Mężczyzna, który napadł na kobietę na ul. Farnej trafił za kraty!
czwartek, 05 marca 2015
alt   Na wniosek prokuratury i policji Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy wobec 29-letniego Przemysława Ch. Mężczyzna odpowie za rozbój na 64-letniej kobiecie do którego doszło na ulicy Farnej w Gnieźnie. Na szczęście pokrzywdzonej nic poważnego się nie stało. Z uwagi na recydywę mężczyzna może trafić za kratki nawet na 15 lat.


Więcej…

REKLAMAGmina Łubowo
Fałkowo miało półfinał na wyciągnięcie ręki! PDF Drukuj
piątek, 11 kwietnia 2014 08:15   (2046 odsłon)
alt   W hali sportowej Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kołaczkowie rozegrany został Finał rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeja w kategorii chłopców szkół podstawowych w ramach XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Fałkowie, którzy reprezentowali gminę Łubowo i powiat gnieźnieński w tychże zawodach. Po zaciętej rywalizacji zajęli drugie miejsce ulegając drużynie z Kotlina.

 
Sukcesy uczniów Gimnazjum w Łubowie! PDF Drukuj
czwartek, 10 kwietnia 2014 09:00   (2156 odsłon)
alt   W Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku odbył się konkurs fizyczny, w którym wzięło udział dwudziestu gimnazjalistów ze szkół w Pobiedziskach, Jerzykowie, Pobiedziskach Letnisku, Kiszkowie i Łubowie. Pierwsze miejsce zajęła Sylwia Leśniewska uczennica klasy III C Gimnazjum w Łubowie!

 
Uczniowie z Łubowa szukali wiosny nad Lednicą PDF Drukuj
niedziela, 06 kwietnia 2014 18:45   (1505 odsłon)
alt   Uczniowie Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie wzięli udział w wiosennym rajdzie rowerowym. Czternastoosobowa grupa rowerzystów udała się na poszukiwanie wiosny dookoła jeziora Lednickiego.

Więcej
 
Nietypowy szkolny dzień w Fałkowie PDF Drukuj
wtorek, 01 kwietnia 2014 11:30   (1818 odsłon)
alt   Czy nauka musi zawsze wyglądać tak samo? Nie... O tym właśnie przekonali się uczniowie z jednej ze szkół Gminy Łubowo. W Szkole Podstawowej w Fałkowie zorganizowano Dzień Odkrywania Talentów. Uczniowie mogli wziąć udział w dwóch wybranych przez siebie warsztatach, kierując się swoimi zainteresowaniami lub po prostu chęcią poznania czegoś nowego.

 
Nadeszła wiosna, czas na rajdy rowerowe! PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 13:30   (1788 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo z nadejściem wiosny rozpoczęli rajdy rowerowe. Trasa o długości około 30 km wiodła przez Dziekanowice, Komorowo na Pola Lednickie, gdzie po krótkim odpoczynku i posiłku rowerzyści udali się w drogę powrotną przez Lednogórę do Łubowa.

Więcej
 
The Beasts zwycięża w II edycji „Piast Łubowo Futsal Cup”! PDF Drukuj
sobota, 22 marca 2014 12:30   (7585 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie zakończył się turniej halowej piłki nożnej dzikich drużyn „Piast Łubowo Futsal Cup” w którym uczestniczyły zespoły złożone z gimnazjalistów z gminy Łubowo. W tym roku odbyła się już druga edycja turnieju. W turnieju rozegrano piętnaście spotkań systemem „każdy z każdym”. Po trwającej blisko miesięcznej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Patronat medialny nad turniejem sprawował portal informacjelokalne.pl

 
Wielki sukces gimnazjalistki z Łubowa! PDF Drukuj
czwartek, 20 marca 2014 11:55   (2475 odsłon)
alt   Duży sukces odniosła Paulina Smaruj, uczennica Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie, która została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego! Efektem tego sukcesu jest fakt, że Paulina będzie zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej i matematyczno–przyrodniczej.

 
Fałkowo najlepsze w Gminnej Olimpiadzie Sportowej! PDF Drukuj
wtorek, 18 marca 2014 20:00   (2228 odsłon)
alt   „Żyj zdrowo na sportowo!” - takie hasło towarzyszyło małym sportowcom, którzy spotkali się w Szkole Podstawowej w Fałkowie na Gminnej Olimpiadzie Sportowej uczniów klas 0-III. Organizatorami byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie: Katarzyna Springer, Zyta Lewandowska, Halina Piotrowska, Renata Chełma i Elżbieta Cielaczyk. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji sportowych czuwał sędzia główny Janusz Gawlak.

 
II LO z Gniezna zwycięża w Gminnej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 marca 2014 10:30   (2034 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie dobiegła końca IV edycja Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Wójta gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego. W niedzielne popołudnie rozegrano III turniej finałowy. Niezwykle zacięty pojedynek stoczyli ze sobą siatkarze Piasta Łubowo z II LO Gniezno II, który to zakończył się wygraną gnieźnian w setach 3:2.

 
The Beasts coraz bliżej mistrzostwa! PDF Drukuj
sobota, 15 marca 2014 16:00   (1816 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie trwają rozgrywki halowej piłki nożnej dzikich drużyn dla gimnazjalistów gminy Łubowo - „Piast Łubowo Futsal Cup”. Rozegrano kolejne spotkania. Po tej serii spotkań na czele tabeli umocnił się zespół The Beasts, który tym razem rozbił drużynę FC Smerfy 9:0!

 
Gimnazjaliści z Łubowa w finale Mistrzostw Powiatu w unihokeju! PDF Drukuj
środa, 12 marca 2014 21:00   (1994 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano turniej eliminacyjny do Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych w ramach XV Gimnazjady. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół z Trzemeszna, Szczytnik Duchownych i Łubowa. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele Gimnazjum z Łubowa.

 
„Piast Łubowo Futsal Cup”: The Beasts umacnia się na prowadzeniu! PDF Drukuj
sobota, 08 marca 2014 14:45   (2471 odsłon)
alt   W sali sportowej rozegrano kolejne spotkania turnieju dzikich drużyn dla gimnazjalistów gminy Łubowo Piast Łubowo Futsal Cup. Na prowadzeniu w rozgrywkach umacnia się zespół The Beasts, który w trzech rozegranych meczach zdobył komplet punktów.

 
Pierwsze owoce współpracy Łubowa z Chorwatami PDF Drukuj
piątek, 07 marca 2014 14:45   (2362 odsłon)
alt   - Miło nam poinformować, iż współpraca naszej gminy z gminą Nin w Chorwacji zaowocowała pierwszym wyjazdem młodzieży z Polski nad Adriatyk. Na 7-dniową wycieczkę w dniach 24 – 31 maja, została wytypowana grupa 40 osób z klas pierwszych i drugich gimnazjum a także piątych i szóstych szkół podstawowych gminy Łubowo – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

 
Żydówko świętowało Dzień Seniora, Dzień Kobiet i pożegnało karnawał... PDF Drukuj
czwartek, 06 marca 2014 10:45   (5870 odsłon)
alt   Trzy w jednym – tak można określić spotkanie, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w Żydówku w gminie Łubowo. Rada Sołecka postanowiła po raz pierwszy zorganizować imprezę w czasie której świętowano Dzień Seniora, Dzień Kobiet oraz pożegnano karnawał. Spotkanie było okazją do wspomnień, tym bardziej, że jednym z punktów programu była emisja archiwalnego już filmu z 1992 roku z uroczystości związanej z podłączeniem gazu w Żydówku.

 
Agnieszka Gadzińska z Łubowa napisała książkę dla dzieci! PDF Drukuj
wtorek, 04 marca 2014 17:00   (2962 odsłon)
alt   Na rynku wydawniczym ukazała się niecodzienna książka. Niecodzienna z dwóch powodów: po pierwsze jej autorką jest nasza krajanka - Agnieszka Gadzińska, na co dzień instruktor ds. kulturalno-oświatowych Domu Kultury w Łubowie, a po drugie – książka skierowana jest do dzieci. A takich, wartościowych pozycji, jest niestety coraz mniej. Promocja książki w Łubowie odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie marca.

 
Kiszkowo zwycięża, Łubowo bardzo gościnne PDF Drukuj
wtorek, 04 marca 2014 13:30   (2162 odsłon)
alt   W sali sportowej Gimnazjum im. B. Chrobrego Łubowie rozegrano XIII Międzygimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W rywalizacji uczestniczyli gimnazjaliści z Kiszkowa, Łubowa, Żydowa oraz Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie. Mecze rozegrano „każdy z każdym”. Najlepsza okazała się ekipa z Kiszkowa, gospodarze zajęli ostatnie miejsce.

