http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Co gdzie kiedy

Co gdzie kiedy (6)

22 czerwca o godz. 22.00 - Filmowe Lato na Królewskim Festiwalu Artystycznym!

W piątek, 22 czerwca, w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego, do Gniezna zawita kino plenerowe firmowane przez Orange i Multikino. Tymczasową salą kinową, w której wyświetlony zostanie film „Praktykant” z Robertem De Niro i Anne Hathaway w rolach głównych, zostanie gnieźnieński Rynek. Start seansu o godz. 22.00. Będzie to pierwszy z dwóch pokazów w ramach KFA. Na drugi, organizatorzy zapraszają 3 sierpnia. Wstęp na oba seanse jest bezpłatny.

23 czerwca o godz. 14.00 - Noc Kupały połączona z Wielkim Zlotem Słowian!

Będzie widowisko historyczne, koncerty, konkursy, warsztaty i zagroda średniowieczna. Tak przedstawia się program Nocy Kupały i III Wielkiego Zlotu Słowian na Ostrowie Lednickim. Impreza jest wzbogaconą wersją wydarzenia organizowanego od samego początku istnienia Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

24 czerwca - Koncerty organowe w katedrze gnieźnieńskiej

Nie może ich zabraknąć w porze letniej, bo mają one swoich wielkich miłośników. Na trzecią i czwartą niedzielę czerwca zaplanowano w katedrze gnieźnieńskiej dwa wydarzenia muzyczne: Koncert Prymasowski i Koncert Muzyki Dawnej. Wydarzenia te będą stanowiły inaugurację cyklu koncertów organowych, które od kilku sezonów stanowią letnią atrakcję muzyczną dla turystów i tutejszych mieszkańców.

7 i 8 lipca - „Zagraj z Mistrzem” - warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne „Zagraj z Mistrzem” odbywają się w Gnieźnie po raz piąty i są adresowane do dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach muzycznych oraz do studentów Akademii Muzycznych. W tym roku zajęcia będą odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy to młodzież z całej Polski: z Wrocławia, Krakowa, Kielc, Szczecina, Olsztyna, Opola, Bydgoszczy, Słubic itd.

Subskrybuj to źródło RSS