Zagłębie Lubin z Pucharem Polski! Święto szczypiorniaka w Gnieźnie!

Wyróżniony Zagłębie Lubin z Pucharem Polski! Święto szczypiorniaka w Gnieźnie!

Kolejna impreza sportowa o wymiarze krajowym w Pierwszej Stolicy Polski. Tym razem w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki rozegrany został mecz finałowy Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet. Rywalizowały ze sobą Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin. Zwycięsko z tej potyczki wyszły szczypiornistki Zagłębia.

Mecz o Puchar Polski kobiet w piłce ręcznej miał dwie, jakże różne odsłony. W pierwszej połowie na parkiecie zdecydowanie dominowały Zagłębia. Potwierdził to wynik 15:6.Szczecinianki grały słabo, nie potrafiąc znaleźć skutecznego sposobu, by dorównać skutecznością swoim rywalkom. Zmieniło  się to jednak po przerwie i zawodniczki z pomorza zaczęły odrabiać straty. Gra stała się bardziej wyrównana. W  52 minucie Pogoń przegrywała już tylko 16:22. Ostatecznie jednak lubinianki pokonały Pogoń Szczecin 25:19 i wywalczyły Puchar Polski.

Najwięcej bramek dla Zagłębia  Lubin zdobyła była reprezentantka Polski  Kinga Grzyb - 11. W zespole Pogoni najskuteczniejszą okazała się Valentina Blazević – zdobywczyni sześciu goli. Po meczu wręczone zostały obu zespołom medale, a zwycięskiej ekipie wspomniany cenny Puchar.

Składy: Zagłębie Lubin: Monika Wąż, Agnieszka Kuźmicka, Monika Maliczkiewicz (bramkarki)-Kinga Grzyb, Malwina Hartman, Małgorzata Trawczyńska, Małgorzata Buklarewicz, Agata Wasiak, Adrianna Górna, Paulina Piechnik, Zuzanna Ważna, Patricia Machado Matieli, Agnieszka Jochymek, Viktoria Belmas, Klaudia Pielesz, JovanaMilojević. Trener: Bożena Karkut.

Pogoń Szczecin: Monika Pruenster, Marta Wawrzynkowska, Natalia Krupa(bramkarki)-Oktawia Płomińska, Ivana Bozovic, Patrycja Noga, Agata Cebula, Marlena Urbańska, Natalia Janas, Joanna Wołoszyk, Daria Szynkaruk, Ivana Dezic, Daria Zawistowska, Karolina Kochaniak, Jelena Agbaba, Valentina Blazević. Trener: Neven Hrupec.