http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Felietony

Felietony (316)

„Polska partia protestująca…”

W Warszawie trwa protest niepełnosprawnych, żal mi tych ludzi i szczerze im współczuję bo sam jestem w kiepskiej kondycji, ale protestować się nie wybieram, bo aczkolwiek uważam, że też mam podstawy do złożenia deklaracji członkowskiej do PPP, to rozumiem, że z samego protestowania budżetowi nic nie przybędzie, a swoją rację to ma każdy.

Jasnowidząca

Jakoś tak, ni stąd, ni zowąd, przypomniało się mi jak to wcale nie tak dawno temu napisała do mnie jasnowidząca kobieta. Napisała oczywiście e-maila. Nie pamiętam niestety jak miała na imię, ale jakoś tak dziwnie i znacząco zarazem (Bella? Estrella? Salmonella?). Już sam dźwięk jej imienia bezapelacyjnie wywoływał dreszcz i dawał do myślenia. Jak się wkrótce okazało, intuicja mnie nie zawiodła, Estrella (?) była bowiem najprawdziwszym jasnowidzem.

Etykiety

„Papierosy są do dupy”

Kultowy plakat Andrzeja Pągowskiego w sposób jasny, aczkolwiek nieco rubaszny informuje odbiorcę o tym, gdzie jest miejsce tej najpopularniejszej bodaj używki. Przesłanie płynące ze  świetnego dzieła plastycznego artysty, jest proste i jednoznaczne, ale ja uważam, że jest ono obraźliwe dla tej, jakże czcigodnej części ludzkiego ciała.

Pojednanie

Prezydent Wałęsa w szpitalu, prezes Kaczyński w szpitalu. Z powodu choroby obu polityków nie odbyła się rozprawa sądowa, w której Prezes domaga się od Prezydenta przeprosin oraz wpłaty sporej kwoty na cele charytatywne. Zamiast procesu odbyły się... przeprosiny. Jesień życia oraz atmosfera szpitala z pewnością miały na to decydujący wpływ. Dotychczasowi rywale zdobyli się na refleksję, przewartościowali swoje postawy oraz gesty, na co w normalnych warunkach najprawdopodobniej nigdy by się nie odważyli i najzwyczajniej w świecie... zbratali się.

Etykiety

„Lenin wiecznie żywy”

Obrany tytuł, to tylko slogan z czasów słusznie minionych, ale czy na pewno? Wszystko wskazuje na to, że wcale nie. Niedawno, pod moim felietonem o losach hrabiego Skórzewskiego wypowiedział się ktoś, kto sam nazwał siebie „Pawłem Komunistą”  Ja co prawda nie jestem absolwentem WUMLu i nie mam formalnego przygotowania w tej materii, mogę więc mieć trudność z podjęciem polemiki z kimś, kto sam uważa się za profesjonalistę - komunistę.  Publicznie jednak obiecałem Pawłowi odpowiedź, zrobię to więc  po amatorsku…

Bez komentarza

Świat się... rozwija (śmieje też!), cały czas prze do przodu. Mało tego, rozwija się nawet Polska. Którejkolwiek dziedzinie naszego życia by się nie przyjrzeć, prawie wszędzie postęp. Ot, weźmy sobie chociażby taką sferę werbalną, czyli nasz ukochany język polski. Tysiąc z górą lat temu bodajże krakowski mnich – kronikarz zapisał w prowadzonym przez siebie roczniku: „966 Mesco dux Polonie baptizatur”, czym w prosty i oczywisty sposób przekazał nam bardzo ważną wiadomość.

Etykiety

Paradoksy

Każdy pewnie zna jakieś wydarzenie, które z powodzeniem wyczerpuje definicją tego pojęcia. Sądzę, że niewielu tylko wie, że paradoks, to jest też rodzaj myśliwskiej flinty, czyli broni zasadniczo gładko lufowej, która jednak w tym przypadku ma gwintowane czoki (zwężenia luf)  Tak czy siak każdy paradoks jest swego rodzaju dziwactwem. Paradoks o którym zamierzam napisać, to natomiast  mistrzostwo świata złej woli, przynajmniej dla mnie.

Żywa woda

Okazuje się, że reklamy – nawet te najgłupsze i najbardziej nachalne – niekoniecznie   muszą kłamać. Oto bowiem przykładowo, prawdą jest, że cudowne lekarstwa naprawdę istnieją. Wiemy o tym wszyscy.

Etykiety

Spisek

Nasz wróg jest cierpliwy, oj, bardzo cierpliwy. Mój Boże, ile to już przecież lat z mniejszym lub większym natężeniem, non stop się z nas wyśmiewa, krytykuje, zarzuca nietolerancję i nacjonalizm. I to kto? Ta niegodziwa, francowata, paskudna niewdzięcznica, Unia Europejska! Ten współczesny Związek Sowiecki! Takie coś, ni to państwo, ni kontynent; nie pies, ni wydra; ni to, ni sio. I to coś właśnie, regularnie, z uporem maniaka, raz po raz, wyraża swoje oburzenie z powodu łamania w Polsce praworządności oraz rosnącej w zastraszającym tempie nietolerancji, powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS