http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Laptopy od myśliwych i Urzędu Gminy w Kiszkowie

Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu Mikołaj  Jakubowski  oraz Sekretarz Koła Łowieckiego nr 60 Sokół w Kiszkowie - Bartosz Krakowski, przekazali na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych - Andrzeja Szprywy oraz dyrektora Szkoły Podstawowej w Sławnie - Katarzyny Kubackiej 4 laptopy, dla dzieci, do nauki zdalnej. Z kolei Radosław Występski, zastępca Wójta Gminy Kiszkowo przekazał w imieniu gminy Kiszkowo także 4 laptopy zakupione w ramach projektu „Zdalna Szkoła".

Etykiety

Gmina Kiszkowo przekazała laptopy zakupione w ramach projektu Zdalna Szkoła

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I "Powszechny dostęp do internetu", działania 1.1: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" w realizacji projektu grantowego pn. zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego Gmina Kiszkowo złożyła wniosek i otrzymała 60.000 zł grantu, za który zakupiła 29 laptopów, które będą przekazane uczniom ze szkół, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie.

Etykiety

Kiszkowo: zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci z Kłecka na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też innych uczestników dróg.

Etykiety

Gmina Kiszkowo pomaga najbardziej potrzebującym

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kiszkowie przystąpił do dystrybucji artykułów spożywczych do osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Podprogram 2019 realizowany będzie okresie od kwietnia do lipca 2020r. Żywność pozyskana została za pośrednictwem Wielkopolskiego Banku Żywności w Poznaniu. W dostarczeniu i rozładunku żywności pomagało Wojsko Obrony Terytorialnej.

Etykiety

100. urodziny najstarszej mieszkanki gminy Kiszkowo

Wyjątkowe urodziny obchodzi dziś pani Józefa Nowicka ze Skrzetuszewa. Najstarsza mieszkanka gminy Kiszkowo skończyła dziś 100 lat. Ten wspaniały jubileusz przeżywała wczoraj w gronie najbliższej rodziny i gości. Jubilatkę z okazji jej święta odwiedzili: Tadeusz Bąkowski, Wójt Gminy Kiszkowo wraz z żoną Marią Bąkowską, Kierownik USC - Angelika Wiśniewska oraz pracownik OPS Wiesława Winiecka.

Etykiety

Nocny pościg, czyli opel corsa nie zatrzymał się do kontroli...

Na terenie gminy Kiszkowo policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku zatrzymali Opla Corsę (i jadących w nim dwóch mężczyzn) za którym pościg podjęła wrzesińska drogówka. W trakcie policyjnych przesłuchań okazało się, że autem kierował 20-latek, który również nie przestrzegał również decyzji o cofnięciu uprawnień. Po wprowadzeniu zmiany w kodeksie karnym podejrzanemu grozi od 3 miesięcy do 5 pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

Subskrybuj to źródło RSS