„Oni nie zwątpili w Polskę, nie zwątpili w wartości, które wyznawali”
sobota, 28 lutego 2015
alt   W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dziś w gnieźnieńskim Centrum Kultury eSTeDe odbyło się spotkanie z historykiem, działaczem opozycji antykomunistycznej w PRL i wydawcą Adamem Borowskim. Spotkanie poprowadziła Maria Wichniewicz, której Klub Gazety Polskiej jest jednym z organizatorów obchodów ustanowionego w 2011 roku święta. – Zajmuję się badaniem historii żołnierzy wyklętych, ich formacji, ich losów od mniej więcej połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy tej wiedzy tak naprawdę nie było – mówi A. Borowski.

REKLAMAGmina Czerniejewo
Wrześniowe inicjatywy w bibliotece w Żydowie PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 16:15   (1891 odsłon)
alt   Początek roku szkolnego to czas aktywnej pracy nie tylko dla uczniów. Nowe inicjatywy kulturalno-oświatowe ruszyły pełną parą w Bibliotece Publicznej w Żydowie. Pracownicy biblioteki zapewniają, że wrzesień był tylko przedsmakiem tego, co jeszcze nas czeka.

 
Dzień Grzyba w Czerniejewie PDF Drukuj
poniedziałek, 29 września 2014 13:40   (1813 odsłon)
alt    W ostatni piątek września w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie odbyły się zajęcia dla dzieci z okazji „Dnia Grzyba”. Dla uczestników zajęć przygotowano niemało ciekawych atrakcji.

 
„Przedtem i potem” PDF Drukuj
czwartek, 25 września 2014 13:45   (1700 odsłon)
alt   W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie rozpoczęło się spotkanie pd tytułem „Przedtem i potem: spotkanie pokoleń”. Kilka miesięcy temu nasza Biblioteka złożyła wniosek do konkursu „Razem'89”, który został rozparzony pozytywnie i dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji Wspomagania Wsi spotkanie mogło dojść do skutku.

 
Pierwsza w powiecie strefa gospodarcza prawie gotowa PDF Drukuj
czwartek, 18 września 2014 13:10   (2365 odsłon)
alt   Pierwsza i jedyna jak na razie w powiecie gnieźnieńskim strefa gospodarcza na rogatkach Czerniejewa jest na ukończeniu. Zgodnie z planem infrastruktura na 10 hektarowym obszarze, potrzebna do tego by indywidualni inwestorzy mogli lokować tu swój biznes, ma być gotowa w połowie października.

 
W poszukiwaniu czerniejewskich dzieł sztuki PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 08:15   (1777 odsłon)
alt   Zamiast wstępu: od dawna interesuję się historią i jeśli to tylko możliwe, staram się odwiedzać miejsca, które zapisały się chlubą w naszych dziejach. Stąd oprócz czytania książek, na ile czas pozwala, szukam nowych, często zapomnianych miejsc, które „zapomnianymi” być nie powinny. W połowie lipca portal Piastowska Korona z Gniezno zorganizował zwiedzanie Czerniejewa. W planie zwiedzania centralne miejsce zajmował barokowo-klasycystyczny XVIII-wieczny pałac Lipskich.
 
W gościnie u panów Fiedlerów PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 17:30   (1644 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” zorganizowało drugą wycieczkę w ramach projektu „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury”, na realizację którego otrzymało dotację z ze środków Fundacji PZU w ramach konkursu „PZU z kulturą”.

 
Gospodarstwo w Żydowie nie na sprzedaż PDF Drukuj
piątek, 05 września 2014 10:30   (1967 odsłon)
alt   Podczas wczorajszej konferencji prasowej, poseł Tadeusz Tomaszewski poinformował, że Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Żydowie nie znalazło się na liście 11 spółek przeznaczonych do prywatyzacji. – Cieszę się, że dotychczasowe działania przyniosły skutek. Dziękuję wszystkim, którzy się w te działania zaangażowali – podkreśla poseł.

 
Słodkie wspomnienia z Biblioteki Publicznej w Żydowie PDF Drukuj
piątek, 29 sierpnia 2014 18:30   (1584 odsłon)
alt   W ostatni czwartek sierpnia w Bibliotece Publicznej w Żydowie odbyło się ostatni spotkanie z cyklu „Letnie inspiracje”. Na zakończenie wakacyjnych zajęć przygotowano nie lada atrakcję. 

 
Wizyta gości z wioski indiańskiej w Bibliotece w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 17:00   (1821 odsłon)
alt   Wczoraj na podsumowanie zajęć wakacyjnych, które m.in. poświęcone były kulturze Indian północnoamerykańskich, zaprosiliśmy gości z wioski indiańskiej Huu-Ska Luta Raven z Torunia.

 
Dożynki po wielkopolsku i Cree PDF Drukuj
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:25   (4023 odsłon)
alt   Gminno-Parafialne Dożynki w Czerniejewie, mimo kaprysów pogody na pewno zaliczyć można do udanych. Uroczysty obrzęd dożynkowy urozmaiciła Kapela Ludowa z Czerniejewa. Starostowie dożynek Elżbieta Wilczyńska z Czerniejewa i Ryszard Boiński ze Szczytnik Czerniejewskich oraz Danuta Grychowska, burmistrz miasta i gminy Czerniejewo dokonali podzielenia chleba z tegorocznych plonów.

 
Wakacje z biblioteką w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 13:15   (1859 odsłon)
alt   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie przygotowała na tegoroczne wakacje bogaty program dla dzieci i młodzieży. Na program złożyły się m.in. akcja zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg „Wielokulturowość – jestem na tak!”, zajęcia „ Wakacyjna przygoda w bibliotece” pod hasłem „ W indiańskiej wiosce” oraz – w filii biblioteki w Żydowie zajęcia dla dzieci pod hasłem „Letnie inspiracje”.

 
Nocne zwiedzanie Żydowa PDF Drukuj
wtorek, 12 sierpnia 2014 11:15   (2034 odsłon)
alt   Towarzystwo Przyjaciół Żydowa zorganizowało Nocne Zwiedzanie Żydowa. Tym samym kolejną miejscowość w naszym regionie można było poznać w tym niezwykłym, nocnym klimacie. Zwiedzania rozpoczęło się o godz. 20.30 na cmentarzu przy pomniku upamiętniającym obrońców Żydowa. Tam uczestników imprezy powitał Tadeusz Szymanek, przewodniczący TPŻ.

 
Gorąca atmosfera na Familijnym Pikniku Piłkarskim w Żydowie PDF Drukuj
niedziela, 06 lipca 2014 20:00   (10641 odsłon)
alt   W Żydowie odbył się kolejny Familijny Piknik Piłkarski. Głównym punktem imprezy był jubileuszowy – X Letni Piłkarski Turniej Firm o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo. Emocji sportowych dopełnił organizowany po raz pierwszy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Plażowej. Na nudę nie mogli narzekać także najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których przygotowano moc darmowych atrakcji. Patronem, medialnym Pikniku były informacjelokalne.pl.

 
„Odjazdowy Bibliotekarz” po raz kolejny PDF Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 13:00   (1974 odsłon)
alt   W sobotę, 21 czerwca każdy z uczestników rajdu spoglądał w niebo z niepokojem. Pogoda była w prawdziwą kratkę, a niebo zasnuły sine chmury. Mimo to na miejscu zbiórki stawili się prawie wszyscy uczestnicy rajdu. Niektórych zmogły choroby i, niestety, musieli zrezygnować z uczestnictwa. Jedenaścioro uczestników: ośmioro dzieci oraz trzy osoby dorosłe ruszyły polnymi i leśnymi ścieżkami najpierw do pomnika upamiętniającego miejsce tragicznej śmierci hrabiego Witolda Skórzewskiego.

 
„Odjazdowy Bibliotekarz” na trasie Żydowo – Cielimowo – Gurowo PDF Drukuj
środa, 11 czerwca 2014 09:45   (1967 odsłon)
alt   „Odjazdowy Bibliotekarz” to rajd rowerowy organizowany przez biblioteki dla czytelników i wszystkich osób, które czytają książki. Jest to jedna z aktywnych form spędzania wolnego czasu. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku w imprezę włączyła się również Biblioteka Publiczna w Żydowie.

 
Tydzień Czytania Dzieciom w Czerniejewie i Żydowie PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 15:00   (2383 odsłon)
alt   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie zorganizowała zajęcia w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna kampania odbywała się pod hasłem „Czytanie mądra rzecz! Program spotkań obejmował między innymi: prezentację książek ciekawie wydanych, głośne czytanie bajki i zagadki utrwalające treść.

 
Wycieczki czas zacząć PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 11:30   (2137 odsłon)
alt   Wiosną tego roku Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” podjęło – jak się okazało - bardzo szczęśliwą decyzję o złożeniu wniosku w konkursie dotacyjnym ogłoszonym przez Fundację PZU pt. „PZU z kulturą”, którego celem była organizacja wycieczek do instytucji kultury dla dzieci i młodzieży. Było nam bardzo miło, kiedy dotarła do nas wiadomość o przyznaniu dotacji na ten cel. Projekt nosi tytuł „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury” i jest finansowany ze środków Fundacji PZU.

 
Szkoła w Czerniejewie świętuje 100-lecie istnienia! PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 18:45   (2484 odsłon)
alt   Dziś obchodzono 100-lecie Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie. Zebrani nauczyciele i uczniowie, zarówno byli jak i obecni wspólnie świętowali jubileusz Szkoły. Razem odśpiewano hymn „Dziś nasza szkoła w Czerniejewie”, a barwne opowieści i wspomnienia rozbrzmiały na korytarzach.

 
Biegi Czerniejewskie w rytmie zumby! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 czerwca 2014 20:30   (7173 odsłon)
alt   Za nami V, można powiedzieć jubileuszowy Bieg Czerniejewski. Przedsięwzięcie organizowane i finansowane przez Rajmunda Gąsiorka, radnego powiatowego już na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych Wielkopolski i w coroczne Dni Czerniejewa. Tegoroczne biegi przyciągnęły do Czerniejewa blisko 200 zawodników z różnych stron Wielkopolski i rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych. Na starcie stanęli także miłośnicy nordic walking. Sporym zainteresowaniem ciszyły się również pokazy taneczne zumby. Patronem medialnym biegu były informacjelokalne.pl.

 
Dni Czerniejewa zakończone Dniem Dziecka PDF Drukuj
niedziela, 01 czerwca 2014 19:00   (2475 odsłon)
alt   Ostatni z trzech tegorocznych Dni Czerniejewa nieprzypadkowo dedykowany był dzieciom. Na pierwszy czerwca organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji skierowanych do najmłodszych mieszkańców gminy. Na Placu ks. Onufrego Kopczyńskiego odbył się przegląd piosenki dziecięcej, można było zobaczyć także rycerskie pojedynki, armaty i katapulty. Patronem medialnym tegorocznych Dni Czerniejewa były informacjelokalne.pl.

 
Koncertowe Dni Czerniejewa z serialem „Ranczo” w tle! PDF Drukuj
niedziela, 01 czerwca 2014 10:30   (6396 odsłon)
alt   Sobotnia odsłona Dni Czerniejewa obfitował w koncerty i występy artystyczne. Na scenie pojawiły się lokalne kapele oraz kabaret z aktorami znanymi z ławeczki w serialu „Ranczo”.  - Publika całkiem w porządku. Plener się rządzi swoimi prawami, zwłaszcza że mieliśmy paru miłośników „Mamrota” na widowni - stwierdził z uśmiechem po występie serialowy Hadziuk, czyli Bogdan Kalus. Nie zabrakło również zespołu grającego hity disco polo. Mieszkańcy Czerniejewa bawili się do późnych godzin nocnych na stadionie w Czerniejewie.

 
Czerniejewo pamięta o „Perle Oceanu” PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 18:00   (5665 odsłon)
alt   Podczas obchodów pierwszego z Dni Czerniejewa miało miejsce uroczyste odsłonięcie kamienia upamiętniającego Irenę Dybek – „Perłę Oceanu”. Do niedawna nikt nie wiedział jeszcze, że tak wyjątkowa osoba urodziła się w małej miejscowości niedaleko Gniezna i być może byłoby tak nadal gdyby nie jeden dociekliwy mieszkaniec Czerniejewa. Dzięki jego felietonom w informacjachlokalnych.pl pamięć o Irenie Dybek została przywrócona...
 
Pyszności i dużo dobrego humoru PDF Drukuj
poniedziałek, 26 maja 2014 20:00   (1972 odsłon)
alt   Tradycyjnie w okolicy Dnia Matki, Klub Seniora działający przy Towarzystwie Przyjaciół Żydowa zorganizował uroczyste przyjęcie z okazji święta naszych kochanych Mam. Uroczystość odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Żydowie.

 
Lekkie tornistry w szkole w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 15 maja 2014 14:30   (2064 odsłon)
alt   Od 15 maja uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowych szafek szkolnych. Wyposażenie ufundowane przez Fundację Rosa umożliwia dzieciom pozostawienie w nich książek i przyborów, odciążając w ten sposób kręgosłupy najmłodszych.

 
Nasze 10-lecie w UE PDF Drukuj
czwartek, 15 maja 2014 10:35   (2607 odsłon)
alt   W godzinach porannych 12 maja w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo miała miejsce podniosła uroczystość zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo na okoliczność 10-lecia wstąpienia RP do UE. Oto fragmenty okolicznościowego wystąpienia Burmistrza:

 
Kondolencje od władz gminy Czerniejewo PDF Drukuj
wtorek, 13 maja 2014 13:00   (1918 odsłon)
Staroście Gnieźnieńskiemu
Panu
Dariuszowi Pilakowi


wyrazy współczucia z powodu
śmierci Ojca

 
Świętowali czerniejewscy strażacy PDF Drukuj
niedziela, 11 maja 2014 10:00   (5955 odsłon)
alt   Wczoraj czerniejewscy strażacy ochotnicy mieli okazję do świętowania na tradycyjnym capstrzyku strażackim. Uroczystości rozpoczął przemarsz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze sztandarem do kościoła, gdzie odbyła się msza święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Kapki w koncelebrze ks. dh Rafała Hordika.

 
„Pelikan” Żydowo nie dał szans rywalom! PDF Drukuj
niedziela, 27 kwietnia 2014 19:00   (2261 odsłon)
alt   W Żydowie odbył się tradycyjny, dziewiąty już Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Żydowa. W zawodach wzięły udział cztery drużyny z których najlepsza okazała się ekipa gospodarzy - „Pelikan” Żydowo. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Cielaczyk z „Piasta” Łubowo.

 
Kosmaty opuścił gawrę! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 kwietnia 2014 17:00   (3178 odsłon)
alt   Wielki ci się rwetes zrobił na ulicach Czerniejewa w ten Wielkanocny poniedziałek, bo gdzieś tam na Karwie... niedźwiedź się obudził i wylazł ze swojej gawry! a że bestia głodna po zimie, bo pierwsze jagody dopiero za dwa miesiące, to zaczął się diabeł podkradać pod pierwsze chałupy! Pewnie pasieka Kamińskiego go tak skusiła, ale nie doczekanie jego! Dzielny weteran ostatniej wojny w randze kapitana, skrzyknął kilku miejscowych osiłków i rychło wzięli go na lyckę.

 
Żydowo ma nową bibliotekę! PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 20:15   (2893 odsłon)
alt   Biblioteka w Żydowie jest filią Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie. W uroczystości otwarcia nowej biblioteki wzięli udział m.in. burmistrz Danuta Grychowska, sekretarz powiatu Małgorzata Cichomska-Szczepaniak oraz Tadeusz Szymanek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo. Dyrektor biblioteki Lilianna Dorodzała-Kowalewska wyraziła swoją i pracowników radość oraz wdzięczność z zapewnienia im godnych warunków pracy w nowym budynku.

 
Kwiecień w czerniejewskiej bibliotece PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 15:00   (2080 odsłon)
alt   Czwartego kwietnia wieczorem biblioteka ponownie otworzyła swoje podwoje dla dzieci, które chciały spędzić w niej noc. Tym razem odbywała się ona tytułem „Pora na welociraptora” i związana była z dinozaurami. Kilkanaścioro dzieci w towarzystwie rodziców przydźwigało materace, śpiwory, koce i poduszki.. Na początek w sali czytelni, w której na ścianie królowały kolorowe dinozaury, przywitaliśmy dzieci, które po raz pierwszy brały udział w naszej nocnej imprezie oraz przypomnieliśmy zasady, których przestrzegamy w bibliotece i przeczytaliśmy bajkę o czarownicy Winnie i triceratopsie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA


REKLAMAWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NAUKA: Korepetycje i pomoc w realizacji wszelkich zagadnień z języka polskiego, historii i innych nauk humanistycznych na wszystkich poziomach kształcenia. Oferuję kompleksowe przygotowanie do nowej matury i wszelkich testów. Pomagam w tworzeniu i zrozumieniu tekstów kultury. Tel. 537112632, E-mail: human.office7@gmail.com
   PRACA: Elektryk szuka pracy. Tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Ranault Laguna II, 2002 r., 2.0 benzyna, szyby lusterka w el.szyber el.klima, pół skóry, poduszki powietrzne kurtyny boczne itd, cena 6900 zł. 721-332-805
   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 Body za 1200 zł. Kontakt: 507 870 870.
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: