http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Skarby i tajemnice” - zapowiedź programu

Wyróżniony „Skarby i tajemnice” - zapowiedź programu

Piękne dwory i pałace, opuszczone wsie, zapomniane miejsca, pozostałości z czasów II wojny światowej czy okresu międzywojennego, niewyjaśnione zbrodnie… Tajemnice związane z Pojezierzem Gnieźnieńskim od lat są źródłem spekulacji nie tylko wśród historyków czy regionalistów, ale też wśród poszukiwaczy skarbów. Dzieła sztuki, zrabowane kosztowności, zasoby muzealne i ważne dokumenty… Pojezierze Gnieźnieńskie to kraina sekretów powtarzanych przez mieszkańców z pokolenia na pokolenie.


„Skarby i tajemnice Pojezierza Gnieźnieńskiego” to nowy cykl reportaży, które będzie można oglądać już od czerwca w naszym portalu. W tych programach będziemy przybliżać naszym Czytelnikom najciekawsze miejsca, ludzi i historyczne wydarzenia z regionu. Nie zabraknie skarbów, sekretów, zagadek, ciekawych ludzi, unikatowych miejsc czy zapomnianych wydarzeń. Przede wszystkim jednak będą to historie, które w większości są dzisiaj nieznane lub zapomniane.

W pierwszych programach opowiemy m.in. o sekretach kaplicy-rotundy w Mielnie, historii miejsca zwanego Kuś, zagadkach jeziora Kłeckiego, skarbach pałacu w Zakrzewie oraz tajemnicach „kręgu kamiennego” i „miejsca przeklętego”, które leżą w naszym regionie… Niektóre historie zmrożą krew w żyłach...

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.