http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Co gdzie kiedy

Co gdzie kiedy (6)

28 września o godz. 16.00 - „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” - zapraszamy na premierę nowej książki Karola Soberskiego!

Już w sobotę, 28 września o godz. 16.00 w pałacu w Czerniejewie odbędzie się premiera nowej książki Karola Soberskiego zatytułowanej „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”. Okolice Gniezna to kraina pięknych i owianych legendami pałaców, ostoja bogatego, pełnego sekretów życia ziemiaństwa XVIII, XIX i XX wieku, region niecodziennych zabytków architektury i techniki oraz niepowtarzalnych miejsc przyrodniczo-krajobrazowych. Ale to również ziemia będąca świadkiem wielu tragedii, ludobójstwa czy krwawych wydarzeń, które odcisnęły piętno na historii tego regionu. I o tym wszystkim opowiada ta pozycja, która jest piątą - w ostatnich 36 miesiącach - książką napisaną przez K. Soberskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy - wstęp wolny.

10 października o godz. 19.00 - „Bez ceregieli” – spotkanie z Aleksandrem Dobą

W czwartek, 10 października o godz. 19.00  w hali im. M. Łopatki w Gnieźnie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Bez ceregieli”. Tym razem gościem będzie Aleksandra Dobę, który w swoim kajaku o wdzięcznej nazwie „OLO” jako pierwszy w historii trzykrotnie przepłynął Atlantyk używając wyłącznie siły własnych ramion.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS