http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

27 września o godz. 17.00 - „Noc Kościołów” wypełniona muzyką!

W piątek, 27 września w ramach kolejnej edycji „Nocy Kościołów” i z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki 2019, Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty, które odbędą się w Uzarzewie i w Owińskach.


Muzyczny wieczór rozpocznie Mate.O. Akustyczny, który wystąpi dla Państwa o godz. 17.00 w drewnianym kościele p.w. św. Michała Archanioła w Uzarzewie. Mate.O, tworząc duet z gitarzystą Adamem Szewczykiem stworzy przestrzeń muzyczną wypełnioną brzmieniem akustycznych gitar i charakterystycznym, ekspresyjnym śpiewem.

Po koncercie pełnym rytmów popu, jazzu i rythm&bluesa w Uzarzewie, przeniesiemy się do Owińsk, gdzie o godz. 19:00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela odbędzie się recital Magdy Umer. Mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, perfekcyjnie łącząca muzykę ze słowem przedstawi utwory z płyty ,,Noce i sny”, ,,Wciąż się na coś czeka”, oraz znane szerszej publiczności piosenki – wizytówki artystki.

Przed lub po każdym koncertów możliwe będzie zwiedzanie kościołów w towarzystwie księdza lub regionalisty.

Umożliwiając zainteresowanym ogodny sposób przemieszczania się pomiędzy koncertami, proponujemy bezpłatny autobus, którego trasa będzie następująca:
godz. 16:15 – parking przy ul. św. Marcin naprzeciwko kościoła pw. św. Marcina w Swarzędzu (trasa: Swarzędz – Uzarzewo – Owińska – Swarzędz)

Powrót autokaru do miejsca startu po zakończeniu drugiego z koncertów.

Warto już teraz zarezerwować w swych kalendarzach termin 27 września, gdyż taką muzyczną i poetycką propozycję trudno byłoby przegapić.

Organizatorami wydarzenia są: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, gminy Czerwonak i Swarzędz oraz Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.