„Państwo nie potraficie się pogodzić z tym, że rewelacyjny pomysł poprzedniego Zarządu nie będzie realizowany”
czwartek, 29 stycznia 2015
alt   Przedstawiając podczas dzisiejszych obrad Rady Powiatu Gnieźnieńskiego sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym, starosta Beata Tarczyńska, poinformowała radnych, że przerwana przed czterema laty budowa szpitala będzie kontynuowana w oparciu o istniejący już budynek D. Jak można było się spodziewać wywołało to długą, bo blisko godzinną, dyskusję i lawinę pytań ze strony radnych opozycji.

Więcej…

REKLAMA


Gmina Czerniejewo
W poszukiwaniu czerniejewskich dzieł sztuki PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 08:15   (1744 odsłon)
alt   Zamiast wstępu: od dawna interesuję się historią i jeśli to tylko możliwe, staram się odwiedzać miejsca, które zapisały się chlubą w naszych dziejach. Stąd oprócz czytania książek, na ile czas pozwala, szukam nowych, często zapomnianych miejsc, które „zapomnianymi” być nie powinny. W połowie lipca portal Piastowska Korona z Gniezno zorganizował zwiedzanie Czerniejewa. W planie zwiedzania centralne miejsce zajmował barokowo-klasycystyczny XVIII-wieczny pałac Lipskich.
 
W gościnie u panów Fiedlerów PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 17:30   (1612 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” zorganizowało drugą wycieczkę w ramach projektu „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury”, na realizację którego otrzymało dotację z ze środków Fundacji PZU w ramach konkursu „PZU z kulturą”.

 
Gospodarstwo w Żydowie nie na sprzedaż PDF Drukuj
piątek, 05 września 2014 10:30   (1936 odsłon)
alt   Podczas wczorajszej konferencji prasowej, poseł Tadeusz Tomaszewski poinformował, że Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Żydowie nie znalazło się na liście 11 spółek przeznaczonych do prywatyzacji. – Cieszę się, że dotychczasowe działania przyniosły skutek. Dziękuję wszystkim, którzy się w te działania zaangażowali – podkreśla poseł.

 
Słodkie wspomnienia z Biblioteki Publicznej w Żydowie PDF Drukuj
piątek, 29 sierpnia 2014 18:30   (1551 odsłon)
alt   W ostatni czwartek sierpnia w Bibliotece Publicznej w Żydowie odbyło się ostatni spotkanie z cyklu „Letnie inspiracje”. Na zakończenie wakacyjnych zajęć przygotowano nie lada atrakcję. 

 
Wizyta gości z wioski indiańskiej w Bibliotece w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 17:00   (1791 odsłon)
alt   Wczoraj na podsumowanie zajęć wakacyjnych, które m.in. poświęcone były kulturze Indian północnoamerykańskich, zaprosiliśmy gości z wioski indiańskiej Huu-Ska Luta Raven z Torunia.

 
Dożynki po wielkopolsku i Cree PDF Drukuj
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:25   (3953 odsłon)
alt   Gminno-Parafialne Dożynki w Czerniejewie, mimo kaprysów pogody na pewno zaliczyć można do udanych. Uroczysty obrzęd dożynkowy urozmaiciła Kapela Ludowa z Czerniejewa. Starostowie dożynek Elżbieta Wilczyńska z Czerniejewa i Ryszard Boiński ze Szczytnik Czerniejewskich oraz Danuta Grychowska, burmistrz miasta i gminy Czerniejewo dokonali podzielenia chleba z tegorocznych plonów.

 
Wakacje z biblioteką w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 13:15   (1818 odsłon)
alt   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie przygotowała na tegoroczne wakacje bogaty program dla dzieci i młodzieży. Na program złożyły się m.in. akcja zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg „Wielokulturowość – jestem na tak!”, zajęcia „ Wakacyjna przygoda w bibliotece” pod hasłem „ W indiańskiej wiosce” oraz – w filii biblioteki w Żydowie zajęcia dla dzieci pod hasłem „Letnie inspiracje”.

 
Nocne zwiedzanie Żydowa PDF Drukuj
wtorek, 12 sierpnia 2014 11:15   (1997 odsłon)
alt   Towarzystwo Przyjaciół Żydowa zorganizowało Nocne Zwiedzanie Żydowa. Tym samym kolejną miejscowość w naszym regionie można było poznać w tym niezwykłym, nocnym klimacie. Zwiedzania rozpoczęło się o godz. 20.30 na cmentarzu przy pomniku upamiętniającym obrońców Żydowa. Tam uczestników imprezy powitał Tadeusz Szymanek, przewodniczący TPŻ.

 
Gorąca atmosfera na Familijnym Pikniku Piłkarskim w Żydowie PDF Drukuj
niedziela, 06 lipca 2014 20:00   (10428 odsłon)
alt   W Żydowie odbył się kolejny Familijny Piknik Piłkarski. Głównym punktem imprezy był jubileuszowy – X Letni Piłkarski Turniej Firm o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo. Emocji sportowych dopełnił organizowany po raz pierwszy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Plażowej. Na nudę nie mogli narzekać także najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których przygotowano moc darmowych atrakcji. Patronem, medialnym Pikniku były informacjelokalne.pl.

 
„Odjazdowy Bibliotekarz” po raz kolejny PDF Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 13:00   (1935 odsłon)
alt   W sobotę, 21 czerwca każdy z uczestników rajdu spoglądał w niebo z niepokojem. Pogoda była w prawdziwą kratkę, a niebo zasnuły sine chmury. Mimo to na miejscu zbiórki stawili się prawie wszyscy uczestnicy rajdu. Niektórych zmogły choroby i, niestety, musieli zrezygnować z uczestnictwa. Jedenaścioro uczestników: ośmioro dzieci oraz trzy osoby dorosłe ruszyły polnymi i leśnymi ścieżkami najpierw do pomnika upamiętniającego miejsce tragicznej śmierci hrabiego Witolda Skórzewskiego.

 
„Odjazdowy Bibliotekarz” na trasie Żydowo – Cielimowo – Gurowo PDF Drukuj
środa, 11 czerwca 2014 09:45   (1935 odsłon)
alt   „Odjazdowy Bibliotekarz” to rajd rowerowy organizowany przez biblioteki dla czytelników i wszystkich osób, które czytają książki. Jest to jedna z aktywnych form spędzania wolnego czasu. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku w imprezę włączyła się również Biblioteka Publiczna w Żydowie.

 
Tydzień Czytania Dzieciom w Czerniejewie i Żydowie PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 15:00   (2351 odsłon)
alt   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie zorganizowała zajęcia w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna kampania odbywała się pod hasłem „Czytanie mądra rzecz! Program spotkań obejmował między innymi: prezentację książek ciekawie wydanych, głośne czytanie bajki i zagadki utrwalające treść.

 
Wycieczki czas zacząć PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 11:30   (2112 odsłon)
alt   Wiosną tego roku Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” podjęło – jak się okazało - bardzo szczęśliwą decyzję o złożeniu wniosku w konkursie dotacyjnym ogłoszonym przez Fundację PZU pt. „PZU z kulturą”, którego celem była organizacja wycieczek do instytucji kultury dla dzieci i młodzieży. Było nam bardzo miło, kiedy dotarła do nas wiadomość o przyznaniu dotacji na ten cel. Projekt nosi tytuł „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury” i jest finansowany ze środków Fundacji PZU.

 
Szkoła w Czerniejewie świętuje 100-lecie istnienia! PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 18:45   (2428 odsłon)
alt   Dziś obchodzono 100-lecie Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie. Zebrani nauczyciele i uczniowie, zarówno byli jak i obecni wspólnie świętowali jubileusz Szkoły. Razem odśpiewano hymn „Dziś nasza szkoła w Czerniejewie”, a barwne opowieści i wspomnienia rozbrzmiały na korytarzach.

