http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Podwórkowa Akademia Umiejętności już w środę!

Wyróżniony Podwórkowa Akademia Umiejętności już w środę!

Rozpoczął się lipiec, a wraz z nim nowa aktywność w ramach projektu „W zdrowym ciele - zdrowy duch” realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. W każdą środę lipca, w jednej z pięciu lokalizacji, w godzinach między 15.00 a 19.00 odbędzie się wydarzenie rodem sprzed kilkudziesięciu lat.


A tak na poważnie. W ramach nowej aktywności zaplanowanej przez Miejski Ośrodek Kultury, zapraszamy wszystkich, młodych i starszych, na niecodzienne wydarzenia w ramach projektu „W zdrowym ciele-zdrowy duch” sfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Stworzone zostaną proste stanowiska umożliwiające przeprowadzenie ciekawych zajęć z mieszkańcami dzielnic. Na stanowiskach działać będą profesjonaliści: animatorzy, aktorzy, muzycy, plastycy, gimnastycy i sportowcy. Na jeden dzień działania Podwórkowej Akademii Umiejętności może składać się cykl zajęć zróżnicowanych tematycznie – tak, aby każdy bez względu na wiek, mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Naszym celem jest popularyzacja wśród mieszkańców Gniezna przestrzeni publicznych jako miejsca spotkań i bezpiecznego spędzania czasu wolnego, integracja lokalnych społeczności przez wspólne uczestnictwo w działaniach animacyjnych, artystycznych i wydarzeniach kulturalnych.

Pragniemy także popularyzować i namawiać do kreatywności we wszystkich dziedzinach życia – nauka technik plastycznych, dekorowania i tworzenia własnych dzieł sztuk – popularyzowanie ekologii i recyklingu, a w dalszej perspektywie inspirowanie lokalnych inicjatyw. Istotne jest dla nas także propagowanie historii Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ oraz wspaniałych haseł głoszonych przez Sokoła – z głównym na czele: W zdrowym Ciele Zdrowy duch!

Zapraszamy Was w konkretne miejsca w każdą środę między godz. 15.00 – 19.00:
- 24 lipca zapraszamy na plac przy Muzeum Maszyn
- 31 lipca zapraszamy na plac zabaw przy jeziorze Jelonek

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.