http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kup książkę „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”

Wyróżniony Kup książkę „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”

Ta książka to najlepszy prezent! Premiera książki „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” autorstwa Karola Soberskiego, odbyła się 28 września 2019 r. w pałacu w Czerniejewie. Książkę można kupić podczas spotkań autorskich lub można ją zamówić przez internet. Wystarczy tylko dokonać zamówienia na formularzu załączonym do tego tekstu.


Opis książki:
Powiat gnieźnieński jest nie tylko jednym z najpiękniejszych regionów Polski, ale również turystyczną perłą Polski. Obfitość zabytków świadczy o bogatej historii i dodaje splendoru współczesności. Okolice Gniezna to miejsca niezwykłe, które szczególnie polecam w gminach:  Mieleszyn, Kłecko, Kiszkowo, Czerniejewo, Łubowo, czy też Niechanowo.

Okolice Gniezna to kraina pięknych i owianych legendami pałaców, ostoja bogatego, pełnego sekretów życia ziemiaństwa XIX i XX wieku, region niecodziennych zabytków architektury i techniki oraz niepowtarzalnych miejsc przyrodniczo-krajobrazowych. Ale to również ziemia będąca świadkiem wielu tragedii, ludobójstwa czy krwawych wydarzeń, które odcisnęły piętno na historii ziemi gnieźnieńskiej. Nietrudno też doszukać się w niej epizodów fascynujących a zarazem intrygujących, wartych odkrywania i promowania.

Miasteczka czy wsie, pola czy lasy, drogi czy bezdroża po których w tej książce wędruję to często miejsca zapomniane, leżące gdzieś na uboczu, ale mające swój niepowtarzalny klimat i bezcenne zabytki. Gdy weźmiemy jeszcze pod uwagę burzliwą historię naszego regionu, to możemy mieć pewność, że mieszkamy w okolicach o niezwykłych i najczęściej niedocenianych bogactwach. Warto je poznawać!

Zapraszam Czytelników na wędrówkę do miejsc w okolicach Gniezna, miejsc niby znanych, często odwiedzanych ale ciągle czekających na nowych odkrywców. Na własnej skórze przekonałem się, że można wiele razy powracać do tych miejsc, można godzinami chodzić po tych miejscach (których historie to idealne scenariusze na sensacyjne filmy) i za każdym razem doświadczać nowych przeżyć.

Format: B5
Liczba stron: 192
Cena: 40 zł (plus koszty wysyłki)

Wysyłka:
Wysyłka przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru.

Kontakt:
W razie pytań, prosimy o kontakt: 515-980-504.
Ostatnio zmienianyśroda, 01 kwiecień 2020 22:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.