http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Demokracja to najgorszy ustrój...” - tak powiedział człowiek, który wiedział co mówi

Wyróżniony „Demokracja to najgorszy ustrój...” - tak powiedział człowiek, który wiedział co mówi

Sławna sentencja Winstona Churchilla zawierała co prawda drugi człon, ale o poprawności pierwszego może świadczyć fakt, że człowieka o tak wybitnych i niezaprzeczalnych dla Anglii zasługach, ten sławetny ustrój wykopał z rządu po tym, jak on uratował Anglikom d…


My, mieszkamy jednak w Polsce i  musimy patrzyć na swoje sprawy z własnej perspektywy. Napisałem - póki co  bardzo nie wiele i już pewnie wkurzyłem wielu, no bo jak to? Przecież demokracja to ustrój najlepszy! bo lepszego nie wymyślono, a jednak, ilu ludzi nie pozbawionych mózgu wskazuje na jej słabe strony. Dla pierwszego lepszego przykładu. Wszyscy nasi prezydenci po 89 roku byli wybrani demokratycznie, a czy któryś okazał się wybitnym mężem stanu? Nie zamierzam tej sprawy drążyć i odnosić się do konkretów, bo mamy wprawdzie demokrację i wolność słowa, ale ja piszę tutaj za darmo i nie stać mnie na dobrego, ani nawet kiepskiego adwokata… W prawdziwej, czyli takiej jaką teraz mamy demokracji (przedtem to była „demokracja socjalistyczna”) czyli zupełna komedia ustrojowa z importu, też może zdarzyć się wiele dziwnych rzeczy.

Ja jestem już starym dziadem, ale w pełni zgadzam się ze zdaniem mojego młodszego kolegi Staszka, który dawno temu powiedział mi tak. „Ja bym chciał, aby na czele państwa stał nie demokratycznie wybrany p…c, tylko odpowiedzialny przed Bogiem i historią król” Ja też bym tak chciał, ale skąd go wziąć?

Czemu tak? Otóż współczesnego „króla” wybierają „wszyscy” – mądrzy i głupi - po równo. Ten cudzysłów to dlatego, że na wybory idzie zwykle połowa. Czemu nie idą wszyscy? Nie idą, bo nie wierzą w sens komedii zwanej demokracją i tyle. Napsioczyłem już tyle, że pora przejść do paru konkretnych przykładów, które mnie normalnie wyprowadzają z równowagi. Demokratycznie (a jakże!) można przegłosować, że Ziemia jest płaska i spoczywa na czterech słoniach. Demokratycznie wybrani ludzie od wielu lat i za nasze pieniądze opowiadają  nam  bajki o zamachu w Smoleńsku, i to pół biedy, bo w demokracji każdy może mówić dowolne bzdury, ale ludzie ci biorą za to grubą kasę i bawią się w wysadzanie zbudowanych w tym celu szop w kształcie samolotu i udowadniają, że samoloty najlepiej nadają się do wycinki lasu etc.

Po ulicach demokratycznych krajów chodzą parady bezpłodnych przebierańców chronione przez policję, które propagują idee sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i nadrzędnym interesem państwa oraz społeczeństwa, które, aby istniało i wytwarzało dobra dla przetrwania i konkurencji z innymi, musi się rozwijać, inaczej, wcześniej czy później - wymrze. W telewizji zaś widzę panią, działaczkę ruchu LGBT która na uwagę dziennikarza o niestosowności demonstrowania takich przekonań na ulicach oświadcza,… że każdy kto nosi na palcu obrączkę ślubną też jest zboczeńcem, bo demonstruje publicznie swoją orientację! Jacyś specjaliści za dychę legalnie unikają szczepień ochronnych swoich dzieci i powodują zagrożenie dla nich samych oraz dla wszystkich innych. Czy jeszcze kochacie Państwo demokrację? Demokracja,  to nieustające żarcie się o koryto i kompletny brak odpowiedzialności za niepowodzenia oraz za inne komedie, których tu nawet nie  dotknąłem.

W demokrację mogą się bawić dzieci w piaskownicy, a nie kraje, które chcą do czegoś dojść. Ameryka też jest niby demokratyczna, ale najwięcej znaczy tam prezydent, który trzyma lejce tego bałaganu w kupie, a wszystkich nas i tak zjedzą wkrótce Chiny o czym wiedziała i mówiła dawno nie żyjąca już moja babcia. Cóż, w Chinach żadnej demokracji nie ma, ale wszystko co kupujemy, jest chińskie.

Każdy zespół czy też wataha, musi mieć jednego szefa, inaczej będzie tak, jak w szlacheckiej Polsce, którą dwieście trzydzieści lat temu zjadły państwa, które miały swoich carów i cesarzy. My mieliśmy za to złotą wolność i skończyliśmy w niewoli, z której wyprowadziły nas wybitne jednostki których nikt demokratycznie nie wybierał i autokrata Piłsudski, który o demokratycznym sejmie mówił w sposób na tyle niecenzuralny, że nie będę go tutaj przytaczał.  Swoją drogą, czy ktoś sobie wyobraża odrodzenie Polski nie przez grupę wybitnych samorodnych jednostek, jak chociażby Ignacy Jan Paderewski i inni, tylko przez demokratycznie wyłoniony zespół? „ Pierdel, serdel, b….”

4 komentarzy

 • Teraz ja Rysiek!
  Teraz ja Rysiek! niedziela, 25, listopad 2018 23:43 Link do komentarza Raportuj

  Panie Szczepanie demokracja to zły ustrój, ponieważ głos pijaczka spod budki z piwem jest tak samo ważny jak głos profesora uniwersytetu. Czy to sprawiedliwe? Wątpię, bo większość pijaczków może przejąc władzę nad mądrymi i wykształconymi osobami. Ot, i cała prawda. Dobrego tygodnia!

 • Szczepan
  Szczepan niedziela, 25, listopad 2018 19:49 Link do komentarza Raportuj

  Oczywiście, że ja widzę w demokracji również "plusy dodatnie" ale brakuje mnie jednego. Ostatnim ogniwem tej radosnej twórczości powinien być ktoś - król, prezydent, czy też duch święty, kto powie nie, kiedy skala wariacji zostanie jawnie przekroczona. Oczywiście prezydenta mamy, ale póki on będzie emanacją jakiejś partii, a szans na jego bezpartyjne wyłonienie nie ma, to on nigdy się od swojego zaplecza nie odetnie i podpisze wszystko, co partia uchwali. "Obowiązkowe" mianowanie prezydenta z opozycji też by nie było wyjściem dobrym, bo ktoś taki raczej by rządzącym w każdej sprawie bruździł, niż był bezstronnym arbitrem.
  Szczepan Kropaczewski

 • Olo
  Olo niedziela, 25, listopad 2018 17:43 Link do komentarza Raportuj

  W każdym kraju przydałaby się przynajmniej przez kilka lat dyktatura by pewne dziwne sprawy uporządkować a potem oddać władzę. Mam na mysli bezkrwawą dyktature o ile taka jest możliwa.

 • Liberał
  Liberał niedziela, 25, listopad 2018 17:42 Link do komentarza Raportuj

  Może najgorszy ustrój, ale nikt lepszego nie wymyślił. Niestety

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.