Tak wypoczywają dzieci w gminie Łubowo!
środa, 23 lipca 2014
alt   Tegoroczne półkolonie letnie w Łubowie, które odbywały się od 14 do 18 lipca, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na dzieci czekało wiele atrakcji i ciekawych działań, wśród których, każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie. Oprócz zajęć warsztatowych, uczestnicy półkolonii brali udział w licznych zabawach ruchowych i sportowych na świeżym powietrzu oraz grach stolikowych. Ale wakacje w Łubowie przygotowane przez Bibliotekę i Dom Kultury jeszcze się nie zakończyły!

Więcej…

REKLAMA


Gmina Łubowo
W Łubowie 115 zawodników walczyło o puchary i nagrody! PDF Drukuj
poniedziałek, 13 stycznia 2014 10:15   (5514 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie odbył się noworoczny turniej tenisa stołowego – „Nowy Rok na sportowo z GKS „Piast” Łubowo”. Pierwotnie turniej miał się odbyć w grudniu ubiegłego roku pod nazwą turnieju mikołajkowego, jednak na przeszkodzie organizatorom stanął huragan i śnieżyce. W tym roku odbyła się już ósma edycja tenisowych zmagań. W zawodach uczestniczyło 115 zawodników!

 
Wzruszony sołtys Łubowa i runda honorowa na rowerze PDF Drukuj
wtorek, 07 stycznia 2014 11:00   (6618 odsłon)
alt   W gminie Łubowo odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy połączona z tradycyjnym spotkaniem podsumowującym rok 2013r. Andrzej Łozowski, wójt gminy podziękował wszystkim za współpracę, wskazał na główne problemy i sukcesy w mijającym roku. Wymieniając wiele osób z racji sprawowanych funkcji podkreślił jak ważna jest współpraca na każdym szczeblu.

 
A. Łozowski: – „Trakt Piastów” jest gwarancją sukcesu! PDF Drukuj
wtorek, 17 grudnia 2013 13:15   (7170 odsłon)
alt   W ubiegłym tygodniu radni miasta i gminy Kłecko podjęli uchwałę o wystąpieniu ze Stowarzyszenia Światowid i przystąpieniu do stowarzyszenia „Trakt Piastów”. Tym samym kolejna, piąta gmina postanowiła przejść do „Traktu Piastów”. Na jakim etapie jest dzisiaj to przedsięwzięcie, dlaczego warto do tego stowarzyszenia przystąpić i czy jego pomysłodawcy wierzą w sukces nowej inicjatywy, z Andrzej Łozowskim, wójtem gminy Łubowo rozmawia Karol Soberski

 
Wigilijna opowieść w Łubowie PDF Drukuj
wtorek, 17 grudnia 2013 11:45   (1835 odsłon)
alt   W sali gimnastycznej przy Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie odbyła się już druga „Wieczornica Bożonarodzeniowa” pod hasłem: „Na świecie my, nad światem Bóg”. Impreza zorganizowana została przez nauczycieli i uczniów tutejszego gimnazjum oraz przez Komitet Charytatywny działający przy Parafii pw. Św. Mikołaja w Łubowie.

 
Z kijkami wokół Wenecji PDF Drukuj
poniedziałek, 16 grudnia 2013 23:00   (1167 odsłon)
alt   Czternastu seniorów ze Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów z Łubowa wzięło udział w pieszej wędrówce z kijkami. Był to już czternasty rajd w bieżącym roku. Seniorzy odbyli pieszą wędrówkę z kijkami wokół jeziora Jelonek, popularnej Wenecji w Gnieźnie. Trasę 7 km przeszli prawie wszyscy uczestnicy.

Więcej
 
Kiszkowo zwycięża w XIII Międzygimnazjalnym turnieju w Łubowie! PDF Drukuj
czwartek, 05 grudnia 2013 13:25   (1664 odsłon)
alt   W sali sportowej Gimnazjum im. B. Chrobrego Łubowie rozegrano XIII Międzygimnazjalny turniej piłki siatkowej dziewcząt. W rywalizacji uczestniczyły gimnazjalistki z Kiszkowa, Łubowa oraz Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie. Mecze rozegrano „każdy z każdym”. Najlepszą drużyną okazała się ekipa siatkarek z Kiszkowa.

 
Fałkowo bezkonkurencyjne w mistrzostwach gminy Łubowo w siatkówce! PDF Drukuj
sobota, 23 listopada 2013 20:15   (1573 odsłon)
alt   W halach sportowych w Łubowie i Fałkowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe w Łubowa, Owieczek i Fałkowa. Po dwudniowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Fałkowie.

 
Jesienne wędrówki z kijkami rozpoczęli od Cielimowa PDF Drukuj
niedziela, 17 listopada 2013 11:30   (1128 odsłon)
alt   Seniorzy z Łubowa po serii dziewięciu rajdów rowerowych do najpiękniejszych miejsc powiatu gnieźnieńskiego, teraz w okresie jesiennym postanowili zwiedzać naszą „mają Ojczyznę” z wykorzystaniem popularnych kijków, czy Nordic Walking. Pierwszym miejsce takiego wypadku było Cielimowo.

Więcej

 
Za oknem przymrozki, a oni w tropikach! Z Łubowa do Tropical Islands! PDF Drukuj
sobota, 16 listopada 2013 21:45   (2599 odsłon)
alt   Sześćdziesięciu trzech uczniów z Gimnazjum w Łubowie oraz Akademickiego Gimnazjum Milenium w Gnieźnie wraz z opiekunami udało się na zagraniczną wycieczkę do Niemiec. Celem podróży był największy w Europie tropikalny park rozrywki Tropical Islands. O piątej nad ranem uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli autokarami w kierunku granicy naszych zachodnich sąsiadów.

 
„Wielkich rzeczy można dokonać tylko wytężoną pracą, rzetelną nauką, ofiarnością i poświęceniem” PDF Drukuj
wtorek, 12 listopada 2013 17:30   (5096 odsłon)
alt   W gronie gmin, które obchodziły Narodowe Święto Niepodległości znalazło się także Łubowo. Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. w intencji Ojczyzny którą odprawił ks. Jan Łykowski. Po eucharystii zaprezentowane zostało przedstawienie przygotowane przez Szkołę Podstawową w Owieczkach. Po oficjalnych uroczystościach odbyło się otwarcie wystawy dokumentów tożsamości z lat 1918 – 2013 ze zbiorów Mariana Łomnickiego.

 
Uczniowie z Łubowa dopingowali „Kolejorza” PDF Drukuj
niedziela, 10 listopada 2013 18:00   (1610 odsłon)
alt   Dziewięćdziesięciu sześciu gimnazjalistów z Łubowa i uczniów szkół podstawowych z Owieczek i Łubowa oraz Akademickiego Gimnazjum Milenium w Gnieźnie wraz z opiekunami dopingowała KKS. Lech Poznań we wczorajszym meczu 16 kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Ruchem Chorzów.

 
Szkoła Podstawowa w Fałkowie mistrzem gminy Łubowo! PDF Drukuj
wtorek, 05 listopada 2013 11:15   (1435 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Łubowo w Halowej Piłce Nożnej. W rywalizacji sportowej wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Łubowa, Fałkowa, Owieczek i Lednogóry. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej w Fałkowie.

 
Kolejne milionowe inwestycje w gminie Łubowo! PDF Drukuj
poniedziałek, 04 listopada 2013 11:15   (5664 odsłon)
alt   Wiosna 2014 roku zapowiada się w gminie Łubowo jako czas oddania do użytku kolejnych dwóch inwestycji o łącznej wartości prawie 2 milionów złotych. Pierwsza z tych inwestycji to budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Owieczkach – tym samym wszystkie podstawówki w gminie Łubowo będą miały własne sale sportowe. Druga inwestycja to świetlica wiejska w Wierzycach. Jest to już szósty tego typu obiekt realizowany w ramach programu budowy świetlic wiejskich.

 
Stowarzyszenie Światowid najlepsze w Wielkopolsce! PDF Drukuj
wtorek, 22 października 2013 12:10   (3961 odsłon)
alt   Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się konferencja pod hasłem „Wielkopolska Euro-PROW-incja”, podczas której wręczono dyplomy beneficjentom Programu za zaangażowanie we wdrażanie środków unijnych na terenie województwa Wielkopolskiego. I miło nam poinformować, że wielki sukces odniosło Stowarzyszenie Światowid, które zajęło I miejsca w rankingu na poziom wypłaconych środków w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju.

 
Gmina Łubowo druga w Wielkopolsce! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 15:30   (4986 odsłon)
alt   Siedemnastego października w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się konferencja pod nazwą „Wielkopolska euro-PROW-incja”. Jej celem było podsumowanie efektów dotychczasowego wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz działania Szkoły Liderek Rozwoju Lokalnego w latach 2010-2013.

 
Seniorzy z Łubowa zakończyli sezon rowerowy! PDF Drukuj
niedziela, 20 października 2013 10:30   (1195 odsłon)
alt   Za nami dziewiąty Rajd Rowerowy seniorów z gminy Łubowo. Po wcześniejszych wyprawach rowerowych m.in. do Kociałkowej Górki, Skorzęcina, wigwamu w Jeziercach, Borzątwi, Kłecka, czy Zakrzewa, teraz przyszedł czas na rowerowy rajd na Pola Lednickie.

Więcej
 
Na rowerach do Kociałkowej Górki PDF Drukuj
niedziela, 06 października 2013 15:45   (1249 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo nie próżnują. Tym razem 26 osób ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów przejechało 42-kilometrową trasę na dwóch kółkach. Był to już ósmy rajd rowerowy, a miejscem docelowym była Kociałkowa Górka.

Więcej
 
„Mundial w Łubowie” PDF Drukuj
niedziela, 06 października 2013 10:00   (1577 odsłon)
alt   Na kompleksie sportowym Orlik w Lednogórze odbył się wczoraj VII „Mundial w Łubowie” - turniej piłki nożnej uczniów szkół podstawowych gminy Łubowo. Organizatorem turnieju był Gminny Klub Sportowy „Piast” w Łubowie. Inicjatorem rozgrywek jest Ryszard Filipiak, prezes GKS „Piast” Łubowo. W tegorocznej edycji turnieju bezkonkurencyjna okazała się ekipa Szkoły Podstawowej z Fałkowa.

 
A. Łozowski: – Zły sen gmin się zakończył PDF Drukuj
sobota, 05 października 2013 13:00   (3119 odsłon)
alt   Wielkopolskie gminy dopięły swego, Senat przegłosował zmianę Ustawy o drogach publicznych! Taka decyzja senatorów nakazuje marszałkom województw przejmowanie dawnych dróg krajowych po wybudowaniu na ich terenie równorzędnych dróg ekspresowych. Dotychczas taki obowiązek spadał na gminy co pociągało za sobą olbrzymie wydatki. Wójt Andrzej Łozowski uważa, że w przypadku gminy Łubowo byłoby to kilkaset tysięcy złotych rocznie!

 
Łubowo ma swoich mistrzów w przełajach! PDF Drukuj
piątek, 04 października 2013 10:45   (1836 odsłon)
alt   Na stadionie lekkoatletycznym i terenie rekreacyjnym za Urzędem Gminy w Łubowie odbyły się wczoraj Indywidualne Mistrzostwa Gminy Łubowo Gimnazjum w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

 
Ostatnia niedziela września, czyli czas na Święto Latawca! PDF Drukuj
niedziela, 29 września 2013 21:00   (7184 odsłon)
alt   Prawie sześćdziesiąt latawców pojawiło się na niebie nad Dziekanowicami, a wszystko związane było z odbywającą się – trzecią już – edycją Święta Latawca. Dzisiejsza impreza nad brzegami jeziora Lednickiego to nie tylko podniebne pokazy, ale też występy zespołów muzycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, Targ Wiejski Stowarzyszenia Światowid, ognisko z kiełbaskami i możliwość obejrzenia motocykli członków Classic Clubu. Patronat nad Świętem Latawca sprawowały informacjelokalne.pl.

 
Rowerami bezpiecznie i zdrowo przez gminę Łubowo! PDF Drukuj
sobota, 28 września 2013 16:30   (1367 odsłon)
alt   Bezpiecznie i zdrowo przez gminę Łubowo – „Na Rybę”. Pod takim hasłem w sobotnie jesienne przedpołudnie młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Łubowo wzięła udział w V Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Organizatorem rajdu był Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo. Celem rajdu była integracja młodzieży szkolnej gminy Łubowo, oraz popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku.

Więcej
 
Aleksander Fredro zawitał do Łubowa PDF Drukuj
środa, 11 września 2013 13:00   (1527 odsłon)
alt   W Bibliotece Publicznej Gminy Łubowo odbyło się Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry. Uczniowie Gimnazjum z Łubowa czytali „Zemstę” a uczniowie Szkoły Podstawowej z Łubowa wiersze: „Małpa w kąpieli”, „Wiatr i noc”, „Sowa”, „Paweł i Gaweł”, „Aniołkowi w żłoby dano”.

 
Nie zwalniają tempa. Tym razem pojechali na Pola Lednickie PDF Drukuj
niedziela, 08 września 2013 11:30   (1228 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo nie zwalniają tempa. Tym razem członkowie Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów Gminy Łubowo wybrali się rowerami na Pola Lednickie. Był to już szósty tegoroczny rajd rowerowy, którego trasa tym razem liczyła około 35 km.

Więcej
 
Wszędobylski Tomek na zakończenie wakacji w Łubowie PDF Drukuj
czwartek, 29 sierpnia 2013 10:45   (1638 odsłon)
alt   Wkrótce koniec wakacji... Z tej okazji, aby nieco umilić najmłodszym powrót do szkolnych i przedszkolnych obowiązków, Dom Kultury w Łubowie przygotował popołudnie pełne atrakcji. Młodzi widzowie, wraz z opiekunami obejrzeli spektakl Teatru Lalkowego z Poznania, z cyklu „Przygody Tomka Wszędobylskiego - Na zamku u króla”.

 
Rowerami do wigwamu w Jeziercach PDF Drukuj
wtorek, 27 sierpnia 2013 12:30   (1175 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo po raz piąty wzięli udział w rajdzie rowerowym. Dzięki gościnności Nadleśnictwa Czerniejewo miejscem docelowym był wigwam w Jeziercach. W rajdzie udział wzięło 22 członków Stowarzyszenia. Trasa wiodła przez Pawłowo, Czerniejewo, Wierzyce do Łubowa i wynosiła około 40 km.

Więcej
 
Shazza uświetniła Święto Plonów w Łubowie PDF Drukuj
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 14:15   (8955 odsłon)
alt    Na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbyły się wczoraj obchody najważniejszego święta w każdej gminie rolniczej – a mianowicie Dożynek. Tegoroczne Święto Plonów rozpoczęło się mszą św. w drewnianym kościele na terenie skansenu wsi wielkopolskiej Dziekanowicach. Mszę odprawił ks. Sławomir Kozik, który wygłosił również homilię. W części artystycznej gwiazdą dożynek była Shazza. Na scenie pojawił się też zespół ze Studia Tańca „Evolution” oraz zespół Redis i Pamela.

 
Dlaczego Janowi Rokicie nie podoba się proboszcz z Dziekanowic? PDF Drukuj
piątek, 16 sierpnia 2013 10:00   (6873 odsłon)
alt   Jan Maria Rokita - jeszcze do niedawna znany poseł Platformy Obywatelskiej, niedoszły „premier z Krakowa” - wzbudził sporą sensację pojawiając się wczoraj na uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w skansenie w Dziekanowicach. Po mszy św. J. M. Rokita dokonał zakupów na stoiskach Targu Wiejskiego Stowarzyszenie Światowid oraz zwiedził Wielkopolski Park Etnograficzny. Znalazł też czas na krótką rozmowę z naszą redakcją.

 
Maryjne święto z Rokitą w tle! PDF Drukuj
czwartek, 15 sierpnia 2013 17:00   (5210 odsłon)
alt   Dzisiaj w kościele katolickim święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w tradycji ludowej zwane świętem Matki Boskiej Zielnej. Według obyczajów, tego dnia święci się niemal wszystko co kwietnie i owocuje. I tak też było w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach do którego przybyły tłumy wiernych. Uroczystości towarzyszył tradycyjny Targ Wiejski produktu lokalnego i regionalnego Stowarzyszenia Światowid. Dużą sensację podczas Targu wywołała obecność Jana Marii Rokity.

 
„Letni piknik w Łubowie” PDF Drukuj
poniedziałek, 22 lipca 2013 10:45   (3951 odsłon)
alt   Niedziela w gminie Łubowo przebiegała pod dyktando zawodów sportowych w Dziekanowicach (Pływanie Długodystansowe o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego) i rodzinnego pikniku muzycznego w Łubowie. Podczas tego święto sportu, rekreacji i wypoczynku każdy znalazł coś dla siebie. Gwiazdami „Letniego pikniku w Łubowie” byli Andrzej Rosiewicz i młoda wokalistka – Jane. Podczas imprezy można było też usłyszeć jak śpiewa... wójt Andrzej Łozowski!

 
Jubileuszowe pływanie o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego! PDF Drukuj
niedziela, 21 lipca 2013 17:00   (4868 odsłon)
alt   Wszyscy miłośnicy sportu zjawili się dzisiaj w Dziekanowicach, a że pogoda dopisała, to w Małym Skansenie zjawiły sie tłumy widzów i plażowiczów! Odbyło się tam wielkie święto sportowo – rekreacyjne, a mianowicie XX jubileuszowe Zawody w Pływaniu Długodystansowym o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego! Głównym organizatorem zawodów jest Urząd Gminy w Łubowie. Sportową rywalizację otworzyła Irena Wójcik, dyrektorem zawodów i dobry duch tej sportowej imprezy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   PRACA: Zatrudnię kierowcę na ciągnik siodłowy z naczepą firanka. Praca w niepełnym wymiarze godzin. Gniezno Tel. 601-598-963
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 2 pokojowe, 48 m2. Tel. 500 218 703
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 37m2, własne centralne ogrzewanie, piec Buderus. W cenie garaż / pomieszczenie gospodarcze / udział w gruncie. Lokalizacja Piekary. Cena 100.000 OKAZJA, tel. 664096200
   MOTORYZACJA: Sprzedam Sprzedam Fiat Seicento 1.1 benzyna, rok 1999/2000; elektryczne szyby, centralny zamek, OC i przegląd do lutego 2015 roku. Stan dobry - cena 2350zł. tel. 606 218 395
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: