http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Areszt dla 34-letniego mieszkańca Trzemeszna

Wyróżniony Areszt dla 34-letniego mieszkańca Trzemeszna

Policjanci z Trzemeszna wspólnie z policjantami operacyjnymi z Gniezna zatrzymali 34-letniego trzemesznianina, któremu śledczy zarzucają popełnienie trzech przestępstw. Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Za czyny których się dopuścił grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z komisariatu w Trzemesznie od pewnego czasu zajmowali się sprawami przestępstw do których doszło na końcu lipca  oraz pod koniec października tego roku. W sprawach tych funkcjonariusze gromadzili materiał dowodowy. Prowadzone czynności wykazały, że sprawcą tych przestępstw jest 34-letni mieszkaniec Trzemeszna.

- W dniu 18 listopada 2018 roku policjanci z Trzemeszna wspólnie z funkcjonariuszami operacyjnymi z Gniezna zatrzymali podejrzewanego. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty. Pierwszy dotyczący kradzieży z włamaniem do jednego z salonów fryzjerskich w Trzemesznie. Po włamaniu z wnętrza salonu ukradł pojemnik z pieniędzmi. Kolejny dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem do jednej ze szkół w Trzemesznie. W tym przypadku sprawca uszkodził dwie kamery monitoringu i dwa okna. Wartość strat wyceniono na 2400 zł. Ostatni zarzut dotyczył stosowania przemocy wobec funkcjonariuszy policji - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.