http://informacjelokalne.pl/images/banners/baner01a.jpg

26 października o godz. 18.00 - Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie z twórczością Hermana Hessa

W miesiącu październiku Klub Dyskusji o Książce rozmawiać będzie na temat powieści Hermana Hessa "Gra szklanych paciorków". Tytuł jest ostatnią książką wybitnego prozaika, poety i eseisty niemieckiego. Ostatnią i chyba najważniejszą, biorąc pod uwagę jej tematykę.


Na początku wypada mi ostrzec czytelnika, że ma do czynienia z literaturą niełatwą. Sam język [książkę wydano w 1943 roku] i styl Hessego jest specyficzny. Nie czyta się więc tej literatury lekko. Czym zatem kusi "Gra szklanych paciorków"? Myślę, że niepowtarzalnym klimatem i niezapomnianym nastrojem. Po przeczytaniu tytuł na długo zostaje w "czytelniczej pamięci".

Dla mnie "Gra szklanych paciorków" to po prostu niezwykłe doświadczanie literatury. Na zasadzie "książkowego eksperymentu" postanowiłam sprawdzić jakie odczucia wzbudzi ta lektura u pozostałych członków Klubu.

Jestem ciekawa, jak Państwo odczytają życie Józefa Knehta? Czy zostaną Państwo zauroczeni światem prezentowanym przez Hessego?

Rozmowa na temat książki w czwartek, 26 października o godz. 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci, przy ul. Mieszka I 15. Serdecznie zapraszam w imieniu Klubu Dyskusji o Książce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.