Spalony kościół w Rogowie już w maju odzyska dach!
niedziela, 20 kwietnia 2014
alt   Dobre wiadomości mamy dla mieszkańców Rogowa. Już w maju zostanie ustawiona nowa konstrukcja dachu kościoła pw. św. Doroty, który uległ spaleniu 31 marca. Dzięki intensywnym działaniom władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka, prowadzone są działania na szeroką skalę mające przyczynić się do szybkiej odbudowy zniszczonej przez ogień świątyni. I co najważniejsze - są już pierwsze efekty!

Więcej…

REKLAMA

Gmina Łubowo
Łubowo ma swoich mistrzów w przełajach! PDF Drukuj
piątek, 04 października 2013 10:45   (1416 odsłon)
alt   Na stadionie lekkoatletycznym i terenie rekreacyjnym za Urzędem Gminy w Łubowie odbyły się wczoraj Indywidualne Mistrzostwa Gminy Łubowo Gimnazjum w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

 
Ostatnia niedziela września, czyli czas na Święto Latawca! PDF Drukuj
niedziela, 29 września 2013 21:00   (5522 odsłon)
alt   Prawie sześćdziesiąt latawców pojawiło się na niebie nad Dziekanowicami, a wszystko związane było z odbywającą się – trzecią już – edycją Święta Latawca. Dzisiejsza impreza nad brzegami jeziora Lednickiego to nie tylko podniebne pokazy, ale też występy zespołów muzycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, Targ Wiejski Stowarzyszenia Światowid, ognisko z kiełbaskami i możliwość obejrzenia motocykli członków Classic Clubu. Patronat nad Świętem Latawca sprawowały informacjelokalne.pl.

 
Rowerami bezpiecznie i zdrowo przez gminę Łubowo! PDF Drukuj
sobota, 28 września 2013 16:30   (1008 odsłon)
alt   Bezpiecznie i zdrowo przez gminę Łubowo – „Na Rybę”. Pod takim hasłem w sobotnie jesienne przedpołudnie młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Łubowo wzięła udział w V Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Organizatorem rajdu był Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo. Celem rajdu była integracja młodzieży szkolnej gminy Łubowo, oraz popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku.

Więcej
 
Aleksander Fredro zawitał do Łubowa PDF Drukuj
środa, 11 września 2013 13:00   (1156 odsłon)
alt   W Bibliotece Publicznej Gminy Łubowo odbyło się Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry. Uczniowie Gimnazjum z Łubowa czytali „Zemstę” a uczniowie Szkoły Podstawowej z Łubowa wiersze: „Małpa w kąpieli”, „Wiatr i noc”, „Sowa”, „Paweł i Gaweł”, „Aniołkowi w żłoby dano”.

 
Nie zwalniają tempa. Tym razem pojechali na Pola Lednickie PDF Drukuj
niedziela, 08 września 2013 11:30   (863 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo nie zwalniają tempa. Tym razem członkowie Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów Gminy Łubowo wybrali się rowerami na Pola Lednickie. Był to już szósty tegoroczny rajd rowerowy, którego trasa tym razem liczyła około 35 km.

Więcej
 
Wszędobylski Tomek na zakończenie wakacji w Łubowie PDF Drukuj
czwartek, 29 sierpnia 2013 10:45   (1271 odsłon)
alt   Wkrótce koniec wakacji... Z tej okazji, aby nieco umilić najmłodszym powrót do szkolnych i przedszkolnych obowiązków, Dom Kultury w Łubowie przygotował popołudnie pełne atrakcji. Młodzi widzowie, wraz z opiekunami obejrzeli spektakl Teatru Lalkowego z Poznania, z cyklu „Przygody Tomka Wszędobylskiego - Na zamku u króla”.

 
Rowerami do wigwamu w Jeziercach PDF Drukuj
wtorek, 27 sierpnia 2013 12:30   (816 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo po raz piąty wzięli udział w rajdzie rowerowym. Dzięki gościnności Nadleśnictwa Czerniejewo miejscem docelowym był wigwam w Jeziercach. W rajdzie udział wzięło 22 członków Stowarzyszenia. Trasa wiodła przez Pawłowo, Czerniejewo, Wierzyce do Łubowa i wynosiła około 40 km.

Więcej
 
Shazza uświetniła Święto Plonów w Łubowie PDF Drukuj
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 14:15   (7567 odsłon)
alt    Na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbyły się wczoraj obchody najważniejszego święta w każdej gminie rolniczej – a mianowicie Dożynek. Tegoroczne Święto Plonów rozpoczęło się mszą św. w drewnianym kościele na terenie skansenu wsi wielkopolskiej Dziekanowicach. Mszę odprawił ks. Sławomir Kozik, który wygłosił również homilię. W części artystycznej gwiazdą dożynek była Shazza. Na scenie pojawił się też zespół ze Studia Tańca „Evolution” oraz zespół Redis i Pamela.

 
Dlaczego Janowi Rokicie nie podoba się proboszcz z Dziekanowic? PDF Drukuj
piątek, 16 sierpnia 2013 10:00   (5762 odsłon)
alt   Jan Maria Rokita - jeszcze do niedawna znany poseł Platformy Obywatelskiej, niedoszły „premier z Krakowa” - wzbudził sporą sensację pojawiając się wczoraj na uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w skansenie w Dziekanowicach. Po mszy św. J. M. Rokita dokonał zakupów na stoiskach Targu Wiejskiego Stowarzyszenie Światowid oraz zwiedził Wielkopolski Park Etnograficzny. Znalazł też czas na krótką rozmowę z naszą redakcją.

 
Maryjne święto z Rokitą w tle! PDF Drukuj
czwartek, 15 sierpnia 2013 17:00   (4342 odsłon)
alt   Dzisiaj w kościele katolickim święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w tradycji ludowej zwane świętem Matki Boskiej Zielnej. Według obyczajów, tego dnia święci się niemal wszystko co kwietnie i owocuje. I tak też było w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach do którego przybyły tłumy wiernych. Uroczystości towarzyszył tradycyjny Targ Wiejski produktu lokalnego i regionalnego Stowarzyszenia Światowid. Dużą sensację podczas Targu wywołała obecność Jana Marii Rokity.

 
„Letni piknik w Łubowie” PDF Drukuj
poniedziałek, 22 lipca 2013 10:45   (3249 odsłon)
alt   Niedziela w gminie Łubowo przebiegała pod dyktando zawodów sportowych w Dziekanowicach (Pływanie Długodystansowe o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego) i rodzinnego pikniku muzycznego w Łubowie. Podczas tego święto sportu, rekreacji i wypoczynku każdy znalazł coś dla siebie. Gwiazdami „Letniego pikniku w Łubowie” byli Andrzej Rosiewicz i młoda wokalistka – Jane. Podczas imprezy można było też usłyszeć jak śpiewa... wójt Andrzej Łozowski!

 
Jubileuszowe pływanie o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego! PDF Drukuj
niedziela, 21 lipca 2013 17:00   (4050 odsłon)
alt   Wszyscy miłośnicy sportu zjawili się dzisiaj w Dziekanowicach, a że pogoda dopisała, to w Małym Skansenie zjawiły sie tłumy widzów i plażowiczów! Odbyło się tam wielkie święto sportowo – rekreacyjne, a mianowicie XX jubileuszowe Zawody w Pływaniu Długodystansowym o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego! Głównym organizatorem zawodów jest Urząd Gminy w Łubowie. Sportową rywalizację otworzyła Irena Wójcik, dyrektorem zawodów i dobry duch tej sportowej imprezy.

 
Półkolonie z Domem Kultury w Łubowie PDF Drukuj
poniedziałek, 15 lipca 2013 09:15   (1607 odsłon)
alt   Dom Kultury w Łubowie, od 8 do 12 lipca zadbał o to, by najmłodsi mieszkańcy gminy, nie mogli narzekać na nudę. Półkolonie, które zostały zorganizowane dla dzieci, w tym roku były wyjątkowo atrakcyjne i intensywne. Każdy dzień dawał możliwość zdobycia nowej naklejki- sprawności i pełen był zadań, związanych z głównym tematem.

 
Rowerami z Łubowa do Borzątwi PDF Drukuj
niedziela, 14 lipca 2013 14:00   (931 odsłon)
alt   Camping Borzątew był miejscem docelowym Rajdu Rowerowego seniorów gminy Łubowo. Trzydziestu uczestników pokonało trasę 48 km, jednak część dotarła na miejsce swoimi samochodami, by wspólnie spędzić na świeżym powietrzu wolny czas. Deszczowa pogoda nie odstraszyła do jazdy na dwóch kółkach.

Więcej

 
Rowerem do Zakrzewa PDF Drukuj
środa, 03 lipca 2013 08:20   (779 odsłon)
alt   XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie w gminie Kłecko staje się coraz popularniejszym miejscem odwiedzanym przez turystów i mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Zakrzewo było też docelowym miejscem trzeciego rajdu rowerowego seniorów z gminy Łubowo.

Więcej
 
Sezon piłkarski w Owieczkach zakończony! PDF Drukuj
środa, 26 czerwca 2013 09:00   (1023 odsłon)
alt   W Owieczkach odbyło się zakończenie sezonu AGLPN (Amatorska Gminna Liga Piłki Nożnej) w gminie Pobiedziska. Organizatorem imprezy był Wiejski Klub Sportowy Owieczki. Przypomnijmy, że w skład ligi wchodzi dwanaście drużyn m.in. z gminy Łubowo, gminy Pobiedziska i Poznania. Sezon 2012/2013 jest debiutanckim sezonem w wykonaniu drużyny „Owiec”.

 
Uroczysty koncert i wystawa! Sezon kulturalny w Łubowie zakończony! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 czerwca 2013 08:40   (1475 odsłon)
alt   Czerwiec, to zwykle czas podsumowań w edukacji i kulturze, dlatego też, w Domu Kultury w Łubowie, w miniony weekend został zorganizowany koncert, kończący zajęcia muzyczne z elementami rytmiki: „Muzykolandia” oraz zajęcia świetlicowe. Podczas koncertu, bardzo licznie zgromadzona publiczność, miała przyjemność wysłuchać dzieci uczęszczających na „Muzykolandię” oraz młodych artystów, uczących się grać na gitarze i instrumentach klawiszowych, pod kierunkiem Adrianny Anny Działak i Sebastiana Patrzka.

 
Jedz kolorowo, żyj na sportowo! PDF Drukuj
czwartek, 13 czerwca 2013 11:30   (1208 odsłon)
alt    Na stadionie sportowym w Łubowie odbył się festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego połączony z promocją zdrowej żywności „Jedz kolorowo, żyj na sportowo”. Od wczesnych godzin rannych gimnazjaliści mogli sprawdzić swe umiejętności w licznych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego Marcina Bidzińskiego i Rafała Frąckowiaka przy organizacji których pomogli inni nauczyciele.

 
Seniorzy z Łubowa pojechali rowerami by... popływać! PDF Drukuj
wtorek, 11 czerwca 2013 15:15   (1030 odsłon)
alt   Seniorzy z Łubowa nie zwalniają tempa. Tym razem – a było to już trzecie podejście seniorów do rajdu rowerowego do Kłecka – przedsięwzięcie się udało. Warunki pogodowe były sprzymierzeńcem rowerzystom, którzy pokonali trasę około 45 km, a miejscem docelowym była Przystań Żeglarska „Korsarz” w Kłecku.

Więcej
 
„Piast Łubowo Futsal Cup” zakończony! Rozpędzeni w stronę słońca mistrzem! PDF Drukuj
sobota, 08 czerwca 2013 22:00   (1069 odsłon)
alt    Dobiegł końca turniej halowej piłki nożnej dzikich drużyn „Piast Łubowo Futsal Cup” w którym uczestniczyły zespoły złożone z gimnazjalistów z gminy Łubowo. W turnieju rozegrano piętnaście spotkań systemem „każdy z każdym”. Po trwającej miesięcznej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Podsumowanie turnieju odbyło się w czasie pikniku zdrowotnego „Jedz kolorowo, żyj na sportowo” oraz Dnia Dziecka i sportu szkolnego na stadionie sportowym w Łubowie. Patronat medialny nad turniejem sprawował portal informacjelokalne.pl

 
Mistrzowskie bieganie w Łubowie! PDF Drukuj
piątek, 07 czerwca 2013 10:00   (1350 odsłon)
alt   Na stadionie lekkoatletycznym i terenie rekreacyjnym za Urzędem Gminy w Łubowie już po raz ósmy odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych Łubowo 2013. W rywalizacji uczestniczyły reprezentacje zaproszonych szkół w: Trzemesznie, Żydowie, Kłecku, Mieleszynie oraz gospodarze zmagań Łubowo. Rozegrano sześć biegów w kategoriach dziewcząt i chłopców klas I-III na dystansach od 1000 do 1500 metrów.

 
Wernisaż malarstwa i rysunku, czyli Łubowo talentami stoi! PDF Drukuj
czwartek, 06 czerwca 2013 09:15   (1149 odsłon)
alt   Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie, to prawdziwa wylęgarnia talentów. Jak bardzo uzdolniona młodzież uczy się w tej szkole, mieli okazję przekonać się goście, którzy 4 czerwca odwiedzili Dom Kultury. Tego dnia, z inicjatywy nauczycielki, Marzanny Markiewicz, został zorganizowany uroczysty wernisaż prac, wykonanych przez młodzież, na plastyce i zajęciach artystycznych.

 
I ty możesz zostać szeryfem... PDF Drukuj
poniedziałek, 03 czerwca 2013 08:15   (1152 odsłon)
alt   Już kolejny, trzeci Dzień Dziecka w Fałkowie przeszedł do historii, jednak jeszcze na długo pozostanie w naszej pamięci. Jak tradycja nakazuje 1 czerwca może nie w samo południe lecz od godziny 15.00, na placu koło świetlicy wiejskiej w Fałkowie uczczono święto małych mieszkańców wsi.

 
Trzy zespoły na czele tabeli! PDF Drukuj
środa, 15 maja 2013 11:15   (1122 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano kolejne spotkania turnieju „Piast Łubowo Futsal Cup”. W turnieju halowej piłki nożnej dzikich biorą udział drużyny gimnazjalistów z gminy Łubowo.

 
Rowerami na Pola Lednickie PDF Drukuj
piątek, 03 maja 2013 10:00   (775 odsłon)
alt   Aż trzydziestu dwóch seniorów z gminy Łubowo wybrało się w majowy weekend na trasy rowerowe po gminie Łubowo i najbliższej okolicy. - Był to pierwszy rajd rowerowy w roku bieżącym – podkreśla Klemens Hoffman, komandor rajdu i dodaje, że rekreacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród seniorów.

Więcej
 
„Piast Łubowo Futsal Cup” nabiera rozpędu! PDF Drukuj
niedziela, 21 kwietnia 2013 09:00   (995 odsłon)
alt   W hali sportowej w Łubowie rozegrano kolejne mecze halowej piłki nożnej dzikich drużyn w turnieju „Piast Łubowo Futsal Cup” przeznaczonym dla gimnazjalistów. Podobnie jak poprzednio, tak i tym razem było wiele strzelonych goli.

 
Grad bramek na inaugurację „Piast Łubowo Futsal Cup”! PDF Drukuj
czwartek, 18 kwietnia 2013 10:00   (1276 odsłon)
   W sali sportowej w Łubowie rozpoczęły się rozgrywki „Piast Łubowo Futsal Cup”. W turnieju halowej piłki nożnej dzikich drużyn dla gimnazjalistów z gminy Łubowo bierze udział sześć zespołów: FC Tiki Taka, Sandomierscy Kominiarze, Rozpędzeni w stronę słońca, Disco Robaczki, F 50 Team oraz FC Malaga. Patronem medialnym rozgrywek są informacjelokalne.pl.

 
Wędrowali po leśnych ścieżkach i wokół jezior PDF Drukuj
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 22:00   (980 odsłon)
alt   Była to już trzecia wyprawa seniorów z gminy Łubowo w bieżącym roku. Dzięki gościnności Nadleśnictwa Czerniejewo, które udostępniło wigwam w Jeziercach wraz z wyposażeniem sanitarnym dla 23 uczestników rajdu. Tym razem seniorzy poznawali ścieżkę przyrodniczo-leśną w Jeziercach.

Więcej

 
Stowarzyszenie Światowid czeka rok intensywnej pracy PDF Drukuj
środa, 10 kwietnia 2013 11:15   (2963 odsłon)
alt   Rozpoczął się piąty rok realizacji Programu Leader przez Stowarzyszenie Światowid. Będzie to dwanaście miesięcy intensywnej pracy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Okres ten można scharakteryzować jako czas kultywowania tradycji związanych z produktami lokalnymi i regionalnymi, czas spotkań z historią, a co za tym idzie pokazanie tego co mamy najcenniejsze w naszych „małych Ojczyznach”, czas promocji walorów turystycznych regionu oraz warsztaty smaku i Truskawisko.

 
Łubowo: kwiaty, pejzaże, kobiety... PDF Drukuj
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 17:00   (1809 odsłon)
alt   W Domu Kultury w Łubowie, odbył się wernisaż malarstwa Agnieszki Bętkowskiej. W przemiłej atmosferze, goście mieli okazję podziwiać prace artystki, w których dominują motywy kwiatowe, pejzaże (w tym obrazy urokliwych zakątków naszej gminy) oraz postaci kobiece. Nie zabrakło gratulacji, kwiatów, wzruszeń, lampki szampana i słodkiego poczęstunku. Wszyscy obecni otrzymali pamiątkową zakładkę z wernisażu.

 
Już wkrótce Piast Łubowo Futsal Cup! PDF Drukuj
sobota, 06 kwietnia 2013 20:00   (897 odsłon)
alt   Z inicjatywy działaczy Gminnego Klubu Sportowego „Piast” w Łubowie oraz Dyrekcji Gimnazjum im. B. Chrobrego w Łubowie w miejscowej hali sportowej odbędzie się turniej halowej piłki nożnej dzikich drużyn dla gimnazjalistów z gminy Łubowo - Piast Łubowo Futsal Cup.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6
REKLAMA


POLECAMY
 ŻYCZENIA SKŁADAJĄ
REKLAMA


WARTO ZOBACZYĆ


Ogłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   MOTORYZACYJNE: Sprzedam samochód Opel Corsa 1.2, rok produkcji: 1998, przebieg: 148000 km. Cena: 2100 złotych. Zarejestrowany w Gnieźnie. Tel: 601782867 lub 509551277
   NIERUCHOMOŚCI: Kupię mieszkanie na os. Tysiąclecia lub Ustroniu. 60m2 lub więcej, 3 pokoje lub więcej, w dobrym stanie technicznym. Kontakt: 605-859-039
   SPRZEDAM: Rower młodzieżowo-damski, nowy, skręcony tylko do jazdy próbnej. Informacje na telefon 507741045. Cena 250 zł (do negocjacji). Zdjęcia mogę wysłać na pocztę internetową.
   MOTORYZACJA: Sprzedam opel zafira 2.0 dti elegance 2001 rok, pierwszy właściciel w Polsce od 2010 r., srebrny metalik, tel. 661177458
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: