http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mobilny punkt wydawania EKUZ ponownie w gnieźnieńskim starostwie

Wyróżniony Mobilny punkt wydawania EKUZ ponownie w gnieźnieńskim starostwie

W związku z rosnącym zainteresowaniem osób wyjeżdżających do krajów UE i EFTA posiadaniem karty EKUZ, Wielkopolski Oddział NFZ uruchomi jednorazowo w  środę, 25 września 2019 r. - mobilny punkt wydawania kart w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. W sali sesyjnej urzędu, w godzinach 9.00-17.00 pracownicy funduszu będą wydawać EKUZ.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy z dowodem tożsamości (i ew. pełnomocnictwami do złożenia wniosku/odbioru karty w imieniu innych osób). Każdy uczeń, student lub uczestnik studiów doktoranckich zgłoszony do ubezpieczenia jako członek rodziny po ukończeniu 18 roku życia musi załączyć do wniosku kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta lub inną formę zaświadczenia o kontynuowaniu nauki.

Wniosek o wydanie EKUZ będzie można również wypełnić na miejscu.

Przypominamy również, aby sprawdzać ważność posiadanej karty, wydanej wcześniej, zanim udamy się po nową. Bardzo często zdarza się, że osoby posiadające jeszcze ważną kartę, która ”wystarczy” na bieżący wyjazd czy wakacje – wnioskują o wydanie nowej – co nie tylko wydłuża kolejki osób oczekujących w siedzibie funduszu (i realizowanie wniosków otrzymywanych pocztą), ale także czas wystawienia karty, ponieważ aktualną trzeba najpierw unieważnić (skrócić czas jej ważności).

Gdzie sprawdzić ważność karty? W dolnym, prawym rogu. Wielu osobom (np. zatrudnionym na podst. umowy o pracę, prowadzącym działalność gospodarczą, rencistom) karta wydawana jest na rok, a emerytom na 5 lat. Termin ważności zależy od rodzaju tytułu do ubezpieczenia.

Informujemy również, że pracownicy NFZ  oprócz wydawania kart EKUZ  będą ponadto:
- potwierdzać zlecenia na wyroby medyczne (jeżeli będzie taka potrzeba),
- zakładać  konta w Internetowym Koncie Pacjenta
- udzielać informacji  w zakresie działania NFZ

WAŻNE SZCZEGÓŁY na temat EKUZ:
 http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.