http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kandydujesz do rady? Nie śmieć w swoim okręgu wyborczym!

Wyróżniony Kandydujesz do rady? Nie śmieć w swoim okręgu wyborczym!

Obserwując od ponad 22 lat wybory czy to samorządowe, parlamentarne czy prezydenckie, zawsze wiedziałem, że powyborczy śmietnik, na który składają się plakaty, ulotki, banery i inne elementy wyborczej propagandy, zacznie się po wyborach. Wówczas przez wiele tygodni nikt nie chce sprzątać – mimo iż kandydaci i sztaby wyborcze mają taki obowiązek – pozostawionych w różnych miejscach materiałów wyborczych z którymi wiatr robi co chce... Tymczasem dzisiaj się przekonałem, że taki śmietnik może już zafunkcjonować zanim na dobre zacznie się kampania wyborcza!


Każdego dnia, w godzinach popołudniowych, wyprowadzam mojego czworonożnego pupila na spacer. Tak było i dzisiaj. Ledwie wyszedłem na klatkę schodową, już w oczy rzuciły mi się leżące na schodach i pod drzwiami moich sąsiadów ulotki wyborcze jednego z kandydatów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego! Były to pierwsze ulotki, które pojawiły się w mojej klatce.

Nie wiem, kogo ten kandydat wynajął do roznoszenia tych ulotek, ale po to w każdej klatce są powieszone skrzynki pocztowe, by do nich wrzucać wszelkie materiały reklamowe, a nie rozrzucać je po poszczególnych piętrach, a tym samym zaśmiecać nasze miejsce zamieszania! Może zanim ten, czy inny kandydat powierzy roznoszenie swoich materiałów wyborczych, powinien poinstruować osoby którym tę czynność się zleca, że ulotki należy wrzucać do skrzynek pocztowych.

Ale to był dopiero początek śmietnika wyborczego...

Spacerując z moim czworonogiem po osiedlu Piastowskim, nie myślałem już o tym, co widziałem na klatce schodowej, gdy nagle zobaczyłem... dziesiątki podartych, poniszczonych i porozrywanych ulotek owego kandydata do Rady Powiatu, tych samych ulotek na które natknąłem się na klatce schodowej.

Po raz kolejny pojawiło się pytanie: kogo ten kandydat do Rady Powiatu wynajął do roznoszenia ulotek, skoro dziesiątki tych materiałów wyborczych (za które jakby nie było musiał sporo zapłacić w drukarni) wiatr rozrzuca po trawnikach i drogach na osiedlu Piastowskim. Co ciekawe, widać ewidentnie, że ulotki były niszczone hurtowo bo całe ich podarte zestawy można spotkać w niektórych rejonach osiedla Piastowskiego.

Zdjęcia, które publikuję wykonałem telefonem komórkowym, by pokazać jaki śmietnik dzisiaj zastałem na naszym osiedlu (i by nikt nie myślał, że na spacer z psem wychodzę zaopatrzony w aparat fotograficzny).

Nie wiem, czy kandydat lub jego sztab, posprząta ten śmietnik składający się z jego ulotek walających się na os. Piastowskim. Czytając teksty na jego ulotce, gdzie używa wielkich słów, że „uroczyście zobowiązuje się”, to mam nadzieję, że zobowiąże się posprzątać z os. Piastowskiego te poniszczone swoje ulotki. Przyzwoitość to nakazuje.

Z kolei do innych kandydatów, czy to do Rady Miasta, Rady Powiatu czy Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, których ulotki lada dzień pojawią się na os. Piastowskim, Jagielloński, czy na całych Winiarach, jak również w innych dzielnicach Gniezna, apeluję, by roznoszenie ulotek zlecali takim osobom, które je wrzucą w miejsce do tego przeznaczone, a nie będą ich niszczyć i rozrzucać po naszych osiedlach.

Nikt z nas nie chce bowiem mieć w samorządzie swoich przedstawicieli, którzy nie potrafią zadbać o czystość okręgu wyborczego, którego mają być przedstawicielem w radzie.

Każdy z nas chce mieć też czyste otoczenie w którym mieszka, za sprzątanie którego płaci do spółdzielni i dlatego zniesmaczony sytuacją, którą dzisiaj zastałem, postanowiłem napisać ten tekst.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.