http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapraszamy na premierę nowej książki Karola Soberskiego!

Wyróżniony Zapraszamy na premierę nowej książki Karola Soberskiego!

Już w sobotę, 28 września o godz. 16.00 w przepięknych salonach pałacu w Czerniejewie odbędzie się premiera nowej książki Karola Soberskiego zatytułowanej „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”. To już piąta - w ostatnich 36 miesiącach - książka napisana przez K. Soberskiego. W książce Czytelnik znajdzie najciekawsze – zdaniem autora – pełne skarbów i tajemnic, miejsca w sześciu gminach: Mieleszyn, Kłecko, Kiszkowo, Łubowo, Czerniejewo i Niechanowo.


„Skarby i tajemnice okolic Gniezna” - to 192 strony oraz 110 miejsc w których znajdują się skarby i tajemnice ziemi gnieźnieńskiej, miejsc które powinien odwiedzić każdy turysta i miłośnik historii. Te 110 miejsc znajduje się w 6 gminach: Mieleszyn, Kłecko, Kiszkowo, Łubowo, Czerniejewo i Niechanowo. Wszystko to opisane jest w 18 rozdziałach i ozdobione ponad 180 fotografiami!

- Książka to efekt moich wieloletnich, osobistych wędrówek po tych gminach, ale też pokazywanie regionu turystom z najdalszych zakątków Polski i Europy, co czynię od 2012 roku w cyklu „Wędrówki z historią” - mówi K. Soberski. - Dziękuję 15 instytucjom, samorządom i firmom za wsparcie mojej książki – dodaje.

Karol Soberski to dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl). Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” odbywającego się w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. W jego dorobku są książki: „Skarb Dziedzica” (2016), „Zapomniana zbrodnia” (2017),  „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” (2017) i „Złoto Dziedzica” (2018), a także monografia, której jest współautorem, pt. „Medycyna na usługach systemu eksterminacji ludności w Trzeciej Rzeszy i na terenach okupowanej Polski” (2011). Napisał też kilka przewodników turystycznych: „Spacerem po Kłecku” (2011), „Gmina Niechanowo” (2013) i „Uroki Gminy Mieleszyn” (2015).

Premierę nowej książki K. Soberskiego poprowadzi Agnieszka Ziebarth – absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Bydgoskim. Studiowała Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Bibliotekarka i miłośniczka literatury. W rozmowach o książkach wnikliwa obserwatorka z talentem do zadawania kontrowersyjnych pytań. Autorka projektu „Polski kryminał jest sexy”.
A. Ziebarth będzie też jedną z dwóch osób, które poprowadzą prelekcje podczas II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który odbędzie się od 20 do 23 marca 2020 r w pałacu w Czerniejewie.

Przypomnijmy: premiera książki odbędzie się w sobotę, 28 września o godz. 16.00 w pięknym XVIII-wiecznym pałacu w Czerniejewie, gdzie będzie też można kupić nową pozycję!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy! Wstęp wolny!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.