http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

9 września o godz. 17.30 - Koncert Krystyny Prońko we wrześniu w MOK-u!

To będzie wyjątkowe wydarzenie dla prawdziwych koneserów muzyki i dla każdego młodego człowieka, który lubi odkrywać repertuary wielkich polskich artystów. We wrześniu na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie zaśpiewa Krystyna Prońko. Dziś rusza sprzedaż wejściówek na ten koncert.


Za niespełna cztery tygodnie rusza Królewski Festiwal Artystyczny, czyli letnia edycja wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, którego atrakcjami będą występy plenerowe: Shakin Dudiego, Natalii Nykiel, Grzegorza Hyżego, O.S.T.R. i zespołu Enej. Tymczasem zaplanowano już koncert, który zainauguruje za 3,5 miesiąca nowy sezon kulturalny w MOK-u. Jego gwiazdą będzie Krystyna Prońko, znakomita wokalistka jazzowa, która wyśpiewała takie znane przeboje, jak „Małe tęsknoty” i „Jesteś lekiem na całe zło”. – To jest artystka, której marka jest wszystkim tak znana, że chyba nie trzeba jej bliżej przedstawiać. Jej cała droga artystyczna, już kilkudziesięcioletnia w tej chwili, to wiele koncertów i wiele wspaniałych płyt, które zawierają ogrom znanych przebojów – mówi Kamilla Kozłowska z działu promocji Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Jej występ zaplanowano w sali widowiskowej tej placówki, 9 września od godz. 17.30, a bilety wstępu w cenie 60 złotych można nabywać od dziś w punkcie informacyjnym MOK-u przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie. – Biletów jest tylko 190 sztuk, bo nasza sala więcej osób niestety nie pomieści i dlatego dystrybucję tych biletów rozpoczynamy już teraz. To jest pierwsze wydarzenie 65. sezonu działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, który będzie dla nas jubileuszowy. O pozostałych na pewno będziemy informować już trochę później – zapowiada K. Kozłowska.

– To jest artystka, o której trzeba przypomnieć, bo jej korzenie były fundamentalne w jazzie i której dorobek artystyczny jest imponujący, a do tego jest pedagogiem muzycznym i przez wiele lat prowadziła klasę śpiewu na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie wykształciła całe mnóstwo muzyków w tej dziedzinie – nadmienia Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

To tam właśnie Krystyna Prońko debiutowała w 1973 roku, na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Lublinie ze swoim zespołem, który nosił nazwę Refleks. 71-letnia już dziś wokalistka pochodząca z Gorzowa Wielkopolskiego do tej pory nagrała 14 albumów studyjnych, a jej ostatnia płyta zatytułowana „Recital Trio Live: Prońko, Raminiak, Wendt” ukazała się w 2012 roku. Krótko po tym artystka otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medal Gloria Artis.

– Wysoką pozycję artystyczną Krystyny Prońko potwierdzają liczne zaproszenia do udziału w festiwalach zagranicznych w takich krajach, jak: USA, Kanada, Australia, Kuba, Niemcy, Austria, Grecja, Szwecja, Norwegia, Anglia, Irlandia, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Azerbejdżan, Mołdawia, Gruzja. Śpiewała kilkukrotnie na Jazz Jamboree i na Praskim Festiwalu Jazzowym, a w 1975 roku otrzymała główną nagrodę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za utwór „Niech moje serce kołysze ciebie do snu” – dodaje K. Kozłowska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.