http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/Wybory_2018/makohonski_informacjelokalne.jpg

24 września o godz. 18.00 - KdK o... „Mistrzu i Małgorzacie”

Spośród wszystkich mistrzów słowa, poznawanych w licealnych ławach, ten pozostawia w swoim odbiorcy niezatarte wrażenia. Zresztą nie tylko młode umysły ulegają mocy pióra Michaiła Bułhakowa.


Powieść „Mistrz i Małgorzata” uznawana jest za genialną, najbardziej tajemniczą i najważniejszą spośród dzieł literatury XX wieku. Jej wielokrotne adaptacje, nawiązania i inspiracje artystyczne są dowodem na to, że książka nigdy nie przestanie olśniewać.

Zgodnie z naszym klubowym zwyczajem, polecania ważnych dla nas tytułów, tematem wrześniowego spotkania, będzie właśnie „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa. Jak odczytamy tę powieść po latach? Czy uda się nam odkryć nowe warstwy, wątki? A może nie spełni naszych oczekiwań stworzonych na podstawie wcześniejszej lektury?

O tym wszystkim i kilku zupełnie niespodziewanych kwestiach dowiemy się już niebawem podczas naszej najbliższej rozmowy, we wtorek,24 września o godz. 18.00 w lokalu Wypożyczalni dla Dzieci - Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przy ul. Mieszka I 15.

Klub Dyskusji o Książce zaprasza zwłaszcza tych, którzy z lekturą zetkną się po raz pierwszy. Zachęcamy do podzielenia się literackimi wrażeniami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.