Półkolonie w Kłecku zakończone!

W tegorocznych półkoloniach zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku wzięło udział 119 dzieci. Uczestnicy z pobliskich wsi m.in. z Michalczy, Komorowa i Dębnicy korzystali z dowozów autokarowych. Nad dziećmi sprawowało opiekę 8 opiekunów, pielęgniarka oraz kierownik.

Etykiety

Blisko 3 mln na termomodernizację szkoły i 1,6 mln na pomoc uczniom! Ogromne środki na oświatę w gminie Kłecko!

Adam Serwatka, burmistrz gminy Kłecko podpisał wczoraj umowę na realizację prac w ramach drugiego etapu termomodernizacji budynków oświatowych w Kłecku. Tegoroczna inwestycja jest dopełnieniem zadania realizowanego w roku 2016, kiedy to zmodernizowano i ocieplono z zewnątrz budynki szkolne.

Etykiety

Zbigniew Wodecki był zachwycony Kłeckiem!

Zbigniew Wodecki, showman łączący pokolenia, którego przeboje znają i dzieci, i dorośli, zmarł dzisiaj w wieku 67 lat. Miałem przyjemność poznać Mistrza Zbigniewa, który był gwiazdą organizowanego przeze mnie w 2012 roku Piastowskiego Festiwalu Wodnego „U źródeł polskości” w Kłecku. Koncert artysty z Krakowa był punktem kulminacyjnym Festiwalu. Ale przed koncertem był też czas na rozmowę ze Z. Wodeckim, zarówno na terenie Festiwalu, jak i wcześniej w Zajeździe Kłeckowianka, gdzie zaprosiliśmy go na obiad. Był człowiekiem niezwykle miłym, skromnym, z poczuciem humoru a jednocześnie bardzo serdecznym i szczerym. Pozwalam sobie przypomnieć artykuł, który w 2012 roku ukazał się na naszym portalu.

„Chcemy być sobą” - tydzień z autyzmem w Kłecku

Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku po raz pierwszy zainicjowała obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Święto to obchodzone corocznie 2 kwietnia, poparte zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 roku. W Kłecku SOS-W „wkręciło” się w autyzm od 2 do 7 kwietnia i zaświeciło się na niebiesko!

Złote Pióra rozdane po raz trzeci

Konkurs Języka Polskiego „O Złote Pióro Profesora Władysława Nehringa” to jedno z prestiżowych wydarzeń w Gimnazjum im. prof. W. Nehringa w Kłecku. Jak w poprzednich latach w konkursowe (językowe) szranki stanęło kilkanaścioro uczniów, a właściwie miłośników ortografii i gramatyki ojczystego języka. Śmiało można powiedzieć, że jest to „elita językowa” szkoły.

Subskrybuj to źródło RSS