http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

9 września o godz. 15.00 - I Bieg Pamięci Obrońców Kłecka

Fot. fanpage M-GOK w Kłecku Fot. fanpage M-GOK w Kłecku

W niedzielę, 9 września w Kłecku odbędzie się I Bieg Pamięci Obrońców Kłecka. Biegi główne wystartują o godzinie 15.00, natomiast biegi dla dzieci w czterech kategoriach wiekowych o godz. 14.00. Szczegółowe informacje będą przekazane do 25 sierpnia.


Wpisowe to 40 zł. biegi główne, oraz 10 zł. biegi dla dzieci. W pakiecie startowym m. in. numer startowy na pamiątkę, medal pamiątkowy, posiłek regeneracyjny, gadżety biegu i od sponsorów.

Zapisy odbywają się elektronicznie na stronie: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-klecko

Regulamin i mapka biegu dostępna na: www.mgokklecko.naszgok.pl/n,i-bieg-pamieci-obroncow-klecka

Organizatorem biegu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku  przy współpracy z GKS Lechitą Kłecko

I Bieg Pamięci Obrońców Kłecka zorganizowany zostanie w 79. rocznicę Cywilnej Obrony Kłecka
Przypomnijmy. We wrześniu 1939 r., po wycofaniu się regularnych wojsk, mieszkańcy Kłecka samorzutnie zorganizowali cywilną obronę miasta, stawiając zaciekły opór hitlerowskim najeźdźcom. Miasteczko broniło się przez dwa długie dni, 8 i 9 września. Zemsta hitlerowców była straszna. Po zajęciu miasta Niemcy zamordowali ponad 300 osób, w tym komendanta cywilnej obrony miasta – Jana Lapisa, jego zastępcę – Tadeusza Kutznera oraz księdza Mateusza Koncewicza – tymczasowego burmistrza Kłecka.

Poległych i pomordowanych przez Niemców upamiętnia m.in. pomnik na kłeckim Rynku, tablica na Domu Parafialnym, obeliski nad Małą Wełną i na strzelnicy w Kłecku oraz pomnik na miejscowym cmentarzu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.