REKLAMA


Gmina Czerniejewo
Parking dla Czerniejewa, szabla dla radnego Gąsiorka PDF Drukuj
wtorek, 28 października 2014 14:35
alt   Czas sprzyja politykom do pokazania się w korzystnym świetle i nic w tym złego, każdy przecież o swój wizerunek dbać musi. Dobrze, jeżeli tego typu demonstracja jest tylko okazją dla sprezentowania mieszkańcom jakiejś potrzebnej im inwestycji, lub przedsięwzięcia mającego służyć mieszkańcom przez długie lata. Jako małostkowe oceniam w tym kontekście ewentualne kojarzenie terminów. Politycy przychodzą i odchodzą, ważne jest to, co po nich zostaje.

Więcej…
 
Skarby! Kogo to nie rajcuje? PDF Drukuj
środa, 22 października 2014 18:30
alt   Stowarzyszenie „Światowid” realizuje we współpracy z gminami na terenie których dokonano kiedyś ciekawych znalezisk archeologicznych nazywanych potocznie skarbami, projekt zatytułowany „Szlak ukrytych skarbów”. Należy rozumieć, że chodzi w istocie o skarby odkryte…

Więcej
 
O książkach i nie tylko, czyli spotkania w bibliotece czas zacząć PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 10:00
alt   W Bibliotece Publicznej w Żydowie mieliśmy przyjemność gościć dr Katarzynę Kabacińska- Łuczak, znawcę dawnej oraz współczesnej literatury. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie - Filia Żydowo rozpoczyna cykl spotkań dla dorosłych, mający na celu wzrost aktywności mieszkańców naszej gminy.

Więcej…
 
Nowa droga w Czeluścinie PDF Drukuj
wtorek, 14 października 2014 17:30
alt   Przez Czeluścin przebiega droga łączaca miejscowości gminy Czerniejewo, która jest też drogą powiatową, a w końcowej fazie jest to droga prowadząca do fermy norek. Dzięki inwestycji nie tylko droga dojazdowa do gospodarstwa jest asfaltowa. Inwestycja, którą podjął się finansować radny powiatowy Rajmund Gąsiorek zmieniła zarówno komfort jazdy przez Czeluścin, ale też i wygląd drogi przebiegającej przez centrum Czeluścina.

Więcej…
 
Z wizytą na Kujawach PDF Drukuj
wtorek, 14 października 2014 10:00
alt   O poranku w sobotę, 11 października pod Biblioteką w Czerniejewie zebrała się grupa pasjonatów poznawania nowych miejsc, historii i turystyki. Do nich dołączyli jeszcze kilka osób spoza Czerniejewa. W efekcie 16-osobowa grupa jechała na Kujawy. Nasza trasa wiodła przez kilka miejscowości wartych poznania.

Więcej
 
Czerniejewo – remont pałacowej bramy PDF Drukuj
wtorek, 07 października 2014 14:45
alt   Z wielką przyjemnością informujemy, że ruszył długo oczekiwany remont najbardziej bodaj dekoracyjnego elementu Zespołu Pałacowego w Czerniejewie – bramy tryumfalnej oddzielającej miasto od równie uroczego przeddziedzińca, na którym stoją piękne zabytki z XVIII wieku, Stajnia i Wozownia.

Więcej
 
Jesienny Rajd Ekologiczny i grzybobranie PDF Drukuj
poniedziałek, 06 października 2014 07:30
alt   Towarzystwo Przyjaciół Żydowa zorganizowało pieszy Jesienny Rajd Ekologiczny połączony z grzybobraniem. Uczestnicy wyprawy wyruszyli autokarem z parkingu Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie i przewiózł uczestników rajdu w okolice wsi Jezierce gdzie zaplanowano start imprezy.

Więcej
 
Wrześniowe inicjatywy w bibliotece w Żydowie PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 17:15
alt   Początek roku szkolnego to czas aktywnej pracy nie tylko dla uczniów. Nowe inicjatywy kulturalno-oświatowe ruszyły pełną parą w Bibliotece Publicznej w Żydowie. Pracownicy biblioteki zapewniają, że wrzesień był tylko przedsmakiem tego, co jeszcze nas czeka.

Więcej…
 
Dzień Grzyba w Czerniejewie PDF Drukuj
poniedziałek, 29 września 2014 14:40
alt    W ostatni piątek września w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie odbyły się zajęcia dla dzieci z okazji „Dnia Grzyba”. Dla uczestników zajęć przygotowano niemało ciekawych atrakcji.

Więcej…
 
„Przedtem i potem” PDF Drukuj
czwartek, 25 września 2014 14:45
alt   W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie rozpoczęło się spotkanie pd tytułem „Przedtem i potem: spotkanie pokoleń”. Kilka miesięcy temu nasza Biblioteka złożyła wniosek do konkursu „Razem'89”, który został rozparzony pozytywnie i dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji Wspomagania Wsi spotkanie mogło dojść do skutku.

Więcej…
 
Pierwsza w powiecie strefa gospodarcza prawie gotowa PDF Drukuj
czwartek, 18 września 2014 14:10
alt   Pierwsza i jedyna jak na razie w powiecie gnieźnieńskim strefa gospodarcza na rogatkach Czerniejewa jest na ukończeniu. Zgodnie z planem infrastruktura na 10 hektarowym obszarze, potrzebna do tego by indywidualni inwestorzy mogli lokować tu swój biznes, ma być gotowa w połowie października.

Więcej…
 
W poszukiwaniu czerniejewskich dzieł sztuki PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 09:15
alt   Zamiast wstępu: od dawna interesuję się historią i jeśli to tylko możliwe, staram się odwiedzać miejsca, które zapisały się chlubą w naszych dziejach. Stąd oprócz czytania książek, na ile czas pozwala, szukam nowych, często zapomnianych miejsc, które „zapomnianymi” być nie powinny. W połowie lipca portal Piastowska Korona z Gniezno zorganizował zwiedzanie Czerniejewa. W planie zwiedzania centralne miejsce zajmował barokowo-klasycystyczny XVIII-wieczny pałac Lipskich.
 
W gościnie u panów Fiedlerów PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 18:30
alt   Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” zorganizowało drugą wycieczkę w ramach projektu „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury”, na realizację którego otrzymało dotację z ze środków Fundacji PZU w ramach konkursu „PZU z kulturą”.

Więcej…
 
Gospodarstwo w Żydowie nie na sprzedaż PDF Drukuj
piątek, 05 września 2014 11:30
alt   Podczas wczorajszej konferencji prasowej, poseł Tadeusz Tomaszewski poinformował, że Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Żydowie nie znalazło się na liście 11 spółek przeznaczonych do prywatyzacji. – Cieszę się, że dotychczasowe działania przyniosły skutek. Dziękuję wszystkim, którzy się w te działania zaangażowali – podkreśla poseł.

Więcej…
 
Słodkie wspomnienia z Biblioteki Publicznej w Żydowie PDF Drukuj
piątek, 29 sierpnia 2014 19:30
alt   W ostatni czwartek sierpnia w Bibliotece Publicznej w Żydowie odbyło się ostatni spotkanie z cyklu „Letnie inspiracje”. Na zakończenie wakacyjnych zajęć przygotowano nie lada atrakcję. 

Więcej…
 
Wizyta gości z wioski indiańskiej w Bibliotece w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 18:00
alt   Wczoraj na podsumowanie zajęć wakacyjnych, które m.in. poświęcone były kulturze Indian północnoamerykańskich, zaprosiliśmy gości z wioski indiańskiej Huu-Ska Luta Raven z Torunia.

Więcej…
 
Dożynki po wielkopolsku i Cree PDF Drukuj
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 12:25
alt   Gminno-Parafialne Dożynki w Czerniejewie, mimo kaprysów pogody na pewno zaliczyć można do udanych. Uroczysty obrzęd dożynkowy urozmaiciła Kapela Ludowa z Czerniejewa. Starostowie dożynek Elżbieta Wilczyńska z Czerniejewa i Ryszard Boiński ze Szczytnik Czerniejewskich oraz Danuta Grychowska, burmistrz miasta i gminy Czerniejewo dokonali podzielenia chleba z tegorocznych plonów.

Więcej…
 
Wakacje z biblioteką w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 14:15
alt   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie przygotowała na tegoroczne wakacje bogaty program dla dzieci i młodzieży. Na program złożyły się m.in. akcja zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg „Wielokulturowość – jestem na tak!”, zajęcia „ Wakacyjna przygoda w bibliotece” pod hasłem „ W indiańskiej wiosce” oraz – w filii biblioteki w Żydowie zajęcia dla dzieci pod hasłem „Letnie inspiracje”.

Więcej…
 
Nocne zwiedzanie Żydowa PDF Drukuj
wtorek, 12 sierpnia 2014 12:15
alt   Towarzystwo Przyjaciół Żydowa zorganizowało Nocne Zwiedzanie Żydowa. Tym samym kolejną miejscowość w naszym regionie można było poznać w tym niezwykłym, nocnym klimacie. Zwiedzania rozpoczęło się o godz. 20.30 na cmentarzu przy pomniku upamiętniającym obrońców Żydowa. Tam uczestników imprezy powitał Tadeusz Szymanek, przewodniczący TPŻ.

 
Gorąca atmosfera na Familijnym Pikniku Piłkarskim w Żydowie PDF Drukuj
niedziela, 06 lipca 2014 21:00
alt   W Żydowie odbył się kolejny Familijny Piknik Piłkarski. Głównym punktem imprezy był jubileuszowy – X Letni Piłkarski Turniej Firm o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo. Emocji sportowych dopełnił organizowany po raz pierwszy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Plażowej. Na nudę nie mogli narzekać także najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których przygotowano moc darmowych atrakcji. Patronem, medialnym Pikniku były informacjelokalne.pl.

Więcej…
 
„Odjazdowy Bibliotekarz” po raz kolejny PDF Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 14:00
alt   W sobotę, 21 czerwca każdy z uczestników rajdu spoglądał w niebo z niepokojem. Pogoda była w prawdziwą kratkę, a niebo zasnuły sine chmury. Mimo to na miejscu zbiórki stawili się prawie wszyscy uczestnicy rajdu. Niektórych zmogły choroby i, niestety, musieli zrezygnować z uczestnictwa. Jedenaścioro uczestników: ośmioro dzieci oraz trzy osoby dorosłe ruszyły polnymi i leśnymi ścieżkami najpierw do pomnika upamiętniającego miejsce tragicznej śmierci hrabiego Witolda Skórzewskiego.

Więcej…
 
„Odjazdowy Bibliotekarz” na trasie Żydowo – Cielimowo – Gurowo PDF Drukuj
środa, 11 czerwca 2014 10:45
alt   „Odjazdowy Bibliotekarz” to rajd rowerowy organizowany przez biblioteki dla czytelników i wszystkich osób, które czytają książki. Jest to jedna z aktywnych form spędzania wolnego czasu. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku w imprezę włączyła się również Biblioteka Publiczna w Żydowie.

Więcej…
 
Tydzień Czytania Dzieciom w Czerniejewie i Żydowie PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 16:00
alt   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie zorganizowała zajęcia w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna kampania odbywała się pod hasłem „Czytanie mądra rzecz! Program spotkań obejmował między innymi: prezentację książek ciekawie wydanych, głośne czytanie bajki i zagadki utrwalające treść.

Więcej…
 
Wycieczki czas zacząć PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 12:30
alt   Wiosną tego roku Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” podjęło – jak się okazało - bardzo szczęśliwą decyzję o złożeniu wniosku w konkursie dotacyjnym ogłoszonym przez Fundację PZU pt. „PZU z kulturą”, którego celem była organizacja wycieczek do instytucji kultury dla dzieci i młodzieży. Było nam bardzo miło, kiedy dotarła do nas wiadomość o przyznaniu dotacji na ten cel. Projekt nosi tytuł „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury” i jest finansowany ze środków Fundacji PZU.

Więcej…
 
Szkoła w Czerniejewie świętuje 100-lecie istnienia! PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 19:45
alt   Dziś obchodzono 100-lecie Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie. Zebrani nauczyciele i uczniowie, zarówno byli jak i obecni wspólnie świętowali jubileusz Szkoły. Razem odśpiewano hymn „Dziś nasza szkoła w Czerniejewie”, a barwne opowieści i wspomnienia rozbrzmiały na korytarzach.

Więcej…
 
Biegi Czerniejewskie w rytmie zumby! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 czerwca 2014 21:30
alt   Za nami V, można powiedzieć jubileuszowy Bieg Czerniejewski. Przedsięwzięcie organizowane i finansowane przez Rajmunda Gąsiorka, radnego powiatowego już na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych Wielkopolski i w coroczne Dni Czerniejewa. Tegoroczne biegi przyciągnęły do Czerniejewa blisko 200 zawodników z różnych stron Wielkopolski i rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych. Na starcie stanęli także miłośnicy nordic walking. Sporym zainteresowaniem ciszyły się również pokazy taneczne zumby. Patronem medialnym biegu były informacjelokalne.pl.

Więcej…
 
Dni Czerniejewa zakończone Dniem Dziecka PDF Drukuj
niedziela, 01 czerwca 2014 20:00
alt   Ostatni z trzech tegorocznych Dni Czerniejewa nieprzypadkowo dedykowany był dzieciom. Na pierwszy czerwca organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji skierowanych do najmłodszych mieszkańców gminy. Na Placu ks. Onufrego Kopczyńskiego odbył się przegląd piosenki dziecięcej, można było zobaczyć także rycerskie pojedynki, armaty i katapulty. Patronem medialnym tegorocznych Dni Czerniejewa były informacjelokalne.pl.

Więcej…
 
Koncertowe Dni Czerniejewa z serialem „Ranczo” w tle! PDF Drukuj
niedziela, 01 czerwca 2014 11:30
alt   Sobotnia odsłona Dni Czerniejewa obfitował w koncerty i występy artystyczne. Na scenie pojawiły się lokalne kapele oraz kabaret z aktorami znanymi z ławeczki w serialu „Ranczo”.  - Publika całkiem w porządku. Plener się rządzi swoimi prawami, zwłaszcza że mieliśmy paru miłośników „Mamrota” na widowni - stwierdził z uśmiechem po występie serialowy Hadziuk, czyli Bogdan Kalus. Nie zabrakło również zespołu grającego hity disco polo. Mieszkańcy Czerniejewa bawili się do późnych godzin nocnych na stadionie w Czerniejewie.

Więcej…
 
Czerniejewo pamięta o „Perle Oceanu” PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 19:00
alt   Podczas obchodów pierwszego z Dni Czerniejewa miało miejsce uroczyste odsłonięcie kamienia upamiętniającego Irenę Dybek – „Perłę Oceanu”. Do niedawna nikt nie wiedział jeszcze, że tak wyjątkowa osoba urodziła się w małej miejscowości niedaleko Gniezna i być może byłoby tak nadal gdyby nie jeden dociekliwy mieszkaniec Czerniejewa. Dzięki jego felietonom w informacjachlokalnych.pl pamięć o Irenie Dybek została przywrócona...
Więcej…
 
Pyszności i dużo dobrego humoru PDF Drukuj
poniedziałek, 26 maja 2014 21:00
alt   Tradycyjnie w okolicy Dnia Matki, Klub Seniora działający przy Towarzystwie Przyjaciół Żydowa zorganizował uroczyste przyjęcie z okazji święta naszych kochanych Mam. Uroczystość odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Żydowie.

Więcej…
 
Lekkie tornistry w szkole w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 15 maja 2014 15:30
alt   Od 15 maja uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowych szafek szkolnych. Wyposażenie ufundowane przez Fundację Rosa umożliwia dzieciom pozostawienie w nich książek i przyborów, odciążając w ten sposób kręgosłupy najmłodszych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA
ZAPRASZAMYWARTO ZOBACZYĆ

NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: