http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Od 10 lat zaczynam, a potem kończę każdy dzień od kliknięcia na stronę informacjelokalne.pl”

Wyróżniony „Od 10 lat zaczynam, a potem kończę każdy dzień od kliknięcia na stronę informacjelokalne.pl”

W miniony weekend w Auli im. Jana Pawła II w Gnieźnie odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 10-lecia funkcjonowania portalu informacjelokalne.pl. Portal swoją działalność rozpoczął 4 stycznia 2008 roku i przez te 10 lat nieprzerwanie informuje czytelników naszego regionu o najważniejszych wydarzeniach. Co na temat naszego jubileuszu powiedzieli samorządowcy, politycy i ludzie kultury?


Wielu naszych rozmówców, których spytaliśmy o opinię i wspomnienia dotyczące portalu informacjelokalne.pl, odpowiadają że stał się on w pewnym momencie pierwszą stroną internetową, którą odwiedzali codziennie o poranku. Niektórzy zaznaczają, że portal dostarczył całe mnóstwo nowych możliwości w przekazywaniu informacji i ich ilustrowaniu. Najbardziej jednak cieszą nas opinie, które mówią o rzetelności, profesjonalizmie, wysokim poziomie dziennikarstwa i nienarzucaniu profilu politycznego, czego obiecujemy nie zmieniać.

Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, były radny powiatowy Platformy Obywatelskiej:
 - Pamiętam doskonale kiedy Informacje Lokalne rozpoczęły swoją działalność. Był to pierwszy, w pełni profesjonalny portal informacyjny działający w Gnieźnie. To właśnie na tę stronę wchodziłem codziennie rano, by zrobić „prasówkę”. IL zawsze, jako pierwsze podawały newsy. Przez ostatnią dekadę wiele zmieniło się w gnieźnieńskim świecie medialnym. Nowe strony informacyjne pojawiają się i znikają. Wiem, że coraz trudniej zachować rzetelność i wysoki poziom dziennikarstwa. Informacjom Lokalnym to się udaje. Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze gratulacje z okazji 10. rocznicy powstania portalu. Wydawcy i dziennikarzom życzę niesłabnącego zainteresowania czytelników, a czytelnikom samych ciekawych i inspirujących artykułów.

Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, była radna miejska Prawa i Sprawiedliwości:
- Portal informacjelokalne.pl od 10 lat opisuje i komentuje najciekawsze wydarzenia z życia powiatu gnieźnieńskiego. Osobiście, bardzo cenię sobie współpracę z całym zespołem redakcyjnym. Dzięki niej, my samorządowcy, szybko i skutecznie możemy informować o naszych planach i bieżących działaniach. Za sprawą zainteresowań redaktora naczelnego Karola Soberskiego, portal jest również skarbnicą wiedzy dla pasjonatów turystyki i odkrywania lokalnych tajemnic historii. Wszechstronność, szybkość przekazu i rzetelność pracy całej redakcji powodują, że informacjelokalne.pl od 10 lat znajdują się w czołówce lokalnych mediów internetowych.

Tadeusz Tomaszewski, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej w latach 1993-2015:
- To rzetelny i profesjonalny portal informacyjny, który odwiedzam codziennie rano, bo te publikacje stanowią dla mnie ważne źródło informacji. Czytam informacje zawarte na portalu, bo przez te lata upewniłem się, że nie jest w nich narzucany profil polityczny. Są to opisy wydarzeń pokazujące, jakimi one są naprawdę, pokazują opinie wszystkich stron biorących udział w danym przedsięwzięciu. Portal przez różne akcje i inicjatywy promuje nasze lokalne społeczności, ich liderów oraz działania na rzecz dobra wspólnego. Wyróżnikiem tego portalu jest pamięć o naszej lokalnej tożsamości historycznej, lokalnych zabytkach oraz ludziach, którzy odegrali ważne role na przestrzeni wieków w naszej narodowej historii. Dziękuję za 10 lat działań na rzecz budowy lokalnego społeczeństwa obywatelskiego i życzę redakcji kolejnych ciekawych inicjatyw i coraz większej liczby odwiedzających strony portalu.

Zbigniew Dolata, od 2005 roku poseł Prawa i Sprawiedliwości:
- Powstanie portalu informacjelokalne.pl odegrało taką rolę w historii Gniezna, jak powstanie CNN, czy FOX News w historii USA. Pewnie trochę przesadzam, ale analogia jest przecież widoczna. Dzięki portalowi otrzymaliśmy możliwość natychmiastowego dostępu do najświeższych informacji o wydarzeniach politycznych, gospodarczych, sportowych i kulturalnych z powiatu gnieźnieńskiego. Aż nie chce się wierzyć, że już od 10 lat zaczynam, a potem kończę każdy dzień od kliknięcia na stronę informacjelokalne.pl. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów całej redakcji.

Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej:
- Od ponad dekady zajmujecie ważną pozycję na rynku mediów w naszym regionie. Z pasją gromadzicie informacje, biorąc odpowiedzialność za ich rzetelne rozpowszechnianie. Wasz profesjonalny zespół redakcyjny nie stroni od trudnych tematów, trafnych ocen i niejednokrotnie celnego komentarza. Z pełnym zaangażowaniem uczestniczycie w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, rozpowszechnianiu wiedzy na temat regionu. Szczególnie bliska jest wam historia i na tym polu wypełniacie dodatkową misję, odkrywając tajemnice, przywracając naszej pamięci zapomniane wydarzenia i chwile. Za tą pracę i zaangażowanie serdecznie dziękuję, a z okazji jubileuszu życzę całemu zespołowi Informacji Lokalnych kolejnych udanych dekad, pełnych ciekawych materiałów i niezapomnianych wydarzeń. Stójcie na straży wolności słowa i niezależności opinii dla dobra nas wszystkich.

Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński, szef PSL-u w Gnieźnie:
- Nie ulega wątpliwości, że bez Informacji Lokalnych trudno wyobrazić dziś sobie  gnieźnieńskie media. Za sprawą charyzmy redaktora naczelnego Karola Soberskiego, portal od 10 lat niezmiennie stanowi pierwsze źródło informacji o naszym powiecie, również dla mnie. Szczególnie istotne jest podejmowanie przez redakcję każdego tematu, dotyczącego spraw społecznych, kultury, gospodarki oraz obszaru, który najbardziej sobie cenię, czyli rolnictwa. To, co wyróżnia ten portal to jego zasięg. Grono jego czytelników stanowią bowiem nie tylko osoby z Gniezna, czy powiatu gnieźnieńskiego, ale i mieszkańcy sąsiednich samorządów.

Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, były radny powiatowy:
- Kiedy 10 lat temu powstały informacjelokalne.pl były wówczas pierwszym i jedynym portalem informacyjnym, który miał zasięg powiatowy. Od samego początku bardzo szybko zyskiwał popularność, a dla wielu stał się obowiązkowym dodatkiem do porannej kawy. Stąd też naturalnym było, że zrodziła mu się nietuzinkowa konkurencja. Portale jednak otwierano i zamykano, zmieniały się składy redakcyjne i ich właściciele. W tym czasie „Informacje” rozbudowywały swoje podstrony, odświeżały szatę graficzną, patronowały różnym wydarzeniom oraz same je inicjowały. Spośród nich do kalendarza powiatowych imprez na stałe wpisała się gala plebiscytu „Człowiek Roku”. Był też Festiwal Wodny czy konkursy fotograficzne. Codzienne szukanie politycznych kontrowersji czy społecznych ciekawostek nie przeszkodziło Karolowi Soberskiemu, aby poświęcić dodatkowo czas na wydawanie książek czy organizowanie tematycznych wycieczek odkrywających tajemnice powiatu gnieźnieńskiego. Jestem ciekaw, czym w kolejnej dekadzie informacjelokalne.pl nas zaskoczą.

Marta Pacak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie:
- Osoby tworzące informacjelokalne.pl to przede wszystkim ludzie, którzy wspierają i promują działania kulturalne, zawsze rzetelnie i z dużą pasją. Od 10 lat relacjonują nam wszystkie wydarzenia kulturalne, co pokazało nam również, jak wielu ma ona odbiorców. I co widać najczęściej w tych fotogaleriach, zwyczajowo załączanych do relacji z tych wydarzeń, to że ludzi uczestniczących w kulturze jest dużo. Bardzo dziękujemy i życzymy sobie oraz Wam dalszej znakomitej współpracy.

Grzegorz Reszko, dyrektor Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie:
- Portal informacjelokalne.pl był pierwszym medium internetowym o tak szerokim spektrum działania i tak dużej poczytności w Gnieźnie. My, jako nowo powstała w 2009 roku firma bardzo liczyliśmy się z tym portalem i tak jest oczywiście po dzień dzisiejszy. Gratuluję dzisiaj Karolowi Soberskiemu pomysłu i skuteczności, ale przede wszystkim pracowitości, bo to wszystko wymagało na początku poświęcenia praktycznie w całości jego życia i myślę, że teraz przychodzi zrywać owoce tej pracowitości. Stworzono portal, który tworzą ludzie wykonujący swoją pracę z pasją, to nie jest dla nich nudne, a my ludzie pracujący w kulturze wiemy najlepiej, że największą przyjemność sprawia robienie czegoś wybiegającego ponad czynności zawodowe. Wpływ na życie kulturalne Informacji Lokalnych jest dzisiaj ogromny i sam Karol Soberski jest osobą ważną dla naszej lokalnej kultury, a to jego zamiłowanie do zderzania kultur Pałuk i Wielkopolski, który daje efekt w ciekawych publikacjach książkowych jest także takim dodatkowym, innym obrazem tego naszego miejsca.

Ostatnio zmienianysobota, 10 marzec 2018 17:58

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.