http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

„Ranga tego plebiscytu ma swoje znaczenie”

Wyróżniony „Ranga tego plebiscytu ma swoje znaczenie”

Wszyscy goście Gali Plebiscytu „Człowiek Roku 2016” organizowanego przez portal informacjelokalne.pl podkreślają, że zorganizowany po raz siódmy plebiscyt zyskał sobie już duży prestiż. W dzisiejsze późne popołudnie wręczonych zostało aż dwanaście wyróżnień, m. in. w kategoriach: polityka-samorząd, działalność społeczna, Kobieta Roku, kultura, sport.


Uroczystość przyciągnęła do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury blisko 200 osób, którzy przez ponad dwie godziny oklaskiwali laureatów kolejnych nagród. Mecenasem Plebiscytu „Człowiek Roku 2016” był Bank Zachodni WBK – Grupa Santander. - Jesteśmy z tym plebiscytem po raz siódmy, czyli od samego początku. Co roku tę poprzeczkę podnosimy sobie coraz wyżej, by plebiscyt stawał się coraz bardziej prestiżowy. Wydaje mi się, że ranga tego plebiscytu, a także sposób i formuła, w jaki jest on przeprowadzany ma swoje znaczenie. To przecież czytelnicy portalu informacjelokalne.pl najpierw zgłaszają kandydatów, a potem oddają na nich głosy. Jak wiem, 102 osoby zostały zgłoszone do tej edycji – przypomina Sławomir Stróżyk, dyrektor oddziału BZ WBK w Gnieźnie.

Okazało się, że niektóre osoby były na gali tego konkursu dopiero po raz pierwszy. - Cieszę się z tego, że tutaj jestem, ponieważ widzę tu dużo osób znajomych i bardzo ciekawi mnie, jak to się dziś zakończy, komu ostatecznie będą przyznane wyróżnienia zdobywał kolejne. Ja jestem w tym oddziale naszego banku od niedawna, bo wcześniej pracowałem w Poznaniu. Moim miastem rodzinnym jest jednak Gniezno i ten rynek oczywiście mnie  bardzo interesuje – mówi Przemysław Berlik, kierownik klientów instytucjonalnych BZ WBK w Gnieźnie.

Inni mogli natomiast obserwować trzymające w emocjach rozdawanie prestiżowych nagród po raz kolejny. - Ten plebiscyt jest ważnym wydarzeniem, bo honoruje takie osoby, które w życiu powiatu gnieźnieńskiego w jakiś sposób zaistniały. Chyba można powiedzieć, że ten konkurs ma już też swoje tradycje, a jego laureaci są zawsze usatysfakcjonowani tym, że ktoś ich działanie zauważył. Najważniejszy w tym jest fakt, że tu głosują ludzie, którzy stanowią takie wsparcie społeczne dla tych osób – uważa Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński.

- To jest taki głos naszych mieszkańców, którzy codziennie albo prawie codziennie zaglądają na ten portal. Przez te ich opinie o najbardziej znaczących osobach w naszym mieście oraz całym powiecie dowiadujemy się o tych, którzy najlepiej przysłużyły się naszej społeczności lub w jakiś inny sposób zapisały się w ludzkiej pamięci – twierdzi Jarosław Grobelny, wiceprezydent Gniezna.

- Dobrze jest, jeśli taki plebiscyt służy nagradzaniu osób, które wyróżniają się w działalności społecznej czy gospodarczej dla lokalnej społeczności, bo temu powinien on służyć, a nie promowaniu się tutaj polityków. Najbardziej cieszy oko, gdy taki tytuł i zaszczyty dostaje osoba, o której wiemy, że się bardzo napracowała na taki sukces i czymś przysłużyła dla naszego regionu. To jest bardzo duże i ważne wyróżnienie przede wszystkim dla osób, które często swoją pracę wykonują bezpłatnie – podkreśla Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej.

- Dla mnie wielkim zaszczytem i przyjemnością było odebrać w roku poprzednim nagrodę „Człowieka Roku” portalu informacjelokalne.pl i to była dla mnie chwila dość miła i sympatyczna. Jestem bardzo ciekaw, kto zasłużył na zostanie politykiem 2016 roku. Pozostałe kategorie są także ważne i ciekawe, to dla każdej osoby nominowanej jest moment pewnych takich emocji – zauważa Zbigniew Dolata, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz lider lokalnych struktur partii rządzącej aktualnie w Polsce. - Ten plebiscyt na pewno pozwala dokonać pewnego bilansu tego wszystkiego, co przez ostatnie 12 miesięcy się działo. On ma jednak charakter prestiżowy, więc myślę, że te osoby, które zostały nominowane, to już nawet przez ten fakt czują się jakoś docenione. To także pozwala zobaczyć, jak wiele osób jest zaangażowanych w to nasze życie społeczne i to jest taka dodatkowa wartość, która wynika z organizowania tego typu konkursów – zaznacza poseł PiS-u.

Ostatnio zmienianywtorek, 17 styczeń 2017 00:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.