http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Akuratna Wielkopolska – blubranie i dudów granie” w Czerniejewie

„Akuratna Wielkopolska – blubranie i dudów granie” – taki tytuł ma projekt na który zaprosimy naszych gości, uczestników I Festiwalu Historycznego Tajemnice Trzech Stuleci. W sobotę, 30 marca o godz. 20.30 w pałacu w Czerniejewie zaprosimy na niecodzienne spotkanie z gwarą wielkopolską! Szczun z Kareji czyli Jarek Mikołajczyk, mistrz wielkopolskiej gwary, przewodnik po Gnieźnie, Mikołaj Woźniak, grający na dudach i Regina Borkowska-Kędzierska, skrzypaczka i lutniczka, zabiorą wszystkich w podróż, pełną gwarowych opowieści, humoru, ale i refleksji…

Więcej

Gmina Czerniejewo – niezwykła zagadka dla turysty

Pachnący jeszcze farbą drukarską, ukazał się właśnie – napisany przez Szczepana Kropaczewskiego, członka naszej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” – quest pod hasłem „Zagadka dla turysty”, który dotyczy sekretów gminy Czerniejewo. Quest będzie można otrzymać m.in. podczas I Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 29 do 31 marca odbywać się będzie w pałacu w Czerniejewie.

Więcej

Nielegalne składowisko odpadów z Anglii i Niemiec opuści teren gminy Czerniejewo?

Na terenie gminy Czerniejewo za zakładem Karnym w Gębarzewie, gdzie pojawiło się nielegalne wysypisko odpadów przywiezionych z Anglii i Niemiec, rozpoczęły się prace związane z częściowym ich usunięciem na podstawie warunków jakie uzgodniły pomiędzy sobą Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Agencja Środowiska w Anglii (dotyczy wywozu odpadów komunalnych). Operacja wywozu odpadów prowadzona jest przez brytyjską firmę Acumen Wate Services z udziałem polskich firm transportowych.

Etykiety

Festiwal Historyczny: „Czarownice Himmlera - z kartoteki procesów o czary”

Program I Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” już od dłuższego czasu jest gotowy. Dzisiaj jednak wpisaliśmy do programu jeszcze jeden – 29 wykład. Wykład niezwykły, bo z kilku powodów związany z powiatem gnieźnieńskim i Wielkopolską. Jest to prelekcja pt. „Czarownice Himmlera – z kartoteki procesów o czary”, którą wygłosi Bożena Ronowska, doktorantka historii, historii sztuki i archeologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej

O Festiwalu Historycznym na antenie Radia Żnin!

Dzisiaj ruszyła medialna promocja I Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 29 do 31 marca odbędzie się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Pierwszy akt promocji odbył się w blisko 50-minutowej audycji na antenie Radia Żnin, gdzie o I Festiwalu Historycznym – ale nie tylko – z Karolem Soberskim, twórcą Festiwalu, jednocześnie prezesem Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” rozmawiała red. Anna Jarecka.

Więcej

Gmina Czerniejewo nagrodziła Ludzi Wielkich Serc!

Noworoczne Spotkanie Ludzi Wielkich Serc, organizowane przez Tadeusza Szymanka, burmistrza miasta i gminy Czerniejewo oraz Jana Kulpińskiego, przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Czerniejewo, odbyło się wczoraj wieczorem w Domu Socjalnym w Żydowie. Podczas tej uroczystości, po raz trzeci wręczono Statuetki Ludzi Wielkich Serc Roku 2018.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS