„To światło pokoju prawdziwie niesie pokój”
niedziela, 21 grudnia 2014
alt   Harcerze i harcerki Hufca Gniezno ZHP przekazali dziś na ręce arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczystość miała miejsce podczas południowej mszy świętej w katedrze gnieźnieńskiej. – Domem Boga jest człowiek. Pragniemy dzisiaj w ten dom Boga wnieść światło. To światło, które harcerze zapalają tam, w Betlejem, w miejscu narodzenia Pańskiego. To światło, które potem ponad granicami przenoszą od człowieka do człowieka – mówił rozpoczynając liturgię arcybiskup Wojciech Polak.

Więcej…

REKLAMA


Gmina Czerniejewo
Wakacje z biblioteką w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 13:15   (1744 odsłon)
alt   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie przygotowała na tegoroczne wakacje bogaty program dla dzieci i młodzieży. Na program złożyły się m.in. akcja zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg „Wielokulturowość – jestem na tak!”, zajęcia „ Wakacyjna przygoda w bibliotece” pod hasłem „ W indiańskiej wiosce” oraz – w filii biblioteki w Żydowie zajęcia dla dzieci pod hasłem „Letnie inspiracje”.

 
Nocne zwiedzanie Żydowa PDF Drukuj
wtorek, 12 sierpnia 2014 11:15   (1901 odsłon)
alt   Towarzystwo Przyjaciół Żydowa zorganizowało Nocne Zwiedzanie Żydowa. Tym samym kolejną miejscowość w naszym regionie można było poznać w tym niezwykłym, nocnym klimacie. Zwiedzania rozpoczęło się o godz. 20.30 na cmentarzu przy pomniku upamiętniającym obrońców Żydowa. Tam uczestników imprezy powitał Tadeusz Szymanek, przewodniczący TPŻ.

 
Gorąca atmosfera na Familijnym Pikniku Piłkarskim w Żydowie PDF Drukuj
niedziela, 06 lipca 2014 20:00   (9976 odsłon)
alt   W Żydowie odbył się kolejny Familijny Piknik Piłkarski. Głównym punktem imprezy był jubileuszowy – X Letni Piłkarski Turniej Firm o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo. Emocji sportowych dopełnił organizowany po raz pierwszy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Plażowej. Na nudę nie mogli narzekać także najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których przygotowano moc darmowych atrakcji. Patronem, medialnym Pikniku były informacjelokalne.pl.

 
„Odjazdowy Bibliotekarz” po raz kolejny PDF Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 13:00   (1830 odsłon)
alt   W sobotę, 21 czerwca każdy z uczestników rajdu spoglądał w niebo z niepokojem. Pogoda była w prawdziwą kratkę, a niebo zasnuły sine chmury. Mimo to na miejscu zbiórki stawili się prawie wszyscy uczestnicy rajdu. Niektórych zmogły choroby i, niestety, musieli zrezygnować z uczestnictwa. Jedenaścioro uczestników: ośmioro dzieci oraz trzy osoby dorosłe ruszyły polnymi i leśnymi ścieżkami najpierw do pomnika upamiętniającego miejsce tragicznej śmierci hrabiego Witolda Skórzewskiego.

 
„Odjazdowy Bibliotekarz” na trasie Żydowo – Cielimowo – Gurowo PDF Drukuj
środa, 11 czerwca 2014 09:45   (1839 odsłon)
alt   „Odjazdowy Bibliotekarz” to rajd rowerowy organizowany przez biblioteki dla czytelników i wszystkich osób, które czytają książki. Jest to jedna z aktywnych form spędzania wolnego czasu. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku w imprezę włączyła się również Biblioteka Publiczna w Żydowie.

 
Tydzień Czytania Dzieciom w Czerniejewie i Żydowie PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 15:00   (2219 odsłon)
alt   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie zorganizowała zajęcia w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna kampania odbywała się pod hasłem „Czytanie mądra rzecz! Program spotkań obejmował między innymi: prezentację książek ciekawie wydanych, głośne czytanie bajki i zagadki utrwalające treść.

 
Wycieczki czas zacząć PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 11:30   (2025 odsłon)
alt   Wiosną tego roku Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” podjęło – jak się okazało - bardzo szczęśliwą decyzję o złożeniu wniosku w konkursie dotacyjnym ogłoszonym przez Fundację PZU pt. „PZU z kulturą”, którego celem była organizacja wycieczek do instytucji kultury dla dzieci i młodzieży. Było nam bardzo miło, kiedy dotarła do nas wiadomość o przyznaniu dotacji na ten cel. Projekt nosi tytuł „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury” i jest finansowany ze środków Fundacji PZU.

 
Szkoła w Czerniejewie świętuje 100-lecie istnienia! PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 18:45   (2327 odsłon)
alt   Dziś obchodzono 100-lecie Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie. Zebrani nauczyciele i uczniowie, zarówno byli jak i obecni wspólnie świętowali jubileusz Szkoły. Razem odśpiewano hymn „Dziś nasza szkoła w Czerniejewie”, a barwne opowieści i wspomnienia rozbrzmiały na korytarzach.

 
Biegi Czerniejewskie w rytmie zumby! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 czerwca 2014 20:30   (6886 odsłon)
alt   Za nami V, można powiedzieć jubileuszowy Bieg Czerniejewski. Przedsięwzięcie organizowane i finansowane przez Rajmunda Gąsiorka, radnego powiatowego już na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych Wielkopolski i w coroczne Dni Czerniejewa. Tegoroczne biegi przyciągnęły do Czerniejewa blisko 200 zawodników z różnych stron Wielkopolski i rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych. Na starcie stanęli także miłośnicy nordic walking. Sporym zainteresowaniem ciszyły się również pokazy taneczne zumby. Patronem medialnym biegu były informacjelokalne.pl.

 
Dni Czerniejewa zakończone Dniem Dziecka PDF Drukuj
niedziela, 01 czerwca 2014 19:00   (2347 odsłon)
alt   Ostatni z trzech tegorocznych Dni Czerniejewa nieprzypadkowo dedykowany był dzieciom. Na pierwszy czerwca organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji skierowanych do najmłodszych mieszkańców gminy. Na Placu ks. Onufrego Kopczyńskiego odbył się przegląd piosenki dziecięcej, można było zobaczyć także rycerskie pojedynki, armaty i katapulty. Patronem medialnym tegorocznych Dni Czerniejewa były informacjelokalne.pl.

 
Koncertowe Dni Czerniejewa z serialem „Ranczo” w tle! PDF Drukuj
niedziela, 01 czerwca 2014 10:30   (6008 odsłon)
alt   Sobotnia odsłona Dni Czerniejewa obfitował w koncerty i występy artystyczne. Na scenie pojawiły się lokalne kapele oraz kabaret z aktorami znanymi z ławeczki w serialu „Ranczo”.  - Publika całkiem w porządku. Plener się rządzi swoimi prawami, zwłaszcza że mieliśmy paru miłośników „Mamrota” na widowni - stwierdził z uśmiechem po występie serialowy Hadziuk, czyli Bogdan Kalus. Nie zabrakło również zespołu grającego hity disco polo. Mieszkańcy Czerniejewa bawili się do późnych godzin nocnych na stadionie w Czerniejewie.

 
Czerniejewo pamięta o „Perle Oceanu” PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 18:00   (5294 odsłon)
alt   Podczas obchodów pierwszego z Dni Czerniejewa miało miejsce uroczyste odsłonięcie kamienia upamiętniającego Irenę Dybek – „Perłę Oceanu”. Do niedawna nikt nie wiedział jeszcze, że tak wyjątkowa osoba urodziła się w małej miejscowości niedaleko Gniezna i być może byłoby tak nadal gdyby nie jeden dociekliwy mieszkaniec Czerniejewa. Dzięki jego felietonom w informacjachlokalnych.pl pamięć o Irenie Dybek została przywrócona...
 
Pyszności i dużo dobrego humoru PDF Drukuj
poniedziałek, 26 maja 2014 20:00   (1890 odsłon)
alt   Tradycyjnie w okolicy Dnia Matki, Klub Seniora działający przy Towarzystwie Przyjaciół Żydowa zorganizował uroczyste przyjęcie z okazji święta naszych kochanych Mam. Uroczystość odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Żydowie.

 
Lekkie tornistry w szkole w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 15 maja 2014 14:30   (1952 odsłon)
alt   Od 15 maja uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowych szafek szkolnych. Wyposażenie ufundowane przez Fundację Rosa umożliwia dzieciom pozostawienie w nich książek i przyborów, odciążając w ten sposób kręgosłupy najmłodszych.

 
Nasze 10-lecie w UE PDF Drukuj
czwartek, 15 maja 2014 10:35   (2507 odsłon)
alt   W godzinach porannych 12 maja w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo miała miejsce podniosła uroczystość zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo na okoliczność 10-lecia wstąpienia RP do UE. Oto fragmenty okolicznościowego wystąpienia Burmistrza:

 
Kondolencje od władz gminy Czerniejewo PDF Drukuj
wtorek, 13 maja 2014 13:00   (1832 odsłon)
Staroście Gnieźnieńskiemu
Panu
Dariuszowi Pilakowi


wyrazy współczucia z powodu
śmierci Ojca

 
Świętowali czerniejewscy strażacy PDF Drukuj
niedziela, 11 maja 2014 10:00   (5589 odsłon)
alt   Wczoraj czerniejewscy strażacy ochotnicy mieli okazję do świętowania na tradycyjnym capstrzyku strażackim. Uroczystości rozpoczął przemarsz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze sztandarem do kościoła, gdzie odbyła się msza święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Kapki w koncelebrze ks. dh Rafała Hordika.

 
„Pelikan” Żydowo nie dał szans rywalom! PDF Drukuj
niedziela, 27 kwietnia 2014 19:00   (2150 odsłon)
alt   W Żydowie odbył się tradycyjny, dziewiąty już Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Żydowa. W zawodach wzięły udział cztery drużyny z których najlepsza okazała się ekipa gospodarzy - „Pelikan” Żydowo. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Cielaczyk z „Piasta” Łubowo.

 
Kosmaty opuścił gawrę! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 kwietnia 2014 17:00   (3016 odsłon)
alt   Wielki ci się rwetes zrobił na ulicach Czerniejewa w ten Wielkanocny poniedziałek, bo gdzieś tam na Karwie... niedźwiedź się obudził i wylazł ze swojej gawry! a że bestia głodna po zimie, bo pierwsze jagody dopiero za dwa miesiące, to zaczął się diabeł podkradać pod pierwsze chałupy! Pewnie pasieka Kamińskiego go tak skusiła, ale nie doczekanie jego! Dzielny weteran ostatniej wojny w randze kapitana, skrzyknął kilku miejscowych osiłków i rychło wzięli go na lyckę.

 
Żydowo ma nową bibliotekę! PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 20:15   (2739 odsłon)
alt   Biblioteka w Żydowie jest filią Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie. W uroczystości otwarcia nowej biblioteki wzięli udział m.in. burmistrz Danuta Grychowska, sekretarz powiatu Małgorzata Cichomska-Szczepaniak oraz Tadeusz Szymanek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo. Dyrektor biblioteki Lilianna Dorodzała-Kowalewska wyraziła swoją i pracowników radość oraz wdzięczność z zapewnienia im godnych warunków pracy w nowym budynku.

 
Kwiecień w czerniejewskiej bibliotece PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 15:00   (1972 odsłon)
alt   Czwartego kwietnia wieczorem biblioteka ponownie otworzyła swoje podwoje dla dzieci, które chciały spędzić w niej noc. Tym razem odbywała się ona tytułem „Pora na welociraptora” i związana była z dinozaurami. Kilkanaścioro dzieci w towarzystwie rodziców przydźwigało materace, śpiwory, koce i poduszki.. Na początek w sali czytelni, w której na ścianie królowały kolorowe dinozaury, przywitaliśmy dzieci, które po raz pierwszy brały udział w naszej nocnej imprezie oraz przypomnieliśmy zasady, których przestrzegamy w bibliotece i przeczytaliśmy bajkę o czarownicy Winnie i triceratopsie.

 
Czerniejewo pięknieje! Nowe projekty, nowe fundusze PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 10:50   (2798 odsłon)
alt   W ostatnim czasie Gmina Czerniejewo podpisała z Urzędem Marszałkowskim dwie umowy na realizację małych projektów. Tylko cztery tygodnie różnicy pomiędzy datami umów, a czas realizacji zadań będzie zbliżony.

 
W blasku pochodni oddali hołd Janowi Pawłowi II PDF Drukuj
środa, 02 kwietnia 2014 22:30   (4286 odsłon)
alt   Blisko 100 osób zgromadziło się dzisiaj o godz. 21.37 w miejsce, gdzie w 1979 roku lądował Ojciec Święty, czyli na błoniach Żydowa, na tzw. poligonie w Gębarzewie. Od pięciu lat – w rocznicę śmierci błogosławionego, a wkrótce już świętego Jana Pawła II – Towarzystwo Przyjaciół Żydowa organizuje tam czuwanie. Z każdym rokiem przyciąga ono coraz większą rzeszę osób, które w ten sposób chcą oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi.

 
Biblioteki w Czerniejewie i Żydowie zamknięte PDF Drukuj
środa, 19 marca 2014 11:00   (1828 odsłon)
   Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie informuje, że w związku z przenosinami księgozbioru filii w Żydowie do nowego lokalu oraz inwentaryzacją zbiorów, biblioteka w Żydowie będzie nieczynna od 17 marca 2014 r., a biblioteka w Czerniejewie od 19 marca 2014 r. przez trzy tygodnie.

 
Czy pożar garażu w Grabach miał coś ukryć? PDF Drukuj
wtorek, 11 marca 2014 11:30   (9997 odsłon)
alt   Dzisiaj w nocy, około godz. 2.00, jednostka OSP z Czerniejewa została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie do pożaru garażu w miejscowości Graby. Po dotarciu na miejsce okazało się, że cały w ogniu stoi drewniany garaż a w jego wnętrzu znajduję się samochód. Samochód wcześniej skradziony na terenie Wielkopolski...

 
Dzień Kobiet w Żydowie w olimpijskim duchu PDF Drukuj
niedziela, 09 marca 2014 19:00   (5947 odsłon)
alt   Dzień Kobiet w Żydowie tradycyjnie miał niecodzienna formułę. Impreza zorganizowana w Wiejskim Domu Kultury na długo zapadnie w pamięć jej uczestników. Święto Pań przygotowały wspólnie Rada Sołecka z Towarzystwem Przyjaciół Żydowa. Tegoroczne święto zorganizowane zostało w duchu sportowej rywalizacji w nawiązaniu do Zimowych Igrzysk Olimpjskich w Soczi.

 
Z Pawłowa wyruszył „Parostatek” PDF Drukuj
wtorek, 04 marca 2014 15:15   (2406 odsłon)
alt   Pierwszego marca pod dowództwem kpt. Mariusza Wieczorkiewicza, wyruszył w swój pierwszy rejs parostatek „Męska Parafiada”. Zgodnie z tym, co wcześniej zaplanowano, Kapitan wyznaczył kurs z Pawłowa w kierunku Święta Kobiet, które przypada 8 Marca, zatem rejs Kapitana i Jego majtków okrętowych roztaczających samo dobro i rozbawiających kobiety do łez jeszcze trwa.

 
Dopełnienie „powrotu dowódcy” kapitana Pawła Cymsa do domu... PDF Drukuj
niedziela, 02 marca 2014 15:00   (2683 odsłon)
alt   Wybitny dowódca, nie tylko z Powstania Wielkopolskiego, kapitan Paweł Cyms, którego szczątki po latach sprowadzono do Gniezna, urodził się w Pawłowie w gminie Czerniejewo. Tak naprawdę dopiero sprowadzenie zwłok powstańczego dowódcy na gnieźnieński Akropol Bohaterów pobudziło pamięć o bohaterskim kapitanie. Dziś na domu urodzin dowódcy odsłonięto tablicę pamiątkową. W tym domu urodził się też jego brat, również Powstaniec Wielkopolski.
 
Gmina Czerniejewo ma nowe logo! PDF Drukuj
czwartek, 13 lutego 2014 14:35   (2741 odsłon)
alt   Gmina Czerniejewo ma nowy znak promocyjny! Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta i Gminy Czerniejewo przyjęto uchwałę w sprawie ustanowienia znaku promocyjnego Gminy Czerniejewo oraz zasad jego używania i wykorzystywania.

 
Podziękowanie PDF Drukuj
poniedziałek, 27 stycznia 2014 10:35   (2713 odsłon)
alt   Na okoliczność uzyskania tytułu „Kobieta Roku” w Plebiscycie „Człowiek Roku 2013”, tą drogą składam serdeczne podziękowania wszystkim Państwu, którzy oddali na mnie głosy.

 
Kolędowe karaoke w Gębarzewie PDF Drukuj
piątek, 17 stycznia 2014 21:55   (2173 odsłon)
alt   Mieszkańcy Sołectwa Gębarzewo zebrali się wspólnie na świetlicy wiejskiej na wspólnym kolędowaniu. Pomysłodawcami spotkania była młodzież, która wraz z sołtysem Tomaszem Ryszczuk przygotowała całe spotkanie. Teksty kolęd wyświetlane na ekranie bardzo ułatwiły wspólne śpiewanie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 7
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA

WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   USŁUGI: Gwiazdor na telefon. Profesjonalnie, z doświadczeniem i fasonem oraz prezentami odwiedzi twój dom w dniu 24 grudnia (wigilię) lub święta. Kontakt tel; 507 741 045 lub e-mail; fantastyka77@wp.pl
   USŁUGI: Prywatny Gabinet Psychologiczny mgr pedagogiki i psychologii Anna Jakubowska-Solarek tel.791-760-500
   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 Body za 1200 zł. Kontakt: 507 870 870.
   MOTORYZACJA: Sprzedam motocykl Yamaha virago rok 1992, przebieg 24 900 km, Stan b.dobry. Gniezno tel. 507 741 045 lub e-mail: kancelaria77@wp.pl
   INNE: Piec kaflowy z dobrymi kaflami i osprzętem do samodzielnej rozbiórki w centrum Gniezna oddam za darmo. Tel. kont. 601-79-14-85
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: