http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gmina Czerniejewo z dofinansowaniem do zakupu nowego samochodu dla OSP Żydowo

Wyróżniony Fot. WUW Poznań/Gmina Czerniejewo Fot. WUW Poznań/Gmina Czerniejewo

Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wręczono promesy na dofinansowanie zakupu wozów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. W gronie samorządów, które otrzymały dofinansowanie znalazła się gmina Czerniejewo.


Dokumenty potwierdzające dofinansowanie zakupu pojazdów wręczyli: wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Zdzisław Krasnodębski oraz wielkopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Bartkowiak.

W gronie samorządów, które otrzymały dofinansowanie znalazła się gmina Czerniejewo. Gmina podpisała promesa na dofinansowanie zakupu nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żydowie. Dofinansowanie z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego / Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  wyniesie 460 tys. złotych. Wkład własny z budżetu Gminy Czerniejewo wyniesie 300 tys. zł.

Zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych to efekt porozumienia ministrów spraw wewnętrznych oraz środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń środowiska.

W Wielkopolsce z Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych zakupionych zostanie w tym roku rekordowa ilość 34 samochodów za kwotę blisko 26 mln zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 12 mln zł.

1 komentarz

  • Lwie serce
    Lwie serce czwartek, 23, maj 2019 20:37 Link do komentarza Raportuj

    Wstyd pisiory, z bezpieczeństwa robią kampanie i włączają do niej strażaków. Pan Zdzisław to kandydat w wyborach co ze strażą ma tyle wspólnego jak słowik z piłkarzem nożnym.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.