Gniezno pamięta o Polskim Państwie Podziemnym
poniedziałek, 29 września 2014
alt   W auli I LO odbyło się spotkanie upamiętniające rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Powstało 27 września 1939 roku kiedy Polska miała już do czynienia z dwoma okupantami: niemieckim i radzieckim. Tego dnia dowódca obrony Warszawy generał Juliusz Rómmel powołał Służbę Zwycięstwu Polsce. Oficjalną działalność zakończyło w styczniu 1945 roku aresztowanie Leopolda Okulickiego komendanta głównego AK.


Więcej…

REKLAMA

Gmina Czerniejewo
W blasku pochodni oddali hołd Janowi Pawłowi II PDF Drukuj
środa, 02 kwietnia 2014 23:30   (3942 odsłon)
alt   Blisko 100 osób zgromadziło się dzisiaj o godz. 21.37 w miejsce, gdzie w 1979 roku lądował Ojciec Święty, czyli na błoniach Żydowa, na tzw. poligonie w Gębarzewie. Od pięciu lat – w rocznicę śmierci błogosławionego, a wkrótce już świętego Jana Pawła II – Towarzystwo Przyjaciół Żydowa organizuje tam czuwanie. Z każdym rokiem przyciąga ono coraz większą rzeszę osób, które w ten sposób chcą oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi.

 
Biblioteki w Czerniejewie i Żydowie zamknięte PDF Drukuj
środa, 19 marca 2014 12:00   (1526 odsłon)
   Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie informuje, że w związku z przenosinami księgozbioru filii w Żydowie do nowego lokalu oraz inwentaryzacją zbiorów, biblioteka w Żydowie będzie nieczynna od 17 marca 2014 r., a biblioteka w Czerniejewie od 19 marca 2014 r. przez trzy tygodnie.

 
Czy pożar garażu w Grabach miał coś ukryć? PDF Drukuj
wtorek, 11 marca 2014 12:30   (9047 odsłon)
alt   Dzisiaj w nocy, około godz. 2.00, jednostka OSP z Czerniejewa została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie do pożaru garażu w miejscowości Graby. Po dotarciu na miejsce okazało się, że cały w ogniu stoi drewniany garaż a w jego wnętrzu znajduję się samochód. Samochód wcześniej skradziony na terenie Wielkopolski...

 
Dzień Kobiet w Żydowie w olimpijskim duchu PDF Drukuj
niedziela, 09 marca 2014 20:00   (5559 odsłon)
alt   Dzień Kobiet w Żydowie tradycyjnie miał niecodzienna formułę. Impreza zorganizowana w Wiejskim Domu Kultury na długo zapadnie w pamięć jej uczestników. Święto Pań przygotowały wspólnie Rada Sołecka z Towarzystwem Przyjaciół Żydowa. Tegoroczne święto zorganizowane zostało w duchu sportowej rywalizacji w nawiązaniu do Zimowych Igrzysk Olimpjskich w Soczi.

 
Z Pawłowa wyruszył „Parostatek” PDF Drukuj
wtorek, 04 marca 2014 16:15   (2086 odsłon)
alt   Pierwszego marca pod dowództwem kpt. Mariusza Wieczorkiewicza, wyruszył w swój pierwszy rejs parostatek „Męska Parafiada”. Zgodnie z tym, co wcześniej zaplanowano, Kapitan wyznaczył kurs z Pawłowa w kierunku Święta Kobiet, które przypada 8 Marca, zatem rejs Kapitana i Jego majtków okrętowych roztaczających samo dobro i rozbawiających kobiety do łez jeszcze trwa.

 
Dopełnienie „powrotu dowódcy” kapitana Pawła Cymsa do domu... PDF Drukuj
niedziela, 02 marca 2014 16:00   (2335 odsłon)
alt   Wybitny dowódca, nie tylko z Powstania Wielkopolskiego, kapitan Paweł Cyms, którego szczątki po latach sprowadzono do Gniezna, urodził się w Pawłowie w gminie Czerniejewo. Tak naprawdę dopiero sprowadzenie zwłok powstańczego dowódcy na gnieźnieński Akropol Bohaterów pobudziło pamięć o bohaterskim kapitanie. Dziś na domu urodzin dowódcy odsłonięto tablicę pamiątkową. W tym domu urodził się też jego brat, również Powstaniec Wielkopolski.
 
Gmina Czerniejewo ma nowe logo! PDF Drukuj
czwartek, 13 lutego 2014 15:35   (2387 odsłon)
alt   Gmina Czerniejewo ma nowy znak promocyjny! Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta i Gminy Czerniejewo przyjęto uchwałę w sprawie ustanowienia znaku promocyjnego Gminy Czerniejewo oraz zasad jego używania i wykorzystywania.

 
Podziękowanie PDF Drukuj
poniedziałek, 27 stycznia 2014 11:35   (2472 odsłon)
alt   Na okoliczność uzyskania tytułu „Kobieta Roku” w Plebiscycie „Człowiek Roku 2013”, tą drogą składam serdeczne podziękowania wszystkim Państwu, którzy oddali na mnie głosy.

 
Kolędowe karaoke w Gębarzewie PDF Drukuj
piątek, 17 stycznia 2014 22:55   (1905 odsłon)
alt   Mieszkańcy Sołectwa Gębarzewo zebrali się wspólnie na świetlicy wiejskiej na wspólnym kolędowaniu. Pomysłodawcami spotkania była młodzież, która wraz z sołtysem Tomaszem Ryszczuk przygotowała całe spotkanie. Teksty kolęd wyświetlane na ekranie bardzo ułatwiły wspólne śpiewanie.

 
Czerniejewo dla WOŚP... Zebrano ponad 10 tys. złotych! PDF Drukuj
poniedziałek, 13 stycznia 2014 15:40   (7447 odsłon)
alt   Już po raz kolejny w Czerniejewie wpierano Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi a wolontariusze z Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie przez cały dzień kwestowali na ulicach naszego miasta, zbierając pieniądze do puszek. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji dla każdego. Wprawdzie jeszcze za wcześnie na próby pełnego podsumowania XXII Finału WOŚP w Czerniejewie nie mniej jednak zebrana kwota jest imponująca bo to ponad 10 tys. złotych.

 
Puchar Towarzystwa Przyjaciół Żydowa dla Sołectwa Goranin! PDF Drukuj
niedziela, 12 stycznia 2014 12:40   (2149 odsłon)
alt   W Żydowie odbył się tradycyjny, już IX Gwiazdkowy Turniej Sportowy o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Żydowa. Rozgrywki odbywały się w pięciu dyscyplinach: siatkówka, dart, strzelanie z wiatrówki, piłkarzyki oraz rzuty piłką do kosza na czas. W tegorocznych zmaganiach najlepsza okazała się drużyna Sołectwa Goranin.

 
Doświadczanie wyjątkowego czasu ukazanego nam w Stajence PDF Drukuj
wtorek, 07 stycznia 2014 14:30   (2411 odsłon)
alt   6 stycznia to wyjątkowy dzień, bo już od rana słychać było śpiewy kolęd, nie tylko w kościołach parafialnych gminy Czerniejewo. Słowa kolęd, nie używane dziś pewne zwroty, sposoby rymowania to wskazówki, gdzie należy szukać rodowodu kolęd. Tym sposobem mieszkańcy Gminy Czerniejewo ożywiali historię polszczyzny, bowiem już o godz. 11.00 w odnowionej sali kominkowej świetlicy w Pakszynie odbyło się opłatkowe spotkanie Państwa Rolników, którzy miedzy innym, słowami kolędy życzyli wszystkim, by podniesiona ręka Bożej Dzieciny błogosławiła naszą ojczyznę, wszystkie miasta i wioski.

 
Wigilia dla samotnych w Żydowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 23 grudnia 2013 13:20   (2492 odsłon)
alt   Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Klub Seniora działający przy Towarzystwie przyjaciół Żydowa zorganizował wigilię dla osób samotnych. Na uroczystą wieczerzę, która odbyła się wczoraj, zaproszono osoby samotne z Żydowa i okolic. Przybyli także m in proboszcz tutejszej parafii ks. Robert Nurski, burmistrz gminy Czerniejewo Danuta Grychowska i inne znamienite osobistości lokalnej społeczności.

 
„Nie zgadzamy się na przemoc w rodzinie” PDF Drukuj
piątek, 20 grudnia 2013 15:30   (2585 odsłon)
alt   Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo odbyła się konferencja podsumowującą realizację projektu pn. „Nie zgadzamy się na przemoc w rodzinie. Budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie Gminy Czerniejewo”, na którego realizację Gmina pozyskała dotację w wysokości 10.000 złotych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

 
Nowe inwestycje w gminie Czerniejewo! PDF Drukuj
czwartek, 19 grudnia 2013 16:00   (2335 odsłon)
alt   Dziś dokonano oficjalnego otwarcia obiektów, które podlegały termomodernizacji, na które Gmina Czerniejewo podpisała umowę na dofinansowanie w ramach projektu pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Czerniejewo”.

 
Grudzień w czerniejewskiej bibliotece PDF Drukuj
środa, 18 grudnia 2013 13:30   (1883 odsłon)
alt   Siódmego grudnia mimo niesprzyjającej pogody 16 dzieci, które szczególnie aktywnie brały udział we wszelkich formach działalności dla nich przeznaczanych w mijającym roku, a organizowanych przez Bibliotekę w Czerniejewie, pojechały na spektakl Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha zatytułowany tajemniczo Le Filo Fable, w których wykorzystywano m. in. świecące lalki, na przykład sympatycznego hipopotama.

 
Św. Mikołaj pojawił się w Żydowie! Z niewielkim opóźnieniem ale dojechał! PDF Drukuj
wtorek, 10 grudnia 2013 11:45   (2691 odsłon)
alt   Tradycji stało się zadość i do Żydowa dotarł św. Mikołaj! Początkowo planował on odwiedzić dzieci w piątek, 6 grudnia ale pogoda, wiatr i totalna śnieżyca pokrzyżowały wcześniejsze plany. Mimo tego zawirowania, św. Mikołaj nie zawiódł i jak co roku obdarował prezentami wszystkie dzieci z Żydowa ! W tym roku sporo się napracował, ponieważ rozdał aż 550 paczek!

 
Andrzejki w bibliotece PDF Drukuj
poniedziałek, 02 grudnia 2013 15:40   (2023 odsłon)
alt   Dwudziestego dziewiątego listopada do Biblioteki w Czerniejewie zaprosiliśmy dzieci, aby pomóc im wywróżyć swoją przyszłość, przy czym nie zapomnieliśmy uprzedzić, że wszelkie wróżby na przyszłość należy traktować z przymrużeniem oka. Aby wróżby mogły się spełnić dzieci wrzuciły po darze - grosiku do miski z wodą. Dowiedzieliśmy się spod jakiego jesteśmy znaku i okazało się, że zdecydowana przewaga była po stronie Raczków, jaki jest nasz ulubiony kolor, roślina, jaka czeka nas przyszłość, co będziemy robić w życiu i jakie zawody do nas najbardziej pasują.

 
Dzień Pluszowego Misia w Czerniejewie! PDF Drukuj
czwartek, 28 listopada 2013 11:00   (1912 odsłon)
alt   W bibliotece w Czerniejewie odbyły się kolejne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zaproszenie do uczestnictwa w imprezie przyjęły również dzieci z Przedszkola w Żydowie oraz z klas I-III Szkoły Podstawowej w Żydowie.

 
Z „Onuphriusem” przez przestrzeń i dzieje PDF Drukuj
środa, 27 listopada 2013 10:15   (2144 odsłon)
alt   Cieszące się dobrą renomą i znane ze swej aktywności nie tylko w Czerniejewie Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius”, zorganizowało ciekawą imprezę plenerową, którą nazwano „Czerniejewskie ścieżki – w 100-lecie wybudowania szkoły 1914 – 2014”. Nieoficjalnie zabawę nazwano grą terenową, lub też miejską, bo całość trasy którą należało pokonać, zamykała się w ramach samego miasta.

 
Żydowo gościło miłośników królewskiej gry PDF Drukuj
czwartek, 14 listopada 2013 21:30   (1777 odsłon)
alt   Już po raz czwarty w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie zorganizowano Papieski Turniej Szachowy, mający na celu – oprócz popularyzacji gry w szachy – uczczenie patrona Gimnazjum - Jana Pawła II. Warto wspomnieć, że tradycja wspomnianej gry w tutejszej szkole nie jest zbyt długa, a już owocuje sukcesami. Z każdym rokiem przybywa nie tylko jej miłośników, ale i odkrywane są talenty. Przykład uczniów z Żydowa świadczy o tym, ze młode pokolenie ma energię i zdolności, należy jedynie znaleźć klucz do wyzwolenia w niej potencjału.

 
Działo się w czerniejewskiej bibliotece... PDF Drukuj
środa, 13 listopada 2013 21:00   (2095 odsłon)
alt   Osiemnastego października w Bibliotece w Czerniejewie odbyło się ostatnie spotkanie z grupą dzieci biorących udział w projekcie „Zabawa i nauka z bajkami” prowadzonego w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” dofinansowanego przez Fundację WBK. Podczas siedmiu spotkań dzieci wysłuchały opowiadań i baśni, które przekazywały jakąś naukę, morał, ukryte przesłanie.

 
Patriotycznie, godnie, z łezką w oku... PDF Drukuj
sobota, 09 listopada 2013 22:00   (1935 odsłon)
alt   Radosne Święto Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie, zorganizowano w tym roku z lekkim wyprzedzeniem czasowym. Uroczystość rozpoczęła się od oddania hołdu poległym na cmentarzu, następnie uczczono ich pamięć mszą świętą w miejscowym kościele, po której rozpoczęła się część artystyczna z godnym mu przytupem dla żyjących. Szkoda tylko, że pamięć Tych których dzisiaj czcimy, pozostała już jedynie w nas. Ci którzy 95 lat temu stanęli do walki o wszystko, dawno już bowiem posnęli snem wiecznym. Cześć Ich pamięci!

 
Wieczór Wspomnień... O Żydowie którego już nie ma... PDF Drukuj
poniedziałek, 04 listopada 2013 16:15   (2206 odsłon)
alt   Początek listopada, Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas refleksji nad przemijaniem, to dobry moment, by się zatrzymać, by powspominać tych, którzy odeszli. Z tego względu Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, już po raz siódmy, zorganizowało Wieczór Wspomnień. Spotkanie, które cieszył się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Żydowa i okolic.

 
Ciekawi ludzie, miejsca i historie nieznane PDF Drukuj
poniedziałek, 07 października 2013 13:00   (2629 odsłon)
alt   Towarzystwo Przyjaciół Żydowa wraz ze Stowarzyszeniem Światowid zorganizowało imprezę w cyklu „Spotkania z historią. Ciekawi ludzie, miejsca i historie nieznane - Gmina Czerniejewo”. „Spotkanie z historią” została zorganizowana przy wsparciu finansowym ze Stowarzyszenia Światowid.

Więcej
 
Wrzesień w bibliotece w Czerniejewie PDF Drukuj
wtorek, 01 października 2013 09:15   (2341 odsłon)
alt   W Bibliotece w Czerniejewie odbyło się uroczyste zakończenie wakacyjnych zajęć. Na imprezę zaprosiliśmy wszystkie dzieci, które brały udział w naszych spotkaniach oraz opiekunów. Do biblioteki przybyła także Dorota Krause, inspektor ds oświaty i ochrony zdrowia. Na początek rodzicom przedstawiono prezentację, podczas której mogli zobaczyć, w jaki sposób ich dzieci spędzały czas w Bibliotece.

 
Nagroda im. ks. Onufrego Kopczyńskiego dla Tadeusza Szymanka! PDF Drukuj
czwartek, 26 września 2013 12:30   (6647 odsłon)
alt   Już po raz drugi została przyznana nagroda imienia ks. Onufrego Kopczyńskiego. Tegorocznym laureatem został Tadeusz Szymanek, aktywny działacz społeczny, prezes Towarzystwa Przyjaciół Żydowa (warto dodać, że T. Szymanek został „Człowiekiem Roku 2011” w kat. „działalność społeczna” w plebiscycie informacjilokalnych.pl). Ta nagroda jest przyznawana raz w roku osobom szczególnie zaangażowanym w prospołeczne działania, podnoszące w różnych obszarach jakość życia mieszkańców gminy Czerniejewo.

 
Pokoleniowa biesiada w Czerniejewie PDF Drukuj
poniedziałek, 23 września 2013 13:30   (2541 odsłon)
alt   Dzięki udanym zabiegom kompetentnych ludzi z Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo oraz mobilizacji darczyńców, udało się zorganizować świetne przedsięwzięcie integracyjne dla każdego, kto tylko się rusza i czuje potrzebę wyjścia z domowych pieleszy, a nawet… lubi tłusto zjeść. Trudno zresztą było się oprzeć pokusie, bo zapowiadany program obfitował w nie byle jakie atrakcje…

 
Czerniejewo – kapsuła czasu dla potomnych PDF Drukuj
piątek, 20 września 2013 15:30   (1774 odsłon)
alt   Czas, jest jednym z wymiarów wszechświata, podobno, jest on wymiarem wiecznym. My, oraz wszystko co nas otacza, rodzimy się w nim i, wcześniej czy później, w nim przemijamy. Odwiecznym marzeniem człowieka było i pozostanie natomiast dążenie do zatrzymania jego szalonego biegu. Przykładów tego typu działań znamy multum, jedną z bardziej spektakularnych prób, jest fenomen egipskich piramid. Czerniejewo ma też swoją piramidę – dobrze każdemu mieszkańcowi znany obelisk upamiętniający pierwszy kościół pw. św. Idziego. Czas jego powstania, określany jest najpóźniej na rok 1263.
 
Milion przygód z książką PDF Drukuj
piątek, 20 września 2013 10:00   (1646 odsłon)
alt   W ramach akcji „Milion przygód z książką” prowadzonej przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowanej wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie zorganizowała dwa spotkania dla dzieci. Spotkania prowadziła Agnieszka Śniadecka.

 
Wakacje w bibliotece w Czerniejewie podsumowane! PDF Drukuj
czwartek, 19 września 2013 14:30   (1675 odsłon)
alt   W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie oraz w Filii w Żydowie przez całe wakacje trwały zajęcia dla dzieci. Na spotkanie każdorazowo przychodziło kilkanaścioro dzieci, wśród nich prawdziwi rekordziści, którzy mogli pochwalić się prawie 100-procentową frekwencją.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 7
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Działki rolne: 1,79 ha lub 3,66 ha - klasa ziemi: III i IV w miejscowości Przysieka, gm. Mieleszyn. kom. 608302639
   SPRZEDAM: Kukurydzę z pnia 500698827
   SPRZEDAM: Jeż pigmejski afrykański samiczka 1 szt. i samczyk 1 szt. sprzedam. Cena 200 zł za sztukę. Tel. 508377175
   PRACA: PAŁAC CZERNIEJEWO ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA KUCHARZY KELNERÓW, RECEPCJONISTY, PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. APLIKACJE PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES MAILOWY INFO@GTS.COM.PL. SKONTAKTUJEMY SIĘ Z WYBRANYMI KANDYDATAMI
   NAUKA: Skuteczna nauka języka niemieckiego dla osób, które chcą pracować w Niemczech. Tel. 724421722
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: