http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Odpust św. Anny” w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

Wyróżniony „Odpust św. Anny” w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

W niedzielę, 28 lipca zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznym na „Odpust św. Anny”. Jest to kolejne wydarzenie w ramach obchodów jubileuszu 300-lecia budowy drewnianego kościoła z Wartkowic.


Postawiony w 1719 roku we wsi Wartkowice koło Uniejowa kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Wawrzyńca w roku 1997 został rozebrany i wraz z wyposażeniem przeniesiony do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach.
    
Nawiążemy do tradycji odpustów parafialnych, czyli święta patrona danej parafii. Dzień św. Anny przypada 26 lipca, jednakże zwyczajem jest przenoszenie, w razie potrzeby, obchodów na najbliższą niedzielę. Rozpoczynamy o godz. 10.00, już o 11.00 w kościele zostanie odprawiona msza św., a o 14.00 odbędzie się koncert muzyki organowej w wykonaniu Krzysztofa Olszewskiego.
    
Częścią wydarzenia będą świeckie atrakcje typowe dla dawnych wiejskich odpustów. W pobliżu kościoła stanie karuzela oraz odpustowe stoiska z zabawkami, słodyczami, ozdobami i pamiątkami. Bawimy się do godz.17:00!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.