćwiczenia, to jednak wszyscy uczestnicy profesjonalnie zrealizowali założenia scenariusza. Dzięki takim wspólnym działaniom służby i podmioty powołane do dbania o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego miały możliwość przećwiczenia procedur w przypadku zaistnienia zagrożenia - dodaje rzecznik.

Na zakończenie podsumowano ćwiczenia, podkreślając duże zaangażowanie służb biorących udział w działaniach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.