MOPS jednak na dworcu? A co przy Pocztowej?
środa, 17 września 2014
alt   Jak się okazuje, Urząd Miejski w Gnieźnie powrócił do rozmów ze spółką PKP na temat dzierżawy pomieszczeń w modernizowanym budynku dworca kolejowego na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Kolej powróciła do pierwotnej stawki 3 złotych za metr kwadratowy. Negocjacje trwają, sytuacja jest dynamiczna, za wcześnie, żeby mówić o szczegółach – unikał dziś jednoznacznej odpowiedzi na pytania Czesław Kruczek, zastępca prezydenta Gniezna.

Więcej…

REKLAMA

Gmina Łubowo
Po wizycie w Pałacu Prezydenckim będzie nowa ustawa o drogach! PDF Drukuj
wtorek, 04 lutego 2014 17:00   (5242 odsłon)
alt   Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów z całej Polski, którzy podobnie jak gminy z naszego regionu (Łubowo, Pobiedziska, Swarzędz) zobowiązane zostały do przejęcia dawnych dróg krajowych. - Przedstawiliśmy tragizm sytuacji, która się wywiązała w związku z tą ustawą. Kancelaria Prezydenta przygotuje projekt nowej ustawy o tych drogach, który został nam dzisiaj przedstawiony - poinformował nas Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

 
A. Łozowski: – To są tak wielkie absurdy, że chcemy je przedstawić w Kancelarii Prezydenta PDF Drukuj
poniedziałek, 03 lutego 2014 12:00   (7169 odsłon)
alt   O zimowej sytuacji na dawnej drodze krajowej nr 5, którą obecnie zarządza gmina Łubowo, o spotkaniu w tej sprawie w Pałacu Prezydenckim, o oczekiwaniach jakie z tą wizytą wiążą samorządowcy, o kosztach zimowego utrzymania „starej” piątki oraz o kolejnym obowiązku, który spadł na budżet gminy, czyli oświetlaniu węzłów drogi ekspresowej, z Andrzej Łozowskim, wójtem gminy Łubowo rozmawia Karol Soberski.

 
W gminie Łubowo dzieci będą bezpieczniejsze PDF Drukuj
piątek, 31 stycznia 2014 12:30   (1780 odsłon)
alt   W przededniu ferii zimowych Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo postanowił wybrać się do szkół i przedszkoli z drobnymi prezentami. Każdy z uczniów i przedszkolaków otrzymał komplet gadżetów odblaskowych, które mają sprawić by dzieci były bardziej widoczne podczas niesprzyjającej pogody i w czasie ograniczonej widoczności.

 
A. Łozowski: – Ludzi starszych należy szanować i korzystać z ich mądrości PDF Drukuj
czwartek, 30 stycznia 2014 10:15   (8029 odsłon)
alt   Jedno z największych w powiecie gnieźnieńskim spotkań seniorów odbyło się w hali sportowej w Łubowie. Na zaproszenie wójta Andrzeja Łozowskiego przybyło blisko 300 mieszkańców w wieku powyżej 65 lat. Ponad trzygodzinne spotkanie umiliły występy muzyczno-teatralne uczniów z Gimnazjum w Łubowie oraz artystów z Kabaretowej Grupy Biesiadnej z Wałcza, którzy zaprezentowali biesiadę weselną. Nie zabrakło również upominków dla każdego z uczestników.

 
Wieża kościoła w Łubowie zostanie rozebrana! Grozi zawaleniem! PDF Drukuj
środa, 29 stycznia 2014 10:15   (2414 odsłon)
alt   Zdjęcia, które publikujemy w tym artykule już wkrótce będą miały wymiar historyczny. Wynika to z faktu, że drewniany kościół pw. św. Mikołaja w Łubowie już za kilka dni straci swoją XVIII-wieczną wieżę! Decyzję o rozbiórce wieży powziął proboszcz miejscowej parafii a wynikała ona ze względów bezpieczeństwa – wieża zaczęła się przechylać i grozi zawaleniem. Tym samym z krajobrazu Łubowa zniknie piękna, drewniana wieża...

 
Pięć sposobów na pięćdziesięciolecie małżeństwa! PDF Drukuj
wtorek, 28 stycznia 2014 22:00   (3503 odsłon)
alt   Jak dobrze przeżyć ze sobą 50 lat? Oto recepta: - Żeby doczekać jubileuszu 50-lecia małżeństwa i żeby było „pięć w jednym” to musi być: koleżanka, przyjaciółka, dobra narzeczona, kochanica i żona - śmieje się Zdzisław Wasilewski z Imielna, który wraz z żoną Genowefą uczestniczył w dzisiejszej uroczystości Złotych Godów, które obchodzono w hali sportowej w Łubowie. Jubileusz świętowało 8 par, którym wójt Andrzej Łozowski wręczył – w imieniu prezydenta RP – Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 
SP Fałkowo w finale Mistrzostw Powiatu w Unihokeju! PDF Drukuj
poniedziałek, 27 stycznia 2014 19:00   (1498 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano eliminacje rejonowe Szkolnego Związku Sportowego do Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W turnieju uczestniczyły Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie (mistrz miasta i gminy Trzemeszno), Szkoła Podstawowa w Szczytnikach Duchownych (mistrz gminy Gniezno) oraz gospodarze Szkoła Podstawowa w Fałkowie (mistrz gminy Łubowo).

 
„Najważniejsza jest dla mnie rodzina” PDF Drukuj
piątek, 24 stycznia 2014 14:30   (2190 odsłon)
alt    Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo ogromną wagę przywiązuje do mieszkających na terenie jego gminy seniorów i w miarę możliwości czasowych stara się ich odwiedzać z okazji urodzin czy rocznic. I właśnie z okazji 97. urodzin wójt Łozowski odwiedził Panią Bronisławę Michałowicz, która wraz ze swoją rodziną, synem Janem oraz z wnukami i prawnukami, mieszka w Dziekanowicach.

 
Mistrzostwa Gminy Łubowo w unihokeju. Fałkowo bezkonkurencyjne! PDF Drukuj
piątek, 24 stycznia 2014 12:30   (1801 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo dziewcząt i chłopców w unihokeju. Do rywalizacji przystąpiły: Szkoła Podstawowa w Fałkowie, Szkoła Podstawowa w Łubowie oraz Szkoła Podstawowa w Owieczkach. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców bezkonkurencyjne okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie.

 
W Fałkowie... „U babci jest słodko” PDF Drukuj
czwartek, 23 stycznia 2014 20:30   (2011 odsłon)
alt   „U babci jest słodko” - tą piosenką rozpoczęły szkolne przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Fałkowie, których wychowawcą jest Katarzyna Springer. Przedstawieniem dzieci uczciły święto swoich ukochanych dziadków obchodzone od 1966 roku każdego 21 i 22 stycznia.

 
W nowy rok - nowym rajdem PDF Drukuj
niedziela, 19 stycznia 2014 14:30   (1334 odsłon)
alt   Zima nie straszna seniorom ze Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów z gminy Łubowo i każdą wolną chwilę spędzają na świeżym powietrzu. Tym razem trzynastu seniorów wzięło udział w pierwszym w nowym roku rajdzie z kijkami. Trasa została wyznaczona wokół jeziora Winiary.

Więcej
 
Rozśpiewany i roztańczony Finał WOŚP w Łubowie PDF Drukuj
poniedziałek, 13 stycznia 2014 13:25   (1990 odsłon)
alt   22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łubowie, był głośny, rozśpiewany i roztańczony. Tegoroczna impreza odbyła się w współpracy z gnieźnieńskim sztabem w eSTeDe. Pieniądze były zbierane we wszystkich przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjum z gminy Łubowo, a od godzin porannych na terenie Łubowa. Po południu, od godz. 14.00, można było wziąć udział w imprezie zorganizowanej w Domu Kultury w Łubowie.

 
W Łubowie 115 zawodników walczyło o puchary i nagrody! PDF Drukuj
poniedziałek, 13 stycznia 2014 10:15   (6095 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie odbył się noworoczny turniej tenisa stołowego – „Nowy Rok na sportowo z GKS „Piast” Łubowo”. Pierwotnie turniej miał się odbyć w grudniu ubiegłego roku pod nazwą turnieju mikołajkowego, jednak na przeszkodzie organizatorom stanął huragan i śnieżyce. W tym roku odbyła się już ósma edycja tenisowych zmagań. W zawodach uczestniczyło 115 zawodników!

 
Wzruszony sołtys Łubowa i runda honorowa na rowerze PDF Drukuj
wtorek, 07 stycznia 2014 11:00   (7087 odsłon)
alt   W gminie Łubowo odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy połączona z tradycyjnym spotkaniem podsumowującym rok 2013r. Andrzej Łozowski, wójt gminy podziękował wszystkim za współpracę, wskazał na główne problemy i sukcesy w mijającym roku. Wymieniając wiele osób z racji sprawowanych funkcji podkreślił jak ważna jest współpraca na każdym szczeblu.

 
A. Łozowski: – „Trakt Piastów” jest gwarancją sukcesu! PDF Drukuj
wtorek, 17 grudnia 2013 13:15   (7543 odsłon)
alt   W ubiegłym tygodniu radni miasta i gminy Kłecko podjęli uchwałę o wystąpieniu ze Stowarzyszenia Światowid i przystąpieniu do stowarzyszenia „Trakt Piastów”. Tym samym kolejna, piąta gmina postanowiła przejść do „Traktu Piastów”. Na jakim etapie jest dzisiaj to przedsięwzięcie, dlaczego warto do tego stowarzyszenia przystąpić i czy jego pomysłodawcy wierzą w sukces nowej inicjatywy, z Andrzej Łozowskim, wójtem gminy Łubowo rozmawia Karol Soberski

 
Wigilijna opowieść w Łubowie PDF Drukuj
wtorek, 17 grudnia 2013 11:45   (1969 odsłon)
alt   W sali gimnastycznej przy Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie odbyła się już druga „Wieczornica Bożonarodzeniowa” pod hasłem: „Na świecie my, nad światem Bóg”. Impreza zorganizowana została przez nauczycieli i uczniów tutejszego gimnazjum oraz przez Komitet Charytatywny działający przy Parafii pw. Św. Mikołaja w Łubowie.

 
Z kijkami wokół Wenecji PDF Drukuj
poniedziałek, 16 grudnia 2013 23:00   (1278 odsłon)
alt   Czternastu seniorów ze Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów z Łubowa wzięło udział w pieszej wędrówce z kijkami. Był to już czternasty rajd w bieżącym roku. Seniorzy odbyli pieszą wędrówkę z kijkami wokół jeziora Jelonek, popularnej Wenecji w Gnieźnie. Trasę 7 km przeszli prawie wszyscy uczestnicy.

Więcej
 
Kiszkowo zwycięża w XIII Międzygimnazjalnym turnieju w Łubowie! PDF Drukuj
czwartek, 05 grudnia 2013 13:25   (1790 odsłon)
alt   W sali sportowej Gimnazjum im. B. Chrobrego Łubowie rozegrano XIII Międzygimnazjalny turniej piłki siatkowej dziewcząt. W rywalizacji uczestniczyły gimnazjalistki z Kiszkowa, Łubowa oraz Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie. Mecze rozegrano „każdy z każdym”. Najlepszą drużyną okazała się ekipa siatkarek z Kiszkowa.

 
Fałkowo bezkonkurencyjne w mistrzostwach gminy Łubowo w siatkówce! PDF Drukuj
sobota, 23 listopada 2013 20:15   (1746 odsłon)
alt   W halach sportowych w Łubowie i Fałkowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe w Łubowa, Owieczek i Fałkowa. Po dwudniowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Fałkowie.

 
Jesienne wędrówki z kijkami rozpoczęli od Cielimowa PDF Drukuj
niedziela, 17 listopada 2013 11:30   (1232 odsłon)
alt   Seniorzy z Łubowa po serii dziewięciu rajdów rowerowych do najpiękniejszych miejsc powiatu gnieźnieńskiego, teraz w okresie jesiennym postanowili zwiedzać naszą „mają Ojczyznę” z wykorzystaniem popularnych kijków, czy Nordic Walking. Pierwszym miejsce takiego wypadku było Cielimowo.

Więcej

 
Za oknem przymrozki, a oni w tropikach! Z Łubowa do Tropical Islands! PDF Drukuj
sobota, 16 listopada 2013 21:45   (2776 odsłon)
alt   Sześćdziesięciu trzech uczniów z Gimnazjum w Łubowie oraz Akademickiego Gimnazjum Milenium w Gnieźnie wraz z opiekunami udało się na zagraniczną wycieczkę do Niemiec. Celem podróży był największy w Europie tropikalny park rozrywki Tropical Islands. O piątej nad ranem uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli autokarami w kierunku granicy naszych zachodnich sąsiadów.

 
„Wielkich rzeczy można dokonać tylko wytężoną pracą, rzetelną nauką, ofiarnością i poświęceniem” PDF Drukuj
wtorek, 12 listopada 2013 17:30   (5390 odsłon)
alt   W gronie gmin, które obchodziły Narodowe Święto Niepodległości znalazło się także Łubowo. Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. w intencji Ojczyzny którą odprawił ks. Jan Łykowski. Po eucharystii zaprezentowane zostało przedstawienie przygotowane przez Szkołę Podstawową w Owieczkach. Po oficjalnych uroczystościach odbyło się otwarcie wystawy dokumentów tożsamości z lat 1918 – 2013 ze zbiorów Mariana Łomnickiego.

 
Uczniowie z Łubowa dopingowali „Kolejorza” PDF Drukuj
niedziela, 10 listopada 2013 18:00   (1720 odsłon)
alt   Dziewięćdziesięciu sześciu gimnazjalistów z Łubowa i uczniów szkół podstawowych z Owieczek i Łubowa oraz Akademickiego Gimnazjum Milenium w Gnieźnie wraz z opiekunami dopingowała KKS. Lech Poznań we wczorajszym meczu 16 kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Ruchem Chorzów.

 
Szkoła Podstawowa w Fałkowie mistrzem gminy Łubowo! PDF Drukuj
wtorek, 05 listopada 2013 11:15   (1613 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Łubowo w Halowej Piłce Nożnej. W rywalizacji sportowej wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Łubowa, Fałkowa, Owieczek i Lednogóry. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej w Fałkowie.

 
Kolejne milionowe inwestycje w gminie Łubowo! PDF Drukuj
poniedziałek, 04 listopada 2013 11:15   (5916 odsłon)
alt   Wiosna 2014 roku zapowiada się w gminie Łubowo jako czas oddania do użytku kolejnych dwóch inwestycji o łącznej wartości prawie 2 milionów złotych. Pierwsza z tych inwestycji to budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Owieczkach – tym samym wszystkie podstawówki w gminie Łubowo będą miały własne sale sportowe. Druga inwestycja to świetlica wiejska w Wierzycach. Jest to już szósty tego typu obiekt realizowany w ramach programu budowy świetlic wiejskich.

 
Stowarzyszenie Światowid najlepsze w Wielkopolsce! PDF Drukuj
wtorek, 22 października 2013 12:10   (4154 odsłon)
alt   Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się konferencja pod hasłem „Wielkopolska Euro-PROW-incja”, podczas której wręczono dyplomy beneficjentom Programu za zaangażowanie we wdrażanie środków unijnych na terenie województwa Wielkopolskiego. I miło nam poinformować, że wielki sukces odniosło Stowarzyszenie Światowid, które zajęło I miejsca w rankingu na poziom wypłaconych środków w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju.

 
Gmina Łubowo druga w Wielkopolsce! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 15:30   (5244 odsłon)
alt   Siedemnastego października w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się konferencja pod nazwą „Wielkopolska euro-PROW-incja”. Jej celem było podsumowanie efektów dotychczasowego wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz działania Szkoły Liderek Rozwoju Lokalnego w latach 2010-2013.

 
Seniorzy z Łubowa zakończyli sezon rowerowy! PDF Drukuj
niedziela, 20 października 2013 10:30   (1331 odsłon)
alt   Za nami dziewiąty Rajd Rowerowy seniorów z gminy Łubowo. Po wcześniejszych wyprawach rowerowych m.in. do Kociałkowej Górki, Skorzęcina, wigwamu w Jeziercach, Borzątwi, Kłecka, czy Zakrzewa, teraz przyszedł czas na rowerowy rajd na Pola Lednickie.

Więcej
 
Na rowerach do Kociałkowej Górki PDF Drukuj
niedziela, 06 października 2013 15:45   (1352 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo nie próżnują. Tym razem 26 osób ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów przejechało 42-kilometrową trasę na dwóch kółkach. Był to już ósmy rajd rowerowy, a miejscem docelowym była Kociałkowa Górka.

Więcej
 
„Mundial w Łubowie” PDF Drukuj
niedziela, 06 października 2013 10:00   (1722 odsłon)
alt   Na kompleksie sportowym Orlik w Lednogórze odbył się wczoraj VII „Mundial w Łubowie” - turniej piłki nożnej uczniów szkół podstawowych gminy Łubowo. Organizatorem turnieju był Gminny Klub Sportowy „Piast” w Łubowie. Inicjatorem rozgrywek jest Ryszard Filipiak, prezes GKS „Piast” Łubowo. W tegorocznej edycji turnieju bezkonkurencyjna okazała się ekipa Szkoły Podstawowej z Fałkowa.

 
A. Łozowski: – Zły sen gmin się zakończył PDF Drukuj
sobota, 05 października 2013 13:00   (3293 odsłon)
alt   Wielkopolskie gminy dopięły swego, Senat przegłosował zmianę Ustawy o drogach publicznych! Taka decyzja senatorów nakazuje marszałkom województw przejmowanie dawnych dróg krajowych po wybudowaniu na ich terenie równorzędnych dróg ekspresowych. Dotychczas taki obowiązek spadał na gminy co pociągało za sobą olbrzymie wydatki. Wójt Andrzej Łozowski uważa, że w przypadku gminy Łubowo byłoby to kilkaset tysięcy złotych rocznie!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   PRACA: PAŁAC CZERNIEJEWO ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA KUCHARZY KELNERÓW, RECEPCJONISTY, PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. APLIKACJE PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES MAILOWY INFO@GTS.COM.PL. SKONTAKTUJEMY SIĘ Z WYBRANYMI KANDYDATAMI
   NAUKA: Skuteczna nauka języka niemieckiego dla osób, które chcą pracować w Niemczech. Tel. 724421722
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę rekreacyjno - warzywną na Winiarach, domek murowany, podpiwniczony, 390m2, kontakt: 695921540
   PRACA: Mgr ekonomii z doświadczeniem w sprzedaży eksportowej i marketingu, biegła znajomość j.niemieckiego szuka interesującej pracy. tel. 724421722
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: