http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Śmierć mężczyzny... z indykami w tle

Wyróżniony Śmierć mężczyzny... z indykami w tle

Zuchwała kradzież okazała się niezwykle kosztowna w skutkach dla jednego z jej sprawców. Wczoraj późnym wieczorem w Kosmowie dwójka mężczyzn próbowała skraść kilkadziesiąt indyków hodowlanych, które następnie zapakowali do samochodu osobowego. Sprawcy zaczęli uciekać w momencie, kiedy zostali przyłapani na gorącym uczynku przez pracownika gospodarstwa, nie ujechali jednak daleko. Ich samochód ostatecznie wylądował w przydrożnym rowie, niedaleko Gębarzewa jeden zginął na miejscu, a drugi uciekł i jest teraz poszukiwany przez policję.


Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w okolicach gospodarstwa, w którym zajmowano się hodowlą indyków. – Wszystko rozegrało się około godziny 20.00 – mówi Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. – Na terenie jednego  z gospodarstw w gminie Czerniejewo dwaj mężczyźni podjęli próbę kradzieży 31 żywych indyków. Ich akcja początkowo zakończyła się nawet sukcesem, ponieważ udało się im zapakować wszystkie indyki do samochodu osobowego VW Golf. To jednak zauważył i naszedł sprawców pracownik gospodarstwa, wtedy właśnie zaczęli oni uciekać w kierunku Gębarzewa – opowiada A. Osińska.

Zanim jednak powiadomiona policja podjęła swój trop za uciekającymi sprawcami kradzieży, ich samochód wylądował w rowie, niedaleko Gębarzewa. – Doszło ostatecznie do wywrócenia tego pojazdu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy z komisariatu policji w Czerniejewie przystąpiono natychmiastowo do akcji ratowniczej, która polegała na próbie wyciągnięcia jednego mężczyzny z pojazdu. Gdy jednak na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego, lekarz stwierdził jego zgon – relacjonuje A. Osińska.

Na miejscu zostały następnie przeprowadzone wszystkie niezbędne w takiej sytuacji czynności pod nadzorem prokuratora. Jego decyzją, ciało mężczyzny zabezpieczono do sekcji zwłok. Policja natomiast wykonuje obecnie czynności mające doprowadzić do ustalenia tożsamości tego mężczyzny oraz zatrzymać drugiego sprawcę kradzieży, który najprawdopodobniej też jechał samochodem i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.