 
Biegi Czerniejewskie w rytmie zumby! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 czerwca 2014 20:30   (7030 odsłon)
alt   Za nami V, można powiedzieć jubileuszowy Bieg Czerniejewski. Przedsięwzięcie organizowane i finansowane przez Rajmunda Gąsiorka, radnego powiatowego już na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych Wielkopolski i w coroczne Dni Czerniejewa. Tegoroczne biegi przyciągnęły do Czerniejewa blisko 200 zawodników z różnych stron Wielkopolski i rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych. Na starcie stanęli także miłośnicy nordic walking. Sporym zainteresowaniem ciszyły się również pokazy taneczne zumby. Patronem medialnym biegu były informacjelokalne.pl.

 
Dni Czerniejewa zakończone Dniem Dziecka PDF Drukuj
niedziela, 01 czerwca 2014 19:00   (2437 odsłon)
alt   Ostatni z trzech tegorocznych Dni Czerniejewa nieprzypadkowo dedykowany był dzieciom. Na pierwszy czerwca organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji skierowanych do najmłodszych mieszkańców gminy. Na Placu ks. Onufrego Kopczyńskiego odbył się przegląd piosenki dziecięcej, można było zobaczyć także rycerskie pojedynki, armaty i katapulty. Patronem medialnym tegorocznych Dni Czerniejewa były informacjelokalne.pl.

 
Koncertowe Dni Czerniejewa z serialem „Ranczo” w tle! PDF Drukuj
niedziela, 01 czerwca 2014 10:30   (6229 odsłon)
alt   Sobotnia odsłona Dni Czerniejewa obfitował w koncerty i występy artystyczne. Na scenie pojawiły się lokalne kapele oraz kabaret z aktorami znanymi z ławeczki w serialu „Ranczo”.  - Publika całkiem w porządku. Plener się rządzi swoimi prawami, zwłaszcza że mieliśmy paru miłośników „Mamrota” na widowni - stwierdził z uśmiechem po występie serialowy Hadziuk, czyli Bogdan Kalus. Nie zabrakło również zespołu grającego hity disco polo. Mieszkańcy Czerniejewa bawili się do późnych godzin nocnych na stadionie w Czerniejewie.

 
Czerniejewo pamięta o „Perle Oceanu” PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 18:00   (5497 odsłon)
alt   Podczas obchodów pierwszego z Dni Czerniejewa miało miejsce uroczyste odsłonięcie kamienia upamiętniającego Irenę Dybek – „Perłę Oceanu”. Do niedawna nikt nie wiedział jeszcze, że tak wyjątkowa osoba urodziła się w małej miejscowości niedaleko Gniezna i być może byłoby tak nadal gdyby nie jeden dociekliwy mieszkaniec Czerniejewa. Dzięki jego felietonom w informacjachlokalnych.pl pamięć o Irenie Dybek została przywrócona...
 
Pyszności i dużo dobrego humoru PDF Drukuj
poniedziałek, 26 maja 2014 20:00   (1949 odsłon)
alt   Tradycyjnie w okolicy Dnia Matki, Klub Seniora działający przy Towarzystwie Przyjaciół Żydowa zorganizował uroczyste przyjęcie z okazji święta naszych kochanych Mam. Uroczystość odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Żydowie.

 
Lekkie tornistry w szkole w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 15 maja 2014 14:30   (2031 odsłon)
alt   Od 15 maja uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowych szafek szkolnych. Wyposażenie ufundowane przez Fundację Rosa umożliwia dzieciom pozostawienie w nich książek i przyborów, odciążając w ten sposób kręgosłupy najmłodszych.

 
Nasze 10-lecie w UE PDF Drukuj
czwartek, 15 maja 2014 10:35   (2586 odsłon)
alt   W godzinach porannych 12 maja w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo miała miejsce podniosła uroczystość zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo na okoliczność 10-lecia wstąpienia RP do UE. Oto fragmenty okolicznościowego wystąpienia Burmistrza:

 
Kondolencje od władz gminy Czerniejewo PDF Drukuj
wtorek, 13 maja 2014 13:00   (1892 odsłon)
Staroście Gnieźnieńskiemu
Panu
Dariuszowi Pilakowi


wyrazy współczucia z powodu
śmierci Ojca

 
Świętowali czerniejewscy strażacy PDF Drukuj
niedziela, 11 maja 2014 10:00   (5803 odsłon)
alt   Wczoraj czerniejewscy strażacy ochotnicy mieli okazję do świętowania na tradycyjnym capstrzyku strażackim. Uroczystości rozpoczął przemarsz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze sztandarem do kościoła, gdzie odbyła się msza święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Kapki w koncelebrze ks. dh Rafała Hordika.

 
„Pelikan” Żydowo nie dał szans rywalom! PDF Drukuj
niedziela, 27 kwietnia 2014 19:00   (2231 odsłon)
alt   W Żydowie odbył się tradycyjny, dziewiąty już Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Żydowa. W zawodach wzięły udział cztery drużyny z których najlepsza okazała się ekipa gospodarzy - „Pelikan” Żydowo. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Cielaczyk z „Piasta” Łubowo.

 
Kosmaty opuścił gawrę! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 kwietnia 2014 17:00   (3127 odsłon)
alt   Wielki ci się rwetes zrobił na ulicach Czerniejewa w ten Wielkanocny poniedziałek, bo gdzieś tam na Karwie... niedźwiedź się obudził i wylazł ze swojej gawry! a że bestia głodna po zimie, bo pierwsze jagody dopiero za dwa miesiące, to zaczął się diabeł podkradać pod pierwsze chałupy! Pewnie pasieka Kamińskiego go tak skusiła, ale nie doczekanie jego! Dzielny weteran ostatniej wojny w randze kapitana, skrzyknął kilku miejscowych osiłków i rychło wzięli go na lyckę.

 
Żydowo ma nową bibliotekę! PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 20:15   (2836 odsłon)
alt   Biblioteka w Żydowie jest filią Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie. W uroczystości otwarcia nowej biblioteki wzięli udział m.in. burmistrz Danuta Grychowska, sekretarz powiatu Małgorzata Cichomska-Szczepaniak oraz Tadeusz Szymanek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo. Dyrektor biblioteki Lilianna Dorodzała-Kowalewska wyraziła swoją i pracowników radość oraz wdzięczność z zapewnienia im godnych warunków pracy w nowym budynku.

 
Kwiecień w czerniejewskiej bibliotece PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 15:00   (2048 odsłon)
alt   Czwartego kwietnia wieczorem biblioteka ponownie otworzyła swoje podwoje dla dzieci, które chciały spędzić w niej noc. Tym razem odbywała się ona tytułem „Pora na welociraptora” i związana była z dinozaurami. Kilkanaścioro dzieci w towarzystwie rodziców przydźwigało materace, śpiwory, koce i poduszki.. Na początek w sali czytelni, w której na ścianie królowały kolorowe dinozaury, przywitaliśmy dzieci, które po raz pierwszy brały udział w naszej nocnej imprezie oraz przypomnieliśmy zasady, których przestrzegamy w bibliotece i przeczytaliśmy bajkę o czarownicy Winnie i triceratopsie.

 
Czerniejewo pięknieje! Nowe projekty, nowe fundusze PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 10:50   (2873 odsłon)
alt   W ostatnim czasie Gmina Czerniejewo podpisała z Urzędem Marszałkowskim dwie umowy na realizację małych projektów. Tylko cztery tygodnie różnicy pomiędzy datami umów, a czas realizacji zadań będzie zbliżony.

 
W blasku pochodni oddali hołd Janowi Pawłowi II PDF Drukuj
środa, 02 kwietnia 