 
Gniezno dyskutuje o 12 hektarach, Łubowo proponuje 120 hektarów pod strefę ekonomiczną! PDF Drukuj
wtorek, 04 marca 2014 09:15   (10393 odsłon)
alt   W Gnieźnie trwa dyskusja o strefie ekonomicznej. Na ostatniej sesji Rada Miasta dowiedzieliśmy się, że powierzchnia objętych strefą gruntów została okrojona z ponad 50 hektarów do niespełna 12 hektarów... Tymczasem Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo przyznaje, że ma gotowe 120 hektarów pod podstrefę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Według „The Financial Times” Strefa ta jest na 4 miejscu wśród najlepszych stref w Europie!

 
Coraz większe emocje w „Piast Łubowo Futsal Cup” PDF Drukuj
poniedziałek, 03 marca 2014 22:00   (1974 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie odbywają się rozgrywki halowej piłki nożnej dzikich drużyn w ramach „Piast Łubowo Futsal Cup”. Organizatorem turnieju jest Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo we współpracy z miejscowym Gimnazjum. Za nami kolejna porcja spotkań.

 
„Piast” Łubowo z myślą o najmłodszych PDF Drukuj
niedziela, 02 marca 2014 14:00   (2234 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie już po raz siódmy odbyły się „Igrce na sportowo” z GKS „Piast” Łubowo. Gry i zabawy bieżne z myślą o najmłodszych przygotowali Ryszard Filipiak, Rafał Frąckowiak i Marcin Bidziński - działacze Gminnego Klubu Sportowego „Piast” Łubowo.

 
Niecodzienna lekcja w starostwie PDF Drukuj
piątek, 28 lutego 2014 17:00   (2613 odsłon)
alt    Młodzież z Gimnazjum w Łubowie udała się na nietypową lekcję do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Wycieczka została zorganizowana przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie z Gimnazjum w Łubowie. W sali sesyjnej im. Stefana Wojciecha Trąmpczyńskiego młodzież powitał starosta Dariusz Pilak, który w krótkiej prelekcji przedstawił zasady funkcjonowania urzędu powiatowego w Gnieźnie.

 
„Piast Łubowo Futsal Cup” rozpoczęty! The Beasts wygrywa na inaugurację! PDF Drukuj
sobota, 22 lutego 2014 15:00   (2115 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozpoczęły się rozgrywki halowej piłki nożnej dzikich drużyn dla gimnazjalistów z gminy Łubowo pod nazwą „Piast Łubowo Futsal Cup”. W tym roku odbywa się już druga edycja turnieju. Na zwycięzców czekają, oprócz pucharów, medali i dyplomów bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorem zmagań jest Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo i Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie.

 
Jonas Davidsson, Matej Kus oraz Dawid Wawrzyniak gośćmi Gimnazjum w Łubowie! PDF Drukuj
sobota, 22 lutego 2014 08:00   (2251 odsłon)
alt   W czasie trwającego przedsezonowego spotkania integracyjnego żużlowców Startu Gniezno jednym z elementów są spotkania z młodymi kibicami w szkołach. Wczoraj do Łubowa przybyli m.in. szwedzki żużlowiec Jonas Davidsson, Czech Matej Kus i wychowanek Startu Gniezno - Dawid Wawrzyniak.

 
SP Fałkowo mistrzem powiatu gnieźnieńskiego w unihokeju chłopców! PDF Drukuj
środa, 19 lutego 2014 19:00   (2102 odsłon)
alt   W Zespole Szkół w Niechanowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2013/2014 w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W mistrzostwach wzięli udział mistrzowie poszczególnych rejonów.

 
Po bezdrożach w lasach wierzyckich PDF Drukuj
sobota, 15 lutego 2014 18:45   (1856 odsłon)
alt   Aktywni seniorzy z gminy Łubowo nie próżnują. Po wyprawie dookoła jeziora Winiary w Gnieźnie, po raz drugi w bieżącym roku spotkali się na rajdzie z kijkami w lesie w okolicy Wierzyc. Trasę długości około 9 km po ścieżkach leśnych pokonało większość uczestników rajdu, do udziału w którym zgłosiło się piętnastu seniorów.

Więcej
 
Piast Łubowo liderem po rundzie zasadniczej! PDF Drukuj
wtorek, 11 lutego 2014 09:15   (2007 odsłon)
alt   Gminna Amatorska Liga Piłki Siatkowej w Łubowie gra pełną parą! Właśnie w sali sportowej w Łubowie dobiegły końca spotkania rundy zasadniczej trwającej od października ubiegłego roku IV edycji tej gminnej ligi siatkówki o Puchar Wójta Gminy Łubowo. Teraz czas na turniej finałowe ligi.

