Gwidon Bolewski ze „Złotą Stalówką Prezydenta Miasta Gniezna!”
środa, 23 kwietnia 2014
alt   Zwycięstwem ucznia II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie zakończyło się XI Gnieźnieńskie Dyktando Ortograficzne. Za jego plecami znaleźli się Dariusz Szopa i Barbara Możdżeń. Uczestnicy musieli zmierzyć się z tekstem przygotowanym przez Czesława Kruczka, którego tytuł brzmiał: „Drzwi sprzed wielu stuleci”. Dzisiejszej rywalizacji mistrzów ortografii towarzyszył koncert, przygotowany z okazji 20. rocznicy nadania Gnieznu imienia miasta św. Wojciecha.


Więcej…

REKLAMA

Gmina Czerniejewo
Pokoleniowa biesiada w Czerniejewie PDF Drukuj
poniedziałek, 23 września 2013 13:30   (1921 odsłon)
alt   Dzięki udanym zabiegom kompetentnych ludzi z Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo oraz mobilizacji darczyńców, udało się zorganizować świetne przedsięwzięcie integracyjne dla każdego, kto tylko się rusza i czuje potrzebę wyjścia z domowych pieleszy, a nawet… lubi tłusto zjeść. Trudno zresztą było się oprzeć pokusie, bo zapowiadany program obfitował w nie byle jakie atrakcje…

 
Czerniejewo – kapsuła czasu dla potomnych PDF Drukuj
piątek, 20 września 2013 15:30   (1232 odsłon)
alt   Czas, jest jednym z wymiarów wszechświata, podobno, jest on wymiarem wiecznym. My, oraz wszystko co nas otacza, rodzimy się w nim i, wcześniej czy później, w nim przemijamy. Odwiecznym marzeniem człowieka było i pozostanie natomiast dążenie do zatrzymania jego szalonego biegu. Przykładów tego typu działań znamy multum, jedną z bardziej spektakularnych prób, jest fenomen egipskich piramid. Czerniejewo ma też swoją piramidę – dobrze każdemu mieszkańcowi znany obelisk upamiętniający pierwszy kościół pw. św. Idziego. Czas jego powstania, określany jest najpóźniej na rok 1263.
 
Milion przygód z książką PDF Drukuj
piątek, 20 września 2013 10:00   (1110 odsłon)
alt   W ramach akcji „Milion przygód z książką” prowadzonej przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowanej wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie zorganizowała dwa spotkania dla dzieci. Spotkania prowadziła Agnieszka Śniadecka.

 
Wakacje w bibliotece w Czerniejewie podsumowane! PDF Drukuj
czwartek, 19 września 2013 14:30   (1131 odsłon)
alt   W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie oraz w Filii w Żydowie przez całe wakacje trwały zajęcia dla dzieci. Na spotkanie każdorazowo przychodziło kilkanaścioro dzieci, wśród nich prawdziwi rekordziści, którzy mogli pochwalić się prawie 100-procentową frekwencją.

 
Niecodzienna akcja ratunkowa w Czerniejewie! Dzik wpadł do studzienki! PDF Drukuj
czwartek, 12 września 2013 18:00   (7871 odsłon)
alt    Do niecodziennej akcji ratowniczej doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych na jednym z pól w okolicach Czerniejewa. Jak wynika z informacji przekazanej nam Pawła Borowskiego, myśliwego z Czerniejewa, do jednej ze studzienek melioracyjnych wpadł dwuletni dzik. Gdyby nie pomoc strażaków z OSP Czerniejewo, dwuletnie zwierzę nie miałoby szans na przeżycie.

 
„Kraj i naród ma tyle wolności, ile własnej ziemi” PDF Drukuj
niedziela, 01 września 2013 18:30   (8035 odsłon)
alt   Czerniejewo stało się rolniczą stolicą powiatu gnieźnieńskiego. Wszystko za sprawą odbywających się tam Dożynek Powiatowo-Gminnych, które ściągnęły rzesze mieszkańców naszego regionu. Święto Plonów to czas podziękowań za całoroczny rolniczy trud. - Życzę, żeby te plony i następne, nie były gorsze, żeby w rolnictwie sytuacja cały czas się poprawiała na lepsze – mówi Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński. - Życzę rolnikom satysfakcji z ich pracy, ale również gratyfikacji materialnej – dodaje Danuta Grychowska, burmistrz Czerniejewa.

 
Wakacje w czerniejewskiej bibliotece PDF Drukuj
piątek, 02 sierpnia 2013 14:30   (1597 odsłon)
alt    Inauguracja zajęć letnich w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie przypadła 2 lipca. Licznie przybyłe dzieci chętnie wzięły udział w powstaniu pociągu wakacyjnego marzeń przy wykorzystaniu jako pomocy dydaktycznej dużych kartonów. Powstały niebanalne twórcze wagony wraz z lokomotywą, która to ciągnęła swój skład w przestrzeń marzeń. Każdy z wagonów w swojej bezkresnej pojemności zawierał magiczne karteczki z życzeniami na wymarzone wakacje. Na koniec zajęć w górę poleciały serpentyny i kolorowe balony, a także miał miejsce poczęstunek w postaci słodyczy.

 
„Zabawa i nauka z bajkami” PDF Drukuj
czwartek, 25 lipca 2013 14:00   (1074 odsłon)
alt   W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie realizowany jest projekty „Zabawa i nauka z bajkami” dofinansowany w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” przez Fundację WBK. Projekt napisała i prowadzi Maria Maćkowiak.

 
Suplement do krótkiej historii pewnego zabytku PDF Drukuj
czwartek, 18 lipca 2013 20:00   (1331 odsłon)
alt    Zupełnie nie dawno temu, pisałem tutaj o chwalebnej renowacji „zabytkowego” pomnika upamiętniającego miejsce lokalizacji pierwszego kościoła parafialnego w Czerniejewie. Tutaj należy się zaraz wyjaśnienie dla cudzysłowu, w który ująłem słowo zabytek. Otóż według obowiązującej nomenklatury urzędniczej, wspomniany monument zabytkiem nie jest, ale o tym za chwilę.

 
Rodzinnie i na sportowo PDF Drukuj
poniedziałek, 08 lipca 2013 09:15   (5224 odsłon)
alt   Żydowo podtrzymuje tradycję! Przy pięknej, słonecznej, pogodzie w Żydowie odbył się Familijny Piknik Piłkarski w ramach którego rozegrany był IX Letni Turniej Piłkarski Firm. Imprez, którą przygotowuje Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, to prawdziwe święto sportu i rodziny. W piłkarskiej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna Hawy Gniezno, a rodzinnie zwyciężyli... wszyscy, którzy przybylina stadion sportowy do Żydowa! Patronem medialnym imprezy były informacjelokalne.pl.

 
Niezwykłe odkrycie w Czerniejewie! PDF Drukuj
sobota, 29 czerwca 2013 18:00   (1807 odsłon)
alt   Gdy wjeżdżamy do Czerniejewa od strony Gniezna, po lewej stronie dostrzegamy strzelisty obelisk, który podobno został wybudowany około 1807 roku. Przez wiele lat, ten przyciągający uwagę przyjezdnych pomnik, popadał w zapomnienie. W tym roku władze gminy Czerniejewo – z okazji 750-lecia parafii w Czerniejewie – postanowiła obelisk wyremontować. I tak się stało, ale to, co znaleziono podczas remontu pomnika było ogromnym zaskoczeniem.
 
Dzień Rodzinny w Gębarzewie PDF Drukuj
wtorek, 25 czerwca 2013 11:50   (1850 odsłon)
alt   W sołectwie Gębarzewo dzięki zaangażowaniu sołtysa Tomasza Ryszczuka, Rady Sołeckiej, Młodzieżowej Rady Sołeckiej i mieszkańców odbył się Dzień Rodzinny. By się wspólnie bawić, mieszkańcy spotkali się na boisku położonym za świetlicą wiejską.

 
Parafia w Czerniejewie świętuje 750-lecie! PDF Drukuj
poniedziałek, 24 czerwca 2013 21:15   (2441 odsłon)
alt   Taki jubileusz przypada tylko raz w życiu, dlatego trzeba go hucznie świętować! Tak też pomyślano i zrobiono w Czerniejewie, gdzie wczoraj parafia pw. Jana Chrzciciela obchodziła 750-lecie! Z tej okazji odbył się festyn którego gwiazdą był Andrzej Rosiewicz!

 
Nadzieja umiera ostatnia... PDF Drukuj
poniedziałek, 24 czerwca 2013 18:00   (1332 odsłon)
alt   Tymi samymi słowami rozpocząłem swój mini-reportaż przed rokiem. Pisałem wtedy o remoncie dachów nad czerniejewskim pałacem. Miło mi dzisiaj stwierdzić, że nadzieja dla zabytkowego Zespołu Pałacowego powraca, słychać ją i widać w dzień powszedni - kiedy trwają prace remontowe w samym pałacu, a szczególnie można to zauważyć wokół urokliwej Wozowni, która ponownie ma pełnić rolę oryginalnej restauracji. Cóż jednak komu po samym obiekcie, gdyby nie było zainteresowania nim. Z przyjemnością więc stwierdzam, że zarówno w dni powszednie jak i niedziele i święta, w pałacowym parku trwa nieustanny ruch, ludzie przyjeżdżają, pytają i... czekają.

Więcej
 
Żydowo najlepsze pod siatką w Goraninie! PDF Drukuj
niedziela, 16 czerwca 2013 19:30   (1652 odsłon)
alt   Sześć zespołów wzięło udział w II Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej, który odbył się w Goraninie w gminie Czerniejewo. Puchar dla najlepszej drużyny ufundował Jacek Siwka, sołtys Goranina, natomiast puchary za II i III miejsce przygotowała redakcja portalu informacjelokalne.pl. Wśród gości turnieju byli m.in. Poseł Tadeusz Tomaszewski i Tadeusz Szymanek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się ekipa z Żydowa.

 
Krótka historia pewnego zabytku PDF Drukuj
środa, 12 czerwca 2013 10:30   (3105 odsłon)
alt   Wiersz, który umieściłem poniżej tego materiału, aczkolwiek jest mojego autorstwa (tomik - Kora dębu – 2013) to bynajmniej nie opisuje tego, co potencjalny turysta zobaczy w tym miejscu dzisiaj. Zacznijmy jednak ab ovo, czyli od jaja. Obiekt o którym piszę, znajduje się po lewej stronie szosy (patrząc od Gniezna) pomiędzy dwoma stawami znajdującymi się przy wjeździe do mojego miasta, a konkretnie między „Piłą” a „Rybnikiem”.

 
Wędrowali papieskim szlakiem, wspominali Jana Pawa II PDF Drukuj
wtorek, 11 czerwca 2013 21:00   (3131 odsłon)
alt    Już po raz ósmy wyruszył Rajd Papieski. Uczestnicy rajdu z Żydowa pomaszerowali do miejsca upamiętniającego lądowanie Ojca Świętego Jana Pawła II w 1979 r. w Gębarzewie. Jak zawsze w przedsięwzięciu uczestniczyło kilkadziesiąt osób (niektóre pokonywały trasę na rowerach), które w skupieniu ale i ze śpiewem na ustach wspominały naszego Wielkiego Rodaka, bł. Jana Pawła II.

 
Lata dwudzieste, lata trzydzieste... PDF Drukuj
niedziela, 09 czerwca 2013 11:00   (2834 odsłon)
alt    „Lata dwudzieste, lata trzydzieste, wrócą piosenką, sukni szelestem, błękitnym cieniem nad talią kart i śmiechem który kwitował żart” - te słowa refrenu piosenki z filmu Janusza Rzeszewskiego pt. „Lata dwudzieste... lata trzydzieste” idealnie pasują do koncertu, który odbył się w Czerniejewie. Uczniowie szkoły im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego pokazali swoje talenty i zaprezentowali się klimatach nawiązujących do „starego kina”.

 
„Odjazdowy Bibliotekarz” po raz pierwszy w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 06 czerwca 2013 10:45   (1504 odsłon)
alt   W czerwcu po raz pierwszy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie włączyła się w ogólnopolską akcję „Odjazdowy Bibliotekarz”. Mimo że akcja początkowo miała być skierowana do osób dorosłych i starszej młodzieży z uwagi na zainteresowanie przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym zmieniliśmy wiek odbiorców imprezy. W naszym rajdzie brało udział 8 dzieci oraz dwóch opiekunów-bibliotekarzy.

 
Pięć lat z Janem Pawłem II PDF Drukuj
wtorek, 04 czerwca 2013 14:45   (1071 odsłon)
alt   Od pięciu lat Gimnazjum w Żydowie patronuje Wielki Człowiek, Wielki Papież Polak - Jan Paweł II. Jest to dla całej społeczności szkolnej ogromny zaszczyt i powód do dumy, ale i wielkie wyzwanie, by sprostać ideałom i nauce przez Niego głoszonej. Uczniowie żydowieckiej placówki odczuwają powagę swoich obowiązków i starają się wypełniać słowa swego Patrona: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”, gdyż bycie wymagającym w stosunku do samego siebie to znaczna część życiowego sukcesu.

 
Bajkowo w Pawłowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 03 czerwca 2013 13:15   (1336 odsłon)
alt   Każde dziecko marzy o tym, by przed snem usłyszeć przeczytaną bajkę przez swoich rodziców, by móc użyć wyobraźni i przedstawić sobie to przed oczyma. W Pawłowie dorośli zaprezentowali swoim pociechom bajki na żywo. I było to o tyle niecodzienne, ponieważ w tym celu rodzice wcielili się w postacie z bajek!

 
Słońce zaświeciło nad Żydowem… PDF Drukuj
niedziela, 02 czerwca 2013 19:30   (1646 odsłon)
 alt   Dzień Dziecka w Żydowie, mimo początkowych obaw o słoneczną pogodę, odbył się i ci, którzy sobotnie popołudnie spędzili na boisku piłkarskim w Żydowie nie żałowali. Sołtys wsi Żydowo wraz z Radą Sołecką zapewnili dzieciom, mieszkańcom i przybyłym gościom wiele atrakcji.

 
Prezentacje krasomówcze w czerniejewskim pałacu PDF Drukuj
środa, 29 maja 2013 21:30   (1481 odsłon)
alt   „Bądź z serca pozdrowiona, Ojczysta święta mowo! Niby łańcuchem złotym wiąże nas twoje słowo…” (Leopold Staff) - pod takim hasłem we wnętrzach urokliwego pałacu czerniejewskiego odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Wpisuje się on doskonale w długoletnią tradycję organizacji na naszej ziemi Konkursów Gramatyczno-Ortograficznych im. ks. Onufrego Kopczyńskiego, które służą rozwijaniu zainteresowań naszym ojczystym językiem, odkrywaniu polonistycznych talentów oraz rozbudzaniu i kształtowaniu uczuć patriotycznych.

 
„Póki języka, póty i imienia polskiego” PDF Drukuj
środa, 29 maja 2013 19:45   (1497 odsłon)
alt   Organizowanie Ogólnopolskich Konkursów Gramatyczno-Ortograficznych pod auspicjami Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo wpisuje się trwale w kalendarz imprez naszej „małej Ojczyzny”. Już czwarty raz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski spotkali się w Czerniejewie, by rywalizować o miano mistrza gramatyki i ortografii. Organizacji przedsięwzięcia patronuje ks. Onufry Kopczyński, twórca gramatyki języka polskiego, w imię którego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zgromadzili się w urokliwym pałacu czerniejewskim. Patronem medialnym konkursu były m.in. informacjelokalne.pl.

 
Moc wzruszeń i wspaniała podniosła atmosfera... czyli Dzień Matki w Żydowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 27 maja 2013 12:15   (2866 odsłon)
alt   Klub Seniora działający przy Towarzystwie Przyjaciół Żydowa uczcił tegoroczne święto naszych Mam podniosłym i uroczystym przyjęciem. Na uroczystość która odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Żydowie przybyło wiele Mam. Niejedna z mam i nie tylko nie potrafiła powstrzymać łez i głębokiego wzruszenia... takie to już święto!

 
Centrum rekreacyjno-sportowe w Żydowie otwarte... rekordem w skoku wzwyż na rowerze! PDF Drukuj
środa, 22 maja 2013 21:30   (6139 odsłon)
alt   Oficjalne otwarcie tej inwestycji odbyło się w grudniu ubiegłego roku. Jednakże panujące wówczas warunki atmosferyczne nie pozwoliły zademonstrować rekreacyjnych walorów tego obiektu. Dlatego też sportowe otwarcie Centrum w Żydowie odbyło się w majowe popołudnie. Uroczystość zgromadziła kilkuset mieszkańców tej miejscowości, którzy mogli być dumni, z tak pięknego i praktycznego terenu przeznaczonego pod rekreację i wypoczynek.

 
Działo się w Czerniejewie! PDF Drukuj
niedziela, 19 maja 2013 21:15   (1872 odsłon)
alt   - W tym roku po raz pierwszy połączyliśmy dwie uroczystości, czyli święto strażaka ze świętem tego miasta. Myślę, że to wychodzi na dobre, bo słyszę już sygnały mieszkańców, że logistycznie łatwiej to opanować. Promocja też jest zupełnie niezła i jeśli nadal będą znajomości w niebie to majówka będzie udana - tak przed tegorocznymi Dniami Czerniejewa stwierdziła burmistrz tejże gminy Danuta Grychowska. I tak też się stało. Imprezę można zapisać do udanych.

 
101 zawodników na starcie IV Biegu Czerniejewskiego! PDF Drukuj
niedziela, 19 maja 2013 17:00   (6077 odsłon)
alt   IV Bieg Czerniejewski przeszedł już do historii. Impreza organizowana i finansowana przez Rajmunda Gąsiorka, radnego powiatowego. na dobre wpisała się już w sportowy kalendarz wydarzeń powiatu gnieźnieńskiego. Tegoroczne zawody zgromadziły na starcie biegu głównego 101 zawodników z różnych stron Wielkopolski. Biegi rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych. Na starcie stanęli także miłośnicy nordic walking. Impreza wpisana była w Dni Czerniejewa. Patronem medialnym biegu były informacjelokalne.pl.

 
Spotykają się w cieniu Figury... PDF Drukuj
poniedziałek, 06 maja 2013 18:15   (1509 odsłon)
alt   W sołectwie Goranin w gminie Czerniejewo, odbyła się wczoraj uroczysta msza święta przy Figurze Najświętszej Maryi Panny. Figura ta jest wizytówką tej wioski, jak i miejscem w którym się spotykają na wspólnej modlitwie wszyscy mieszkańcy tego małego sołectwa. Z tego też względu wszyscy dbają o to miejsce i co roku upiększają je.

 
„Upiększamy nasze Żydowo!” PDF Drukuj
sobota, 04 maja 2013 17:00   (6192 odsłon)
alt   Po raz kolejny mieszkańcy Żydowa, a w szczególności członkowie Towarzystwa Przyjaciół Żydowa pokazali, że wspólnie można zrobić wiele i poprawić wygląd otoczenia w którym się mieszka. I zorganizowali akcję „Upiększamy nasze Żydowo” w ramach której posadzili krzewy i drzewa, a także wmurowali ławki oraz uporządkowali całej otoczenie centrum rekreacyjno-sportowego znajdujące się przy boisku sportowym w Żydowie, w miejscu dawnego basenu.

 
Parafiada zakończona! Pawłowo najlepsze w piłce nożnej! PDF Drukuj
sobota, 04 maja 2013 10:00   (1412 odsłon)
alt   W Inowrocławiu, 2 i 3 maja odbyła się już IX Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w Parafiadzie uczestniczyło bardzo dużo młodzieży. Tym razem do Inowrocławia przybyło 28 parafii, które reprezentowało około 1200 uczestników. Obecni byli też przedstawiciele naszego powiatu. Na Parafiadę składały się rozgrywki sportowe, konkursy wiedzy oraz śpiewu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6
REKLAMA


POLECAMY
 ŻYCZENIA SKŁADAJĄ
REKLAMA


WARTO ZOBACZYĆ


Ogłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   MOTORYZACYJNE: Sprzedam samochód Opel Corsa 1.2, rok produkcji: 1998, przebieg: 148000 km. Cena: 2100 złotych. Zarejestrowany w Gnieźnie. Tel: 601782867 lub 509551277
   NIERUCHOMOŚCI: Kupię mieszkanie na os. Tysiąclecia lub Ustroniu. 60m2 lub więcej, 3 pokoje lub więcej, w dobrym stanie technicznym. Kontakt: 605-859-039
   SPRZEDAM: Rower młodzieżowo-damski, nowy, skręcony tylko do jazdy próbnej. Informacje na telefon 507741045. Cena 250 zł (do negocjacji). Zdjęcia mogę wysłać na pocztę internetową.
   MOTORYZACJA: Sprzedam opel zafira 2.0 dti elegance 2001 rok, pierwszy właściciel w Polsce od 2010 r., srebrny metalik, tel. 661177458
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: