Bezpieczeństwo to wspólny interes
środa, 22 października 2014
alt   Kolejna już debata społeczna z inicjatywy insp. Artura Sobolewskiego, komendanta powiatowego policji w Gnieźnie odbyła się w auli I LO. Podobnie, jak poprzednio, sala wypełniła się niemal do ostatniego miejsca, a sporą część stanowiła młodzież szkolna. Obecność choćby klasy policyjnej III liceum nie powinna dziwić. W debacie uczestniczyli wojewoda wielkopolski Piotr Florek, prezydent Jacek Kowalski oraz ze strony powiatu członek Zarządu Alina Kujawska-Matanda. Komendę Wojewódzką Policji reprezentował insp. Michał Domagalski.

Więcej…

REKLAMA
OGŁOSZENIE WYBORCZE

Gmina Czerniejewo
Kondolencje od władz gminy Czerniejewo PDF Drukuj
wtorek, 13 maja 2014 14:00   (1627 odsłon)
Staroście Gnieźnieńskiemu
Panu
Dariuszowi Pilakowi


wyrazy współczucia z powodu
śmierci Ojca

 
Świętowali czerniejewscy strażacy PDF Drukuj
niedziela, 11 maja 2014 11:00   (5201 odsłon)
alt   Wczoraj czerniejewscy strażacy ochotnicy mieli okazję do świętowania na tradycyjnym capstrzyku strażackim. Uroczystości rozpoczął przemarsz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze sztandarem do kościoła, gdzie odbyła się msza święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Kapki w koncelebrze ks. dh Rafała Hordika.

 
„Pelikan” Żydowo nie dał szans rywalom! PDF Drukuj
niedziela, 27 kwietnia 2014 20:00   (1923 odsłon)
alt   W Żydowie odbył się tradycyjny, dziewiąty już Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Żydowa. W zawodach wzięły udział cztery drużyny z których najlepsza okazała się ekipa gospodarzy - „Pelikan” Żydowo. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Cielaczyk z „Piasta” Łubowo.

 
Kosmaty opuścił gawrę! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 kwietnia 2014 18:00   (2734 odsłon)
alt   Wielki ci się rwetes zrobił na ulicach Czerniejewa w ten Wielkanocny poniedziałek, bo gdzieś tam na Karwie... niedźwiedź się obudził i wylazł ze swojej gawry! a że bestia głodna po zimie, bo pierwsze jagody dopiero za dwa miesiące, to zaczął się diabeł podkradać pod pierwsze chałupy! Pewnie pasieka Kamińskiego go tak skusiła, ale nie doczekanie jego! Dzielny weteran ostatniej wojny w randze kapitana, skrzyknął kilku miejscowych osiłków i rychło wzięli go na lyckę.

 
Żydowo ma nową bibliotekę! PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 21:15   (2501 odsłon)
alt   Biblioteka w Żydowie jest filią Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie. W uroczystości otwarcia nowej biblioteki wzięli udział m.in. burmistrz Danuta Grychowska, sekretarz powiatu Małgorzata Cichomska-Szczepaniak oraz Tadeusz Szymanek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo. Dyrektor biblioteki Lilianna Dorodzała-Kowalewska wyraziła swoją i pracowników radość oraz wdzięczność z zapewnienia im godnych warunków pracy w nowym budynku.

 
Kwiecień w czerniejewskiej bibliotece PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 16:00   (1754 odsłon)
alt   Czwartego kwietnia wieczorem biblioteka ponownie otworzyła swoje podwoje dla dzieci, które chciały spędzić w niej noc. Tym razem odbywała się ona tytułem „Pora na welociraptora” i związana była z dinozaurami. Kilkanaścioro dzieci w towarzystwie rodziców przydźwigało materace, śpiwory, koce i poduszki.. Na początek w sali czytelni, w której na ścianie królowały kolorowe dinozaury, przywitaliśmy dzieci, które po raz pierwszy brały udział w naszej nocnej imprezie oraz przypomnieliśmy zasady, których przestrzegamy w bibliotece i przeczytaliśmy bajkę o czarownicy Winnie i triceratopsie.

 
Czerniejewo pięknieje! Nowe projekty, nowe fundusze PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 11:50   (2588 odsłon)
alt   W ostatnim czasie Gmina Czerniejewo podpisała z Urzędem Marszałkowskim dwie umowy na realizację małych projektów. Tylko cztery tygodnie różnicy pomiędzy datami umów, a czas realizacji zadań będzie zbliżony.

 
W blasku pochodni oddali hołd Janowi Pawłowi II PDF Drukuj
środa, 02 kwietnia 2014 23:30   (4039 odsłon)
alt   Blisko 100 osób zgromadziło się dzisiaj o godz. 21.37 w miejsce, gdzie w 1979 roku lądował Ojciec Święty, czyli na błoniach Żydowa, na tzw. poligonie w Gębarzewie. Od pięciu lat – w rocznicę śmierci błogosławionego, a wkrótce już świętego Jana Pawła II – Towarzystwo Przyjaciół Żydowa organizuje tam czuwanie. Z każdym rokiem przyciąga ono coraz większą rzeszę osób, które w ten sposób chcą oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi.

 
Biblioteki w Czerniejewie i Żydowie zamknięte PDF Drukuj
środa, 19 marca 2014 12:00   (1590 odsłon)
   Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie informuje, że w związku z przenosinami księgozbioru filii w Żydowie do nowego lokalu oraz inwentaryzacją zbiorów, biblioteka w Żydowie będzie nieczynna od 17 marca 2014 r., a biblioteka w Czerniejewie od 19 marca 2014 r. przez trzy tygodnie.

 
Czy pożar garażu w Grabach miał coś ukryć? PDF Drukuj
wtorek, 11 marca 2014 12:30   (9288 odsłon)
alt   Dzisiaj w nocy, około godz. 2.00, jednostka OSP z Czerniejewa została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie do pożaru garażu w miejscowości Graby. Po dotarciu na miejsce okazało się, że cały w ogniu stoi drewniany garaż a w jego wnętrzu znajduję się samochód. Samochód wcześniej skradziony na terenie Wielkopolski...

 
Dzień Kobiet w Żydowie w olimpijskim duchu PDF Drukuj
niedziela, 09 marca 2014 20:00   (5674 odsłon)
alt   Dzień Kobiet w Żydowie tradycyjnie miał niecodzienna formułę. Impreza zorganizowana w Wiejskim Domu Kultury na długo zapadnie w pamięć jej uczestników. Święto Pań przygotowały wspólnie Rada Sołecka z Towarzystwem Przyjaciół Żydowa. Tegoroczne święto zorganizowane zostało w duchu sportowej rywalizacji w nawiązaniu do Zimowych Igrzysk Olimpjskich w Soczi.

 
Z Pawłowa wyruszył „Parostatek” PDF Drukuj
wtorek, 04 marca 2014 16:15   (2159 odsłon)
alt   Pierwszego marca pod dowództwem kpt. Mariusza Wieczorkiewicza, wyruszył w swój pierwszy rejs parostatek „Męska Parafiada”. Zgodnie z tym, co wcześniej zaplanowano, Kapitan wyznaczył kurs z Pawłowa w kierunku Święta Kobiet, które przypada 8 Marca, zatem rejs Kapitana i Jego majtków okrętowych roztaczających samo dobro i rozbawiających kobiety do łez jeszcze trwa.

 
Dopełnienie „powrotu dowódcy” kapitana Pawła Cymsa do domu... PDF Drukuj
niedziela, 02 marca 2014 16:00   (2422 odsłon)
alt   Wybitny dowódca, nie tylko z Powstania Wielkopolskiego, kapitan Paweł Cyms, którego szczątki po latach sprowadzono do Gniezna, urodził się w Pawłowie w gminie Czerniejewo. Tak naprawdę dopiero sprowadzenie zwłok powstańczego dowódcy na gnieźnieński Akropol Bohaterów pobudziło pamięć o bohaterskim kapitanie. Dziś na domu urodzin dowódcy odsłonięto tablicę pamiątkową. W tym domu urodził się też jego brat, również Powstaniec Wielkopolski.
 
Gmina Czerniejewo ma nowe logo! PDF Drukuj
czwartek, 13 lutego 2014 15:35   (2482 odsłon)
alt   Gmina Czerniejewo ma nowy znak promocyjny! Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta i Gminy Czerniejewo przyjęto uchwałę w sprawie ustanowienia znaku promocyjnego Gminy Czerniejewo oraz zasad jego używania i wykorzystywania.

 
Podziękowanie PDF Drukuj
poniedziałek, 27 stycznia 2014 11:35   (2543 odsłon)
alt   Na okoliczność uzyskania tytułu „Kobieta Roku” w Plebiscycie „Człowiek Roku 2013”, tą drogą składam serdeczne podziękowania wszystkim Państwu, którzy oddali na mnie głosy.

 
Kolędowe karaoke w Gębarzewie PDF Drukuj
piątek, 17 stycznia 2014 22:55   (1977 odsłon)
alt   Mieszkańcy Sołectwa Gębarzewo zebrali się wspólnie na świetlicy wiejskiej na wspólnym kolędowaniu. Pomysłodawcami spotkania była młodzież, która wraz z sołtysem Tomaszem Ryszczuk przygotowała całe spotkanie. Teksty kolęd wyświetlane na ekranie bardzo ułatwiły wspólne śpiewanie.

 
Czerniejewo dla WOŚP... Zebrano ponad 10 tys. złotych! PDF Drukuj
poniedziałek, 13 stycznia 2014 15:40   (7742 odsłon)
alt   Już po raz kolejny w Czerniejewie wpierano Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi a wolontariusze z Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie przez cały dzień kwestowali na ulicach naszego miasta, zbierając pieniądze do puszek. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji dla każdego. Wprawdzie jeszcze za wcześnie na próby pełnego podsumowania XXII Finału WOŚP w Czerniejewie nie mniej jednak zebrana kwota jest imponująca bo to ponad 10 tys. złotych.

 
Puchar Towarzystwa Przyjaciół Żydowa dla Sołectwa Goranin! PDF Drukuj
niedziela, 12 stycznia 2014 12:40   (2207 odsłon)
alt   W Żydowie odbył się tradycyjny, już IX Gwiazdkowy Turniej Sportowy o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Żydowa. Rozgrywki odbywały się w pięciu dyscyplinach: siatkówka, dart, strzelanie z wiatrówki, piłkarzyki oraz rzuty piłką do kosza na czas. W tegorocznych zmaganiach najlepsza okazała się drużyna Sołectwa Goranin.

 
Doświadczanie wyjątkowego czasu ukazanego nam w Stajence PDF Drukuj
wtorek, 07 stycznia 2014 14:30   (2495 odsłon)
alt   6 stycznia to wyjątkowy dzień, bo już od rana słychać było śpiewy kolęd, nie tylko w kościołach parafialnych gminy Czerniejewo. Słowa kolęd, nie używane dziś pewne zwroty, sposoby rymowania to wskazówki, gdzie należy szukać rodowodu kolęd. Tym sposobem mieszkańcy Gminy Czerniejewo ożywiali historię polszczyzny, bowiem już o godz. 11.00 w odnowionej sali kominkowej świetlicy w Pakszynie odbyło się opłatkowe spotkanie Państwa Rolników, którzy miedzy innym, słowami kolędy życzyli wszystkim, by podniesiona ręka Bożej Dzieciny błogosławiła naszą ojczyznę, wszystkie miasta i wioski.

 
Wigilia dla samotnych w Żydowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 23 grudnia 2013 13:20   (2570 odsłon)
alt   Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Klub Seniora działający przy Towarzystwie przyjaciół Żydowa zorganizował wigilię dla osób samotnych. Na uroczystą wieczerzę, która odbyła się wczoraj, zaproszono osoby samotne z Żydowa i okolic. Przybyli także m in proboszcz tutejszej parafii ks. Robert Nurski, burmistrz gminy Czerniejewo Danuta Grychowska i inne znamienite osobistości lokalnej społeczności.

 
„Nie zgadzamy się na przemoc w rodzinie” PDF Drukuj
piątek, 20 grudnia 2013 15:30   (2677 odsłon)
alt   Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo odbyła się konferencja podsumowującą realizację projektu pn. „Nie zgadzamy się na przemoc w rodzinie. Budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie Gminy Czerniejewo”, na którego realizację Gmina pozyskała dotację w wysokości 10.000 złotych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

 
Nowe inwestycje w gminie Czerniejewo! PDF Drukuj
czwartek, 19 grudnia 2013 16:00   (2433 odsłon)
alt   Dziś dokonano oficjalnego otwarcia obiektów, które podlegały termomodernizacji, na które Gmina Czerniejewo podpisała umowę na dofinansowanie w ramach projektu pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Czerniejewo”.

 
Grudzień w czerniejewskiej bibliotece PDF Drukuj
środa, 18 grudnia 2013 13:30   (1949 odsłon)
alt   Siódmego grudnia mimo niesprzyjającej pogody 16 dzieci, które szczególnie aktywnie brały udział we wszelkich formach działalności dla nich przeznaczanych w mijającym roku, a organizowanych przez Bibliotekę w Czerniejewie, pojechały na spektakl Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha zatytułowany tajemniczo Le Filo Fable, w których wykorzystywano m. in. świecące lalki, na przykład sympatycznego hipopotama.

 
Św. Mikołaj pojawił się w Żydowie! Z niewielkim opóźnieniem ale dojechał! PDF Drukuj
wtorek, 10 grudnia 2013 11:45   (2771 odsłon)
alt   Tradycji stało się zadość i do Żydowa dotarł św. Mikołaj! Początkowo planował on odwiedzić dzieci w piątek, 6 grudnia ale pogoda, wiatr i totalna śnieżyca pokrzyżowały wcześniejsze plany. Mimo tego zawirowania, św. Mikołaj nie zawiódł i jak co roku obdarował prezentami wszystkie dzieci z Żydowa ! W tym roku sporo się napracował, ponieważ rozdał aż 550 paczek!

 
Andrzejki w bibliotece PDF Drukuj
poniedziałek, 02 grudnia 2013 15:40   (2093 odsłon)
alt   Dwudziestego dziewiątego listopada do Biblioteki w Czerniejewie zaprosiliśmy dzieci, aby pomóc im wywróżyć swoją przyszłość, przy czym nie zapomnieliśmy uprzedzić, że wszelkie wróżby na przyszłość należy traktować z przymrużeniem oka. Aby wróżby mogły się spełnić dzieci wrzuciły po darze - grosiku do miski z wodą. Dowiedzieliśmy się spod jakiego jesteśmy znaku i okazało się, że zdecydowana przewaga była po stronie Raczków, jaki jest nasz ulubiony kolor, roślina, jaka czeka nas przyszłość, co będziemy robić w życiu i jakie zawody do nas najbardziej pasują.

 
Dzień Pluszowego Misia w Czerniejewie! PDF Drukuj
czwartek, 28 listopada 2013 11:00   (1992 odsłon)
alt   W bibliotece w Czerniejewie odbyły się kolejne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zaproszenie do uczestnictwa w imprezie przyjęły również dzieci z Przedszkola w Żydowie oraz z klas I-III Szkoły Podstawowej w Żydowie.

 
Z „Onuphriusem” przez przestrzeń i dzieje PDF Drukuj
środa, 27 listopada 2013 10:15   (2210 odsłon)
alt   Cieszące się dobrą renomą i znane ze swej aktywności nie tylko w Czerniejewie Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius”, zorganizowało ciekawą imprezę plenerową, którą nazwano „Czerniejewskie ścieżki – w 100-lecie wybudowania szkoły 1914 – 2014”. Nieoficjalnie zabawę nazwano grą terenową, lub też miejską, bo całość trasy którą należało pokonać, zamykała się w ramach samego miasta.

 
Żydowo gościło miłośników królewskiej gry PDF Drukuj
czwartek, 14 listopada 2013 21:30   (1848 odsłon)
alt   Już po raz czwarty w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie zorganizowano Papieski Turniej Szachowy, mający na celu – oprócz popularyzacji gry w szachy – uczczenie patrona Gimnazjum - Jana Pawła II. Warto wspomnieć, że tradycja wspomnianej gry w tutejszej szkole nie jest zbyt długa, a już owocuje sukcesami. Z każdym rokiem przybywa nie tylko jej miłośników, ale i odkrywane są talenty. Przykład uczniów z Żydowa świadczy o tym, ze młode pokolenie ma energię i zdolności, należy jedynie znaleźć klucz do wyzwolenia w niej potencjału.

 
Działo się w czerniejewskiej bibliotece... PDF Drukuj
środa, 13 listopada 2013 21:00   (2182 odsłon)
alt   Osiemnastego października w Bibliotece w Czerniejewie odbyło się ostatnie spotkanie z grupą dzieci biorących udział w projekcie „Zabawa i nauka z bajkami” prowadzonego w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” dofinansowanego przez Fundację WBK. Podczas siedmiu spotkań dzieci wysłuchały opowiadań i baśni, które przekazywały jakąś naukę, morał, ukryte przesłanie.

 
Patriotycznie, godnie, z łezką w oku... PDF Drukuj
sobota, 09 listopada 2013 22:00   (1996 odsłon)
alt   Radosne Święto Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie, zorganizowano w tym roku z lekkim wyprzedzeniem czasowym. Uroczystość rozpoczęła się od oddania hołdu poległym na cmentarzu, następnie uczczono ich pamięć mszą świętą w miejscowym kościele, po której rozpoczęła się część artystyczna z godnym mu przytupem dla żyjących. Szkoda tylko, że pamięć Tych których dzisiaj czcimy, pozostała już jedynie w nas. Ci którzy 95 lat temu stanęli do walki o wszystko, dawno już bowiem posnęli snem wiecznym. Cześć Ich pamięci!

 
Wieczór Wspomnień... O Żydowie którego już nie ma... PDF Drukuj
poniedziałek, 04 listopada 2013 16:15   (2286 odsłon)
alt   Początek listopada, Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas refleksji nad przemijaniem, to dobry moment, by się zatrzymać, by powspominać tych, którzy odeszli. Z tego względu Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, już po raz siódmy, zorganizowało Wieczór Wspomnień. Spotkanie, które cieszył się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Żydowa i okolic.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 7
REKLAMA


POLECAMY
 OGŁOSZENIE WYBORCZE
OGŁOSZENIE WYBORCZEWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   SPRZEDAM: Posiadam orzechy włoskie świeże, tegoroczne bardzo smaczne i zdrowe, rosną z dala od miasta. 1 kg orzechów włoskich - 7,50 zł 1szt - 500 g - 0,5 kg za 3,75 zł. Posiadam około 90 kg. Odbiór najlepiej osobisty (Mieleszyn koło Gniezna), ale mogę również wysłać! Zadzwoń ile za przesyłkę! Tel. 880944795, 608302639.
   SPRZEDAM: Działki rolne: 1,79 ha lub 3,66 ha - klasa ziemi: III i IV w miejscowości Przysieka, gm. Mieleszyn. kom. 608302639
   SPRZEDAM: Kukurydzę z pnia 500698827
   SPRZEDAM: Jeż pigmejski afrykański samiczka 1 szt. i samczyk 1 szt. sprzedam. Cena 200 zł za sztukę. Tel. 508377175
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: