http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Velux w Gnieźnie już prawie 20 lat!

Wyróżniony Velux w Gnieźnie już prawie 20 lat!

W sobotę na terenie fabryki Velux w Gnieźnie miały miejsce „drzwi otwarte” dla wszystkich mieszkańców. Duński koncern produkuje swoje okna w naszym mieście od blisko dwóch dekad, co jest jednym z powodów, by o swojej działalności przypomnieć. Przy okazji kierownictwo przedsiębiorstwa zasygnalizowało, że firma obecnie szuka również pracowników.


Powierzchnia fabryki Velux w Gnieźnie, która mieści się na terenach przy ulicy Kolejowej i Słonecznej, zajmuje ok. 75 tysięcy metrów kwadratowych, tj. tyle samo, co 10 boisk piłkarskich. To pozwala na dużą produkcję, w całym zakładzie pracuje obecnie ok. 700 osób, natomiast na ul. Kolejowej pracuje około 300 osób. - Ostatnio mieliśmy nawet wzrost produkcji, bo zapotrzebowanie na nasz produkt jest coraz większe i to na całym świecie. Obecnie największym zainteresowaniem w Europie cieszą się okna drewniane pomalowane na biały kolor – mówi Robert Echaust, menadżer produkcji.

Najwięcej produktów jest eksportowanych do Francji i Niemiec, ale rynkiem zbytu dla Velux są państwa z całej Europy. - Kiedyś mieliśmy ok. 60 wariantów tych okien dachowych, obecnie natomiast aktywnych wariantów jest ok. 300. Różnią się one zarówno wymiarem samego okna, tj. wysokością oraz szerokością, ale także rodzajem szyby, okuć lub wykończenia np. okno malowane na biało lub naturalne drewno. Produkujemy również okna GPL, w którym klamka na dole umożliwia podniesienie całego skrzydła w górę, a więc prześwit jest taki, jak by to było klasyczne okno fasadowe w ścianie, można spokojnie przez takie okno wyglądać – tłumaczy Arkadiusz Bałtaki, menadżer ds. logistyki.

Hala montażowa, to dwie linie. Pierwsza zajmuje się montażem skrzydeł, a druga produkuje ościeżnice. Łącznie, na jednej zmianie obecnych jest ok. 70 osób, a pracuje się tu na dwie zmiany. Do wyprodukowanych ościeżnic najpierw montuje się skrzydła, a potem dopiero wprawiane są szyby. Całość produkcji kończy przejazd przez tzw. czarną skrzynkę, czyli urządzenie odkurzające każde okno z kurzu i wiórów. Losowo wybrane okna z każdej partii są także sprawdzane szczegółowo przez kontrolera jakości, niektóre okna poddawane są również testowi na szczelność i są m. in. konfrontowane z wodą.

Firma Velux zajmuje się produkcją okien dachowych od 1942 roku. Fabryka w Gnieźnie powstała natomiast w 1998 roku. - Za rok będziemy obchodzić jubileusz 20-lecia obecności firmy Velux w Gnieźnie – podkreśla Katarzyna Szalbierz, menadżer ds. personalnych. - To jest dobra okazja, żeby wzmocnić wizerunek firmy Velux, jako dobrego pracodawcy. Być może zachęcimy potencjalnych kandydatów, by do nas dołączyli i po tym, gdy zobaczą, w jaki sposób wygląda produkcja, zechcą zostać naszymi pracownikami – dodaje.

Aktualnie poszukiwani są pracownicy na następujące stanowiska: operator maszyn oraz mechanik, elektromechanik i magazynier. - Przede wszystkim stawiamy na to, żeby takie osoby miały chęci i chciały pracować, to jest warunek konieczny. Co do reszty, to uznajemy, że każdego jesteśmy w stanie dobrze wyszkolić, to dotyczy oczywiście pracowników produkcyjnych. Jeśli chodzi o te dwa stanowiska mechaników i elektromechaników, to byłoby dobrze, gdyby posiadali oni już techniczne kwalifikacje – zachęca K. Szalbierz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.