http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

1 maja o godz. 10.00 - „Tylko dla Orłów” - takiego biegania jeszcze w Gnieźnie nie było

Przy okazji długiego majowego weekendu w Gnieźnie odbędzie się impreza, jakiej nie mieliśmy okazji jeszcze u nas gościć. Do udziału w niej zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i nie tylko oni. Nie będzie to jednak zwykłe bieganie i nie tylko bieganie.


Miłośników biegania w naszym mieście przybywa, a kalendarz dedykowanych jego miłośnikom przedsięwzięć jest regularnie rozbudowywany o kolejne imprezy. Po trzech biegach ulicznych, które na stałe zostały wpisane do naszej przestrzeni publicznej przyszedł czas na coś nowego. W Gnieźnie odbędzie się I Bieg Survivalowy „Tylko dla Orłów”. – Trasa biegu będzie prowadziła po torze motocrossowym przy ulicy Kokoszki w Gnieźnie i na przyległych terenach leśnych. Oczywiście znajdą się na niej sztuczne i naturalne przeszkody – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, z zamiłowania również biegacz. - Ten bieg będzie cykliczny, a jego kolejne edycje zostały już zaplanowane, na połowę września w Kępnie i na początku października ponownie u nas – informuje gospodarz Pierwszej Stolicy Polski, który w biegu także wystąpi. – Wyniki zawodników, którzy wezmą udział w co najmniej dwóch edycjach będą sumowane i będą podane w generalnej klasyfikacji. Z nich wyłoniona zostanie najlepsza zawodniczka oraz najlepszy zawodnik w każdej kategorii – dodaje T. Budasz.

Całe wydarzenie będzie miało miejsce 1 maja od godz. 10.00 i jest organizowane przez stowarzyszenie 4Human pod honorowym patronatem prezydenta miasta Gniezna. - Najpierw jest Bieg dla Piskląt na 750 metrów. Potem startuje Bieg dla Sokołów na 1,5 km a następnie Bieg dla Jastrzębi na dystansie 6,5 km i Bieg dla Orłów na dystansie 13 km – tłumaczy Agnieszka Filipiak, która będzie kierowała wszystkimi rywalizacjami. – Ten tor jest położony w fajnym miejscu. Jest lesisty oraz żwirowy, a więc trudno będzie biegać, z czym oczywiście każdy sobie poradzi w mniejszym lub większym stopniu. Przeszkody dla piskląt będą tak zorganizowane, że dzieci także sobie poradzą, a w biegu głównym przeszkód będzie przynajmniej dwadzieścia. Stopień trudności będzie bardzo zróżnicowany – zauważa A. Filipiak.

Na trasie zaplanowano też różne zbiegi i podbiegi. – To jest pierwsza edycja biegu survivalowego na terenie Gniezna, do udziału w którym wszystkich zapraszamy. Właściwie będzie to rodzinne wydarzenie, które połączymy z biegiem survivalowym, bo jest bieg dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Zapraszamy także firmy, zakłady pracy i młodzież, aby aktywnie uczestniczyli w życiu sportowym Gniezna i nie tylko. Dobra zabawa gwarantowana, a przy okazji wszystko jest profesjonalnie  organizowane, m. in. czas będzie mierzony się za pomocą chipów zwrotnych, które mocuje się przy obuwiu – podsumowuje Paweł Bączyk ze Stowarzyszenia 4Human.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2018/04/12/PLAKAT_tylko_dla_orlow.jpg

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.