 
Ferie w Łubowie – kolorowe, wesołe i dynamiczne PDF Drukuj
niedziela, 09 lutego 2014 09:15   (2278 odsłon)
alt   Półkolonie zimowe zorganizowane w łubowskim Domu Kultury, w pierwszym tygodniu ferii, były bardzo kolorowe, wesołe i dynamiczne. Półkoloniści spędzili aktywnie czas na wspólnych zabawach plastycznych, literackich, sportowych oraz muzycznych.

 
Aktywne ferie na sportowo w Łubowie! PDF Drukuj
piątek, 07 lutego 2014 09:15   (4411 odsłon)
alt   W pierwszym tygodniu trwających ferii zimowych młodzież z Gimnazjum w Łubowie nie mogła narzekać na nudę. Był turniej halowej piłki nożnej chłopców i dziewcząt oraz rozgrywki siatkówki dziewcząt. Można było zagrać w unihokeja, jak i doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach na lodowisku w Swarzędzu. Nie zabrakło również zabaw sportowych dla dzieci uczestniczących w półkoloniach organizowanych przez Dom Kultury w Łubowie.

 
Po wizycie w Pałacu Prezydenckim będzie nowa ustawa o drogach! PDF Drukuj
wtorek, 04 lutego 2014 16:00   (5922 odsłon)
alt   Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów z całej Polski, którzy podobnie jak gminy z naszego regionu (Łubowo, Pobiedziska, Swarzędz) zobowiązane zostały do przejęcia dawnych dróg krajowych. - Przedstawiliśmy tragizm sytuacji, która się wywiązała w związku z tą ustawą. Kancelaria Prezydenta przygotuje projekt nowej ustawy o tych drogach, który został nam dzisiaj przedstawiony - poinformował nas Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

 
A. Łozowski: – To są tak wielkie absurdy, że chcemy je przedstawić w Kancelarii Prezydenta PDF Drukuj
poniedziałek, 03 lutego 2014 11:00   (8681 odsłon)
alt   O zimowej sytuacji na dawnej drodze krajowej nr 5, którą obecnie zarządza gmina Łubowo, o spotkaniu w tej sprawie w Pałacu Prezydenckim, o oczekiwaniach jakie z tą wizytą wiążą samorządowcy, o kosztach zimowego utrzymania „starej” piątki oraz o kolejnym obowiązku, który spadł na budżet gminy, czyli oświetlaniu węzłów drogi ekspresowej, z Andrzej Łozowskim, wójtem gminy Łubowo rozmawia Karol Soberski.

 
W gminie Łubowo dzieci będą bezpieczniejsze PDF Drukuj
piątek, 31 stycznia 2014 11:30   (2139 odsłon)
alt   W przededniu ferii zimowych Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo postanowił wybrać się do szkół i przedszkoli z drobnymi prezentami. Każdy z uczniów i przedszkolaków otrzymał komplet gadżetów odblaskowych, które mają sprawić by dzieci były bardziej widoczne podczas niesprzyjającej pogody i w czasie ograniczonej widoczności.

 
A. Łozowski: – Ludzi starszych należy szanować i korzystać z ich mądrości PDF Drukuj
czwartek, 30 stycznia 2014 09:15   (9293 odsłon)
alt   Jedno z największych w powiecie gnieźnieńskim spotkań seniorów odbyło się w hali sportowej w Łubowie. Na zaproszenie wójta Andrzeja Łozowskiego przybyło blisko 300 mieszkańców w wieku powyżej 65 lat. Ponad trzygodzinne spotkanie umiliły występy muzyczno-teatralne uczniów z Gimnazjum w Łubowie oraz artystów z Kabaretowej Grupy Biesiadnej z Wałcza, którzy zaprezentowali biesiadę weselną. Nie zabrakło również upominków dla każdego z uczestników.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie na poddaszu kamienicy w centrum miasta - 4 pokoje, kuchnia, łazienka, WC (75 m2). Cena 90 000 zł do negocjacji, księga wieczysta+udział w gruncie. Tel.667592074
   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NAUKA: Korepetycje i pomoc w realizacji wszelkich zagadnień z języka polskiego, historii i innych nauk humanistycznych na wszystkich poziomach kształcenia. Oferuję kompleksowe przygotowanie do nowej matury i wszelkich testów. Pomagam w tworzeniu i zrozumieniu tekstów kultury. Tel. 537112632, E-mail: human.office7@gmail.com
   PRACA: Elektryk szuka pracy. Tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Ranault Laguna II, 2002 r., 2.0 benzyna, szyby lusterka w el.szyber el.klima, pół skóry, poduszki powietrzne kurtyny boczne itd, cena 6900 zł. 721-332-805
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: