http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strzelanina w PWSZ! Antyterroryści w akcji!

Wyróżniony Strzelanina w PWSZ! Antyterroryści w akcji!

Do uczelni wtargnęli uzbrojeni mężczyźni. Padły strzały. Wzięli zakładników. Do akcji wkroczyli policjanci z Grupy Realizacyjnej którzy zatrzymali przestępców. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzone zostały w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie, których celem było sprawdzenie służb mundurowych w zakresie współdziałania przy incydencie z uzbrojonymi napastnikami.


Ćwiczenia przeprowadzono w środę, 17 października 2018 roku. Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia o wejściu na teren szkoły terrorystów, którzy dodatkowo mieli wziąć zakładników natychmiast wysłał na miejsce policjantów.

W pierwszej kolejności przeprowadzono ewakuację studentów i kadry naukowo-dydaktycznej z budynków PWSZ. Stróże prawa zabezpieczyli teren wokół szkoły, wyznaczyli rejon bezpieczeństwa. Następnie do akcji wkroczyli policjanci wchodzący w skład Grupy Realizacyjnej, która wyposażona w specjalistyczny sprzęt dokonała przeszukania poszczególnych pomieszczeń. Policjanci odbili zakładników i zatrzymali terrorystów.

Dodatkowo podczas przeszukiwana pomieszczeń został znaleziony ładunek wybuchowy. Został on przetransportowany na zewnątrz budynku, gdzie policjanci dokonali jego neutralizacji.

- Tego typu ćwiczenia to doskonała okazja do zweryfikowania sprawności w działaniu wszystkich służb. Dzięki nim uczestnicy i policjanci są doskonale przygotowani do sytuacji, które mogą zdarzyć się naprawdę. Podczas podsumowania akcji policjanci apelowali do studentów o czujność i żeby nie lekceważyć zagrożeń - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.