http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Witkowska OSP wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratowania ludzkiego życia!

Wyróżniony Witkowska OSP wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratowania ludzkiego życia!

Nowa łódź ratownicza przeznaczona jest do niesienia pomocy osobom poszkodowanym na obszarze jezior i innych akwenów. Nowa witkowska łódź model Whaly 435R  może zabrać na pokład maksymalnie 9 osób (ratowników i poszkodowanych) posiada 40-konny silnik spalinowy, oświetlenie sygnalizacyjne, jak również światła ułatwiające działania poszukiwawcze. Dodatkowe wyposażenie stanowi dron podwodny – sprzęt służący do lokalizacji poszkodowanych pod powierzchnią wody. Wraz z łodzią  zakupiona została przyczepa podłodziowa przystosowana do zanurzania w czasie wodowania.


- Strażacy przede wszystkim używać jej będą podczas akcji na jeziorze Niedzięgiel w Skorzęcinie. Poza największym jeziorem w naszej gminie leżą jeszcze 4 inne, a także kilka mniejszy zbiorników wodnych. Należy pokreślić, że  dzięki tej łodzi strażacy będą mogli o wiele skuteczniej nieść pomoc i ratować życie ludzkie – przekonywał Tomasz Kuliński – Naczelnik OSP Witkowo.

W poniedziałek 3 grudnia na wodach jeziora w Skorzęcinie odbyło się pierwsze wodowanie łodzi i zaprezentowanie jej możliwości oraz przetestowanie sprzętu, przed włączeniem do podziału bojowego jednostki. Od tej pory po wielu latach zmagań z przestarzałym i awaryjnym sprzętem, witkowscy strażacy będą mogli podczas działań na wodach skupić się przede wszystkim na niesieniu pomocy poszkodowanym.

Uroczystość oficjalnego przekazania sprzętu odbyła się w minioną sobotę 1 grudnia w siedzibie OSP w Witkowie. Dokumenty na ręce Prezesa przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński.
|
Zakup łodzi był możliwy  dzięki dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach zadania „Skuteczna ochrona środowiska naturalnego oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców obszaru poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.