Tablica w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej
wtorek, 31 marca 2015
 alt  W Gnieźnie powstał Społeczny Komitet Upamiętnienia Piątej Rocznicy Tragedii Smoleńskiej. Celem jego zawiązania jest oddanie hołdu ofiarom katastrofy poprzez odsłonięcie tablicy pamiątkowej, która zostanie umieszczona na reliktach murów miejskich okalających kościół pw. Św. Trójcy – gnieźnieńską Farę w pobliżu Tablicy Katyńskiej. Uroczystość odsłonięcia tablicy zaplanowano na 11 kwietnia na godzinę 11.00. Poprzedzi ją msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, która rozpocznie się o godzinie 10.00 w gnieźnieńskiej Farze.

Więcej…

REKLAMA

Gmina Łubowo
Wielki sport małych ludzi PDF Drukuj
środa, 30 kwietnia 2014 14:10   (2141 odsłon)
alt   W przedszkolu „Tęczowy Domek” w Woźnikach odbyła się Wiosenna Spartakiada Maluchów. Zmaganiom przedszkolaków z Woźnik i Pobiedzisk towarzyszyło hasło „Przedszkolak to zuch – w nim sportowy duch". Dzieci udowodniły, że potrafią walczyć, radośnie wygrywać i godnie przegrywać, a wszystko w duchu fair play.

 
„Napisać coś i pokazać komuś to naprawdę wielka odwaga, ponieważ boimy się śmieszności” PDF Drukuj
sobota, 26 kwietnia 2014 09:15   (11940 odsłon)
alt   W Domu Kultury w Łubowie odbyło się wczoraj niecodzienne wydarzenie, a mianowicie promocja wyjątkowej książki pt. „Sklota i reszta świata” autorstwa Agnieszki Gadzińskiej, na codzień instruktor miejscowego Domu Kultury. Książka napisana przez panią Agnieszkę miała oficjalną premierę 24 marca i od tego czasu dostępna jest w księgarniach. Organizatorem spotkania była Biblioteka Gminna w Łubowie.
 
„Najlepiej jest w przedszkolu” w gminie Łubowo PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 14:30   (3346 odsłon)
alt   Gmina Łubowo może pochwalić się kolejnym sukcesem! Staraniem władz gminy w trzech oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych w Fałkowie, Lednogórze i Owieczkach realizowany jest projekt pod nazwą „Najlepiej jest w przedszkolu” w 100 proc. finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie „9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej”.

 
Najpiękniejsza palma „wyrosła” w Fałkowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 13:30   (2362 odsłon)
alt   Za nami Niedziela Palmowa, dzień radosnych procesji palmowych, upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. W licznych parafiach tego dnia odbywały się konkursy na najpiękniejszą palmę. Podobnie było w parafii w Łubowie, gdzie już od dwunastu lat wybiera się najładniejszą palmę. Pięknie zdobione palmy i stroje ludowe zdominowały Niedzielę Palmową w parafii św. Mikołaja w Łubowie.

 
Rowerami do Czerniejewa i Jezierc PDF Drukuj
niedziela, 13 kwietnia 2014 11:20   (1643 odsłon)
alt   Członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów działające na terenie gminy Łubowo nie próżnują. Wykorzystują każdy piękny, słoneczny dzień i zwiedzają naszą „małą Ojczyznę”. Tym razem trasa ich rajdu rowerowego wiodła do Czerniejewa i Jezierc.

Więcej
 
Nowe władze wybrane! Ryszard Filipiak po raz trzeci prezesem! PDF Drukuj
sobota, 12 kwietnia 2014 12:00   (2493 odsłon)
alt   Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo ma nowe władze. Wyboru nowych włodarzy klubu dokonano na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym w trakcie którego podsumowano działalność klubu w latach 2010-2013. Na prezesa klubu po raz trzeci wybrano Ryszarda Filipiaka.

 
Fałkowo miało półfinał na wyciągnięcie ręki! PDF Drukuj
piątek, 11 kwietnia 2014 09:15   (2090 odsłon)
alt   W hali sportowej Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kołaczkowie rozegrany został Finał rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeja w kategorii chłopców szkół podstawowych w ramach XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Fałkowie, którzy reprezentowali gminę Łubowo i powiat gnieźnieński w tychże zawodach. Po zaciętej rywalizacji zajęli drugie miejsce ulegając drużynie z Kotlina.

 
Sukcesy uczniów Gimnazjum w Łubowie! PDF Drukuj
czwartek, 10 kwietnia 2014 10:00   (2214 odsłon)
alt   W Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku odbył się konkurs fizyczny, w którym wzięło udział dwudziestu gimnazjalistów ze szkół w Pobiedziskach, Jerzykowie, Pobiedziskach Letnisku, Kiszkowie i Łubowie. Pierwsze miejsce zajęła Sylwia Leśniewska uczennica klasy III C Gimnazjum w Łubowie!

 
Uczniowie z Łubowa szukali wiosny nad Lednicą PDF Drukuj
niedziela, 06 kwietnia 2014 19:45   (1537 odsłon)
alt   Uczniowie Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie wzięli udział w wiosennym rajdzie rowerowym. Czternastoosobowa grupa rowerzystów udała się na poszukiwanie wiosny dookoła jeziora Lednickiego.

Więcej
 
Nietypowy szkolny dzień w Fałkowie PDF Drukuj
wtorek, 01 kwietnia 2014 12:30   (1849 odsłon)
alt   Czy nauka musi zawsze wyglądać tak samo? Nie... O tym właśnie przekonali się uczniowie z jednej ze szkół Gminy Łubowo. W Szkole Podstawowej w Fałkowie zorganizowano Dzień Odkrywania Talentów. Uczniowie mogli wziąć udział w dwóch wybranych przez siebie warsztatach, kierując się swoimi zainteresowaniami lub po prostu chęcią poznania czegoś nowego.

 
Nadeszła wiosna, czas na rajdy rowerowe! PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 14:30   (1841 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo z nadejściem wiosny rozpoczęli rajdy rowerowe. Trasa o długości około 30 km wiodła przez Dziekanowice, Komorowo na Pola Lednickie, gdzie po krótkim odpoczynku i posiłku rowerzyści udali się w drogę powrotną przez Lednogórę do Łubowa.

Więcej
 
The Beasts zwycięża w II edycji „Piast Łubowo Futsal Cup”! PDF Drukuj
sobota, 22 marca 2014 13:30   (7829 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie zakończył się turniej halowej piłki nożnej dzikich drużyn „Piast Łubowo Futsal Cup” w którym uczestniczyły zespoły złożone z gimnazjalistów z gminy Łubowo. W tym roku odbyła się już druga edycja turnieju. W turnieju rozegrano piętnaście spotkań systemem „każdy z każdym”. Po trwającej blisko miesięcznej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Patronat medialny nad turniejem sprawował portal informacjelokalne.pl

 
Wielki sukces gimnazjalistki z Łubowa! PDF Drukuj
czwartek, 20 marca 2014 12:55   (2525 odsłon)
alt   Duży sukces odniosła Paulina Smaruj, uczennica Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie, która została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego! Efektem tego sukcesu jest fakt, że Paulina będzie zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej i matematyczno–przyrodniczej.

 
Fałkowo najlepsze w Gminnej Olimpiadzie Sportowej! PDF Drukuj
wtorek, 18 marca 2014 21:00   (2278 odsłon)
alt   „Żyj zdrowo na sportowo!” - takie hasło towarzyszyło małym sportowcom, którzy spotkali się w Szkole Podstawowej w Fałkowie na Gminnej Olimpiadzie Sportowej uczniów klas 0-III. Organizatorami byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie: Katarzyna Springer, Zyta Lewandowska, Halina Piotrowska, Renata Chełma i Elżbieta Cielaczyk. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji sportowych czuwał sędzia główny Janusz Gawlak.

 
II LO z Gniezna zwycięża w Gminnej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 marca 2014 11:30   (2082 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie dobiegła końca IV edycja Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Wójta gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego. W niedzielne popołudnie rozegrano III turniej finałowy. Niezwykle zacięty pojedynek stoczyli ze sobą siatkarze Piasta Łubowo z II LO Gniezno II, który to zakończył się wygraną gnieźnian w setach 3:2.

 
The Beasts coraz bliżej mistrzostwa! PDF Drukuj
sobota, 15 marca 2014 17:00   (1857 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie trwają rozgrywki halowej piłki nożnej dzikich drużyn dla gimnazjalistów gminy Łubowo - „Piast Łubowo Futsal Cup”. Rozegrano kolejne spotkania. Po tej serii spotkań na czele tabeli umocnił się zespół The Beasts, który tym razem rozbił drużynę FC Smerfy 9:0!

 
Gimnazjaliści z Łubowa w finale Mistrzostw Powiatu w unihokeju! PDF Drukuj
środa, 12 marca 2014 22:00   (2037 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano turniej eliminacyjny do Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych w ramach XV Gimnazjady. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół z Trzemeszna, Szczytnik Duchownych i Łubowa. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele Gimnazjum z Łubowa.

 
„Piast Łubowo Futsal Cup”: The Beasts umacnia się na prowadzeniu! PDF Drukuj
sobota, 08 marca 2014 15:45   (2531 odsłon)
alt   W sali sportowej rozegrano kolejne spotkania turnieju dzikich drużyn dla gimnazjalistów gminy Łubowo Piast Łubowo Futsal Cup. Na prowadzeniu w rozgrywkach umacnia się zespół The Beasts, który w trzech rozegranych meczach zdobył komplet punktów.

 
Pierwsze owoce współpracy Łubowa z Chorwatami PDF Drukuj
piątek, 07 marca 2014 15:45   (2404 odsłon)
alt   - Miło nam poinformować, iż współpraca naszej gminy z gminą Nin w Chorwacji zaowocowała pierwszym wyjazdem młodzieży z Polski nad Adriatyk. Na 7-dniową wycieczkę w dniach 24 – 31 maja, została wytypowana grupa 40 osób z klas pierwszych i drugich gimnazjum a także piątych i szóstych szkół podstawowych gminy Łubowo – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

 
Żydówko świętowało Dzień Seniora, Dzień Kobiet i pożegnało karnawał... PDF Drukuj
czwartek, 06 marca 2014 11:45   (5947 odsłon)
alt   Trzy w jednym – tak można określić spotkanie, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w Żydówku w gminie Łubowo. Rada Sołecka postanowiła po raz pierwszy zorganizować imprezę w czasie której świętowano Dzień Seniora, Dzień Kobiet oraz pożegnano karnawał. Spotkanie było okazją do wspomnień, tym bardziej, że jednym z punktów programu była emisja archiwalnego już filmu z 1992 roku z uroczystości związanej z podłączeniem gazu w Żydówku.

 
Agnieszka Gadzińska z Łubowa napisała książkę dla dzieci! PDF Drukuj
wtorek, 04 marca 2014 18:00   (3025 odsłon)
alt   Na rynku wydawniczym ukazała się niecodzienna książka. Niecodzienna z dwóch powodów: po pierwsze jej autorką jest nasza krajanka - Agnieszka Gadzińska, na co dzień instruktor ds. kulturalno-oświatowych Domu Kultury w Łubowie, a po drugie – książka skierowana jest do dzieci. A takich, wartościowych pozycji, jest niestety coraz mniej. Promocja książki w Łubowie odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie marca.

 
Kiszkowo zwycięża, Łubowo bardzo gościnne PDF Drukuj
wtorek, 04 marca 2014 14:30   (2201 odsłon)
alt   W sali sportowej Gimnazjum im. B. Chrobrego Łubowie rozegrano XIII Międzygimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W rywalizacji uczestniczyli gimnazjaliści z Kiszkowa, Łubowa, Żydowa oraz Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie. Mecze rozegrano „każdy z każdym”. Najlepsza okazała się ekipa z Kiszkowa, gospodarze zajęli ostatnie miejsce.

 
Gniezno dyskutuje o 12 hektarach, Łubowo proponuje 120 hektarów pod strefę ekonomiczną! PDF Drukuj
wtorek, 04 marca 2014 10:15   (10498 odsłon)
alt   W Gnieźnie trwa dyskusja o strefie ekonomicznej. Na ostatniej sesji Rada Miasta dowiedzieliśmy się, że powierzchnia objętych strefą gruntów została okrojona z ponad 50 hektarów do niespełna 12 hektarów... Tymczasem Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo przyznaje, że ma gotowe 120 hektarów pod podstrefę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Według „The Financial Times” Strefa ta jest na 4 miejscu wśród najlepszych stref w Europie!

 
Coraz większe emocje w „Piast Łubowo Futsal Cup” PDF Drukuj
poniedziałek, 03 marca 2014 23:00   (2019 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie odbywają się rozgrywki halowej piłki nożnej dzikich drużyn w ramach „Piast Łubowo Futsal Cup”. Organizatorem turnieju jest Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo we współpracy z miejscowym Gimnazjum. Za nami kolejna porcja spotkań.

 
„Piast” Łubowo z myślą o najmłodszych PDF Drukuj
niedziela, 02 marca 2014 15:00   (2275 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie już po raz siódmy odbyły się „Igrce na sportowo” z GKS „Piast” Łubowo. Gry i zabawy bieżne z myślą o najmłodszych przygotowali Ryszard Filipiak, Rafał Frąckowiak i Marcin Bidziński - działacze Gminnego Klubu Sportowego „Piast” Łubowo.

 
Niecodzienna lekcja w starostwie PDF Drukuj
piątek, 28 lutego 2014 18:00   (2653 odsłon)
alt    Młodzież z Gimnazjum w Łubowie udała się na nietypową lekcję do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Wycieczka została zorganizowana przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie z Gimnazjum w Łubowie. W sali sesyjnej im. Stefana Wojciecha Trąmpczyńskiego młodzież powitał starosta Dariusz Pilak, który w krótkiej prelekcji przedstawił zasady funkcjonowania urzędu powiatowego w Gnieźnie.

 
„Piast Łubowo Futsal Cup” rozpoczęty! The Beasts wygrywa na inaugurację! PDF Drukuj
sobota, 22 lutego 2014 16:00   (2155 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozpoczęły się rozgrywki halowej piłki nożnej dzikich drużyn dla gimnazjalistów z gminy Łubowo pod nazwą „Piast Łubowo Futsal Cup”. W tym roku odbywa się już druga edycja turnieju. Na zwycięzców czekają, oprócz pucharów, medali i dyplomów bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorem zmagań jest Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo i Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie.

 
Jonas Davidsson, Matej Kus oraz Dawid Wawrzyniak gośćmi Gimnazjum w Łubowie! PDF Drukuj
sobota, 22 lutego 2014 09:00   (2306 odsłon)
alt   W czasie trwającego przedsezonowego spotkania integracyjnego żużlowców Startu Gniezno jednym z elementów są spotkania z młodymi kibicami w szkołach. Wczoraj do Łubowa przybyli m.in. szwedzki żużlowiec Jonas Davidsson, Czech Matej Kus i wychowanek Startu Gniezno - Dawid Wawrzyniak.

 
SP Fałkowo mistrzem powiatu gnieźnieńskiego w unihokeju chłopców! PDF Drukuj
środa, 19 lutego 2014 20:00   (2174 odsłon)
alt   W Zespole Szkół w Niechanowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2013/2014 w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W mistrzostwach wzięli udział mistrzowie poszczególnych rejonów.

 
Po bezdrożach w lasach wierzyckich PDF Drukuj
sobota, 15 lutego 2014 19:45   (1887 odsłon)
alt   Aktywni seniorzy z gminy Łubowo nie próżnują. Po wyprawie dookoła jeziora Winiary w Gnieźnie, po raz drugi w bieżącym roku spotkali się na rajdzie z kijkami w lesie w okolicy Wierzyc. Trasę długości około 9 km po ścieżkach leśnych pokonało większość uczestników rajdu, do udziału w którym zgłosiło się piętnastu seniorów.

Więcej
 
Piast Łubowo liderem po rundzie zasadniczej! PDF Drukuj
wtorek, 11 lutego 2014 10:15   (2043 odsłon)
alt   Gminna Amatorska Liga Piłki Siatkowej w Łubowie gra pełną parą! Właśnie w sali sportowej w Łubowie dobiegły końca spotkania rundy zasadniczej trwającej od października ubiegłego roku IV edycji tej gminnej ligi siatkówki o Puchar Wójta Gminy Łubowo. Teraz czas na turniej finałowe ligi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMAREKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę budowlaną w Lubochni 20 min od centrum Gniezna nad Jeziorem Wierzbiczańskim. Idealna pod budowę domku jednorodzinnego letniego lub całorocznego. W okolicy spokojne osiedle domków jednorodzinnych oraz stadnina koni. Tel. 791-940-640
   MOTORYZACJA: Sprzedam opla corsę z 2002 roku, benzyna 1,2 pojemność, klimatyzacja, abs, wspomaganie,radio,alufelgi, alarm, itd.Tel. 787702141
   MOTORYZACJA: Sprzedam Audi A4 1.8 125KM benzyna/gaz 1999r. Stan bardzo dobry Tel.602 331 594
   USŁUGI: Prace elektryczne instalacje niskoprądowe tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Sprzedam Honda Civic 1.4 benzyna 1996 r. przebieg 153 tys. 2 komplety opon. Stan dobry tel: 606 218 395
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: