http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Nieznane tajemnice Zakrzewa” - zapraszamy na zwiedzanie pałacu!

Wyróżniony „Nieznane tajemnice Zakrzewa” - zapraszamy na zwiedzanie pałacu!

Zapraszamy do - na co dzień niedostępnego - jednego z najpiękniejszych pałaców w Wielkopolsce – do Zakrzewa w gminie Kłecko, gdzie powędrujemy tropem „nieznanych tajemnic Zakrzewa”. Ze względu na duże zainteresowanie tym pałacem, przygotowaliśmy dwa terminy zwiedzania: 5 i 6 maja! Będzie to niezapomniany weekend z historią! Tym samym ruszamy z kolejnym sezonem „Wędrówek z historią”.


- „Wędrówki z historią”, cykl w trakcie którego zwiedzamy najciekawsze miejsca, miejscowości, kościoły, dwory czy pałace w regionie, został zapoczątkowany w 2012 roku. Przez te 6 lat zorganizowaliśmy ponad 50 takich wypraw. Zawsze cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem turystów, dlatego ruszamy z nowym sezonem „Wędrówek z historią”. Na początek – w dwóch terminach – zapraszamy do pałacu w Zakrzewie, który w tym roku odkryje przed nami swoje nowe tajemnice, odkryte przeze mnie w trakcie pisania książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” i szlakiem tych tajemnic powędrujemy. Co ważne, w tym roku zajrzymy do miejsc, gdzie wcześniej nie można było wejść! – mówi Karol Soberski, pomysłodawca „Wędrówek z historią”.
 
Ze względu na duże zainteresowanie tym obiektem, przygotowaliśmy dwa terminy zwiedzania: sobota, 5 maja i niedziela, 6 maja. W obu przypadkach zaczynamy o godz. 10.00.

Kiedy i o której?
Pałac (i park), który obecnie stanowi własność Banku Zachodniego WBK – Grupy Santander, a znajduje się tam Centrum Szkoleniowe tego banku, będzie można obejrzeć w sobotę, 5 maja i niedzielę, 6 maja.

- Ze względu na duże zainteresowaniem pałacem w Zakrzewie, dla osób chcących zobaczyć ten przepiękny pałac i równie unikatowy blisko 16-hektarowy park, przygotowaliśmy dwa terminy zwiedzania: 5 i 6 maja. W obu przypadkach zwiedzanie zaczynamy o godz. 10.00 i w obu terminach ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń – podkreśla K. Soberski i dodaje: - W tym miejscu  pragniemy podziękować Dianie Matłosz, zarządzającej Centrum Szkoleniowym Banku Zachodniego WBK - Pałacu w Zakrzewie za możliwość zwiedzenia parku i pałacu.

Sensacje z pogranicza historii i kryminału!
W tym roku hasło zwiedzania brzmi: „Nieznane tajemnice Zakrzewa”. Dlaczego taki tytuł? Otóż w ostatnich miesiącach udało nam się pozyskać nieznane dotychczas informacje związane z pałacem w Zakrzewie! W niektórych przypadkach są to wręcz sensacyjne wiadomości!
    
- Do przybycia do Zakrzewa zapraszamy osoby chcące poznać te nieznane historie związane z pałacem, jak i osoby chcące poznać historię samego pałacu, zobaczyć jego niezwykłą architekturę oraz poznać burzliwe dzieje oryginalnych figur znajdujących się na terenie parku w Zakrzewie – podkreśla K. Soberski.

Program zwiedzania
Zarówno w sobotę,  5 maja, jak i w niedzielę, 6 maja zapraszamy wszystkich zainteresowanych do pałacu w Zakrzewie. Zbiórka o godz. 9.45 przed główną bramą prowadzącą do pałacu. Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: pałac, park (ze względu na wędrówkę po parku wskazane obuwie sportowe), Oficyna, Wozownia, a na koniec folwark w Zakrzewie (bez możliwości wejścia do zabudowań folwarku).
 
Na zakończenie zapraszamy do kawiarni znajdującej się w Oficynie na słodki poczęstunek oraz losowanie upominków wśród uczestników wyprawy.

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książki o historii pałacu w Zakrzewie.

Warunki uczestnictwa
Warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest potwierdzenie - do piątku, 27 kwietnia do godz. 17.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość i dzień zwiedzania, czyli 5 lub 6 maja)) oraz wpłacenie 30 złotych od osoby na konto: 75 2490 0005 0000 4004 4234 2941 z dopiskiem: „Zwiedzanie Zakrzewa”.

Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!

Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 506-966-706 lub 515-98-05-04. Pieniądze przeznaczone są na kwestie organizacyjne. Zwiedzanie pałacu odbędzie się bez względu na pogodę.
    
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 506-966-706 lub 515-98-05-04.

Organizatorami przedsięwzięcia są: portale informacjelokalne.pl i turystykalokalna.pl oraz Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć”.

Ostatnio zmienianypiątek, 20 kwiecień 2018 23:53

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.