Logo
Wydrukuj tę stronę

Szkolenie dla rozpoczynających działalność gospodarczą

Wyróżniony Szkolenie dla rozpoczynających działalność gospodarczą

W Urzędzie Skarbowym w Gnieźnie odbyło się kompleksowe szkolenie dla osób zakładających po raz pierwszy własną działalność gospodarczą. Przyszli przedsiębiorcy mogli uzyskać niezbędne informacje na temat rozliczeń podatkowych firmy, a także kwestii związanych z ZUS-em oraz informacje ze strony Urzędu Pracy.


- Takie kompleksowe szkolenie ma przede wszystkim ułatwić ludziom rozpoczynającym działalność uzyskanie informacji w jednym miejscu. Tak by nie musieli tracić czasu ale też niepotrzebnie się denerwować – przyznaje Małgorzata Matczak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Zdaniem Naczelnik Urzędu Skarbowego to także nie tylko okazja do wsparcia osób zakładających działalność w zakresie zeznań podatkowych, ale też przełamania pewnych lęków w odniesieniu do Urzędu. - Sytuacja będzie jeszcze bardziej przyjazna dla naszych klientów kiedy w styczniu po nowelizacji podstaw prawnych, każdy przedsiębiorca będzie miał swojego opiekuna – zdradza Anna Wiernowolska, naczelnik US w Gnieźnie.

Natomiast Anna Wojciechowska, starszy inspektor ZUS mówiła także o tym, że ZUS jest nie tylko wtedy ze swoimi klientami prowadzącymi działalność gdy płacą oni składki, ale chce też informować co zrobić jeśli pojawią się zaległości.
Informacjelokalne.pl