http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

#hot16chellenge 2. Nietoperz z Wuhan to pikuś

Wyróżniony #hot16chellenge 2. Nietoperz z Wuhan to pikuś

„Chociaż pragnienie miłości tkwi w ludziach tak głęboko, niemal wszystko inne uważa się za ważniejsze niż miłość: powodzenie, prestiż, pieniądze, władzę. Niemal całą naszą energię zużywamy na to, aby się nauczyć osiągać te cele, natomiast prawie nic nie robimy, aby nauczyć się sztuki miłości” - Erich Fromm.


Zostałem nominowany do raperskiej gry przez chłopaka z Gniezna, spokojnie nie był to mój syn. Swoje nagrał wcześniej mianował innych, kolegów i nie tylko. Dziękuje. Norbert Norbi Kiełpiński, wpadł na ten pomysł by mnie nominować. Sama idea trochę dziwna, chyba wykroczyła poza pomysł. Więcej tu artystycznych popisów niż pomocy, można odnieść wrażenie. Nie ulegajmy zbyt szybko wrażeniom. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, do każdej takiej akcji przyklejają się celebryci i politycy. Dla mnie 2 658 625,73 zł to  75 550 osób założono gdy skrzyknął Solar 1 000 000 zł. Solara nie kocham za głupoty, które kiedyś gadał o ludziach, no niby przeprosił ale...Więc?

Problem jest w tym, że na to „pomaganie służbie zdrowia w pomaganiu”, znowu zrzuca się społeczeństwo. Chociaż chyba to społeczeństwo samo wzięło na swoje barki. Nie no, miał być hot16, a nie dłubanie w nosie i dzielenie włosa na cztery.  

Wyzwanie przyjąłem, nie bez obiekcji. Choć już przecież byłem Gallem Anonimem w „szesnastce” Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Przyjąłem, bo nie mam powodu odmówić chłopakowi z Gniezna, którego rapy pamiętam, kiedy był jeszcze - no nie obraź się Norbert - dzieciakiem. Dla wielu z tych zwłaszcza młodych chłopaków, ale nie tylko to wyzwanie było impulsem by wyrwać się z Covidowej stagnacji. To już dużo. Teraz właśnie ten ukradziony przez celebrytów, mgłę i strzelającego konfederatę show zszedł na podwórka, fyrtle ulice, znaczy na razie do domów bo wiadomo jak jest. Wysypało 16 z Gniezna też. To, co dobre - są różne, od obnażające pewne przykłady hipokryzji środowisk - hota w wykonaniu SIKSY, przez niezwykle osobiste wersy Dope4ever, eleganckie zwroty Czapera. no była też 16 raczej zdystansowana i zabawna wspomnianego muzeum. Dużo jeszcze tego będzie. Prezydent Budasz też otrzymał nominację. Teraz nawet gdy pisze wskakują nowe.  

Moja? W wersji audio też będzie i będzie krótsza - nie będzie rapem, jak pokazali politycy i Maryla, jak się czegoś nie umie to lepiej nie kaleczyć.

1. Wirus pojawił się dawno, nikt już tego nie pamięta, nie przyszedł z Wuhan, nienawiść nie rodzi się po zjedzeniu nietoperza, choć to chory kaprys i zbrodnia.

2. Tu nie działał realizm magiczny, a jednak wiedźmy nadal płoną na stosach.

3. Wirus od lat prowadzi do wzajemnego zjadania się ludzi. Gdybyśmy chociaż byli kanibalami - można by nam wybaczyć, zrzucić to na kulturową kalkę, głód, może nawet geny. Gdyby to był taki głód jak na Ukrainie, gdy ją mordowali Sovieci...Jednak nie, my po prostu jesteśmy chorzy, chorzy z nienawiści.

4. Nietoperz był tu jedynie papierkiem lakmusowym, ciach nagle stało się jasnym.

5. Wyrzucanie lekarzy z kolejek, propozycje by się wyprowadzili do z medyków i medyczek, robimy sobie z nich kukłę Żyda. Taka nasza wdzięczność.

6. Zawsze potrzebujemy wykluczać innych, najlepiej to wychodzi patologii, która sama się wykluczyła i nienawidzi za to świata.

7. Nienawiść nie ma IQ - czasem więcej miłości jest przy 73 niż przy 150.

8. Korwin gra pięknie, ale nie usiądę z nim do brydża, choć uczyłem się wistów i licytacji z jego książki.

9. Na szczęście dziś już prawie nikt nie gra w brydża, jak widać i on nie uczy myśleć. Na pewno też nie uczy empatii.

10. Mam swoje imię, jak każdy - nigdy się nie wyrzeknę, w końcu nie jest ani Andrzej ani 44. W razie czego jednak mówcie mi Jarek nie Jarosław.    

11. Widziałam zdjęcia kobiety w stroju Adama na gnieźnieńskich przystankach, przesyłamy je sobie w mms’ach, tylko po co? Faceci by się napatrzeć, kobiety by poczuć kompleksy? To nie nietoperz rozkleił je na przystankach, to chory człowiek robi krzywdę, że pani dyrektor pół biedy - to duża dziewczynka jest, zaufała komuś komu nie trzeba - zdarza się. Dlaczego mają cierpieć jej rodzice? To jest wirus wciąż ten sam wirus: hejtu i nienawiści.

12. Otwierają się dziś ogródki, czy będzie nam lepiej? Pewnie tak, ale czy to skończy nienawiść i czy zdejmiemy rzeczywiste maski? Wątpię, tak jak w to, że ktokolwiek zapłacił za niepotrzebne nikomu karty do głosowania i tandetne maseczki, kupione przez ministerstwo.  

13. Nie potrzeba było nietoperza z Wuhan by ktoś wytruł 20 uli (od 600 tys do 1 mln pszczół) to nie Chińczycy nas zarazili, nienawiścią, a to też nie „wydarzyło się za lasami za górami”.

14. Covid przemija, nienawiść nie. Pan minister nam wmawia, że wystarczy wyrzucić Ślązaków a będzie cacy. Nie będzie - bo to trochę brzmi jak Jude Raus albo Polnisches Schwein w czasach Hitlera.

15. Nie mogę wyjść z osłupienia po „Zabawie w chowanego”. Teraz wszyscy chcą zabijać księży. Teraz? Gdzie byliśmy wcześniej, kiedy „Zoltar” zostawmy nazwisko zmarłego już księdza, egzaminował chłopaków na wersalce w swoim mieszkaniu przy Warszawskiej w Gnieźnie; przytulając się i nie tylko? My byliśmy wtedy dziećmi, nie jest jednak prawdą by o tym nie było wiadomo. Nienawiść nie jest odpowiedzą na obojętność sprzed lat.

16. Tak sobie myślę, dziękując: Pielęgniarzom, Pielęgniarkom, Lekarkom i Lekarzom Ratownikom i Ratowniczkom, że ten Covid nie jest najgorszym co nas spotkało. „Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to”... i co z tego? https://www.siepomaga.pl/hot16challenge
Więcej w tej kategorii: « Szwardzwals Panaceum »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.