http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

26 maja o godz. 18.00 - Toccoa Falls College z okazji Dnia Matki

Specjalną niespodziankę na Dzień Matki szykuje Miejski Ośrodek Kultury, który zaprosił z koncertem do Gniezna chór amerykański. Formacja znana jest z muzyki sakralnej, którą kieruje od 17 lat Tom Council, a jej członkowie wielokrotnie występowali w prestiżowym Carnegie Hall w Nowym Jorku.


Chór działa od blisko 100 lat i można powiedzieć, że już koncertował na całym świecie, gdyby nie fakt, że nigdy wcześniej nie wystąpił w naszym regionie. – Ten chór udało się nam zaprosić dzięki porozumieniu podpisanemu 3 lata temu przez naszą placówkę i firmę Pietrak z rodziną Promnitz, która mieszka w Stanach Zjednoczonych i w ramach tej współpracy już mieliśmy okazję posłuchać kilku artystów – mówi Kamilla Kozłowska z działu promocji Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Koncert zaplanowano 26 maja od godz. 18.00 na Zielonym Zapleczu MOK-u. – To będzie koncert 25-osobowego chóru grającego muzykę gospelową, który przyjedzie do nas z miasta Atlanta w stanie Georgia. Odwiedzili naprawdę wiele miejsc świata, od Korei Południowej, po Izrael, Tajlandię i Hongkong. Zespół na co dzień kształci studentów na ponad 30 głównych kierunkach, a ich zaangażowanie w projekty międzynarodowe ma poszerzać ich życiowe doświadczenie. Ich misją jest także kultywowanie muzyki chrześcijańskiej, którą wykonują w miejscach publicznych, szkołach i kościołach – opowiada K. Kozłowska.

- Oni będą gościli w Wielkopolsce od 23 maja, a u nas w sam Dzień Matki i my byśmy bardzo chcieli, żeby dzieci zaprosiły na ten koncert swoje mamy. Wstęp jest wolny i na pewno będzie możliwość wypicia herbaty lub kawy i zjedzenia z tej okazji czegoś smacznego. Myślę, że to będzie idealna okazja do spędzenia czasu razem, przy okazji racząc się piękną muzyką, którą proponuje chór Toccoa Falls College, a rzadko się zdarza, żebyśmy mieli okazję posłuchać w Gnieźnie muzyki gospel i poczuć tę wyjątkową atmosferę, która wyzwala chyba w każdym dużo radości. Każdy, kto chociaż raz brał udział w tych koncertach może potwierdzić, że jest to wyjątkowe wydarzenie i jedyna możliwość, żeby spędzić tak oryginalnie Dzień Matki – dodaje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.