http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niechanowo: areszt za kradzież samochodu, włamanie i posiadanie amunicji

Wyróżniony Niechanowo: areszt za kradzież samochodu, włamanie i posiadanie amunicji

Zebrane materiały dowodowe i wiele innych przeprowadzonych przez policjantów kryminalnych z Gniezna pozwoliło na ustalenie oraz zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzieży samochodu, kradzież z włamaniem do marketu i nielegalnego posiadania amunicji. Funkcjonariusze odzyskali w tej sprawie także skradziony pojazd. Mężczyzna podejrzany o te czyny został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Początek sprawy miał miejsce w połowie sierpnia tego roku. - Wówczas to doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z marketów w Żydowie. Sprawca ze sklepowych półek zabrał 29 sztuk napojów alkoholowych o wartości 2162 złote. W tej samej miejscowości, na terenie niestrzeżonego parkingu na początku września doszło do kolejnego przestępstwa. Tym razem nieustalony sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i to, że kluczyki były pozostawione w stacyjce i ukradł samochód osobowy marki Volkswagen Passat. Właściciel auta – mieszkaniec powiatu wągrowieckiego wycenił straty na 8500 zł - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy ustalili, że obydwie sprawy najprawdopodobniej są ze sobą powiązane. Jednym z typowanych sprawców był wielokrotnie notowany przez policję 33-letni mieszkaniec Bydgoszczy, przebywający czasowo na terenie Niechanowa. - 1 października, w miejscu przebywania mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony pojazd, który znajdował się w zamkniętym garażu. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania 33-latka policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli przedmiot przypominający broń i nielegalnie posiadaną amunicję - dodaje rzecznik.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży samochodu, kradzieży z włamaniem do marketu i nielegalnego posiadania amunicji. Obecnie funkcjonariusze czekają na ekspertyzę biegłego z dziedziny balistyki i badania broni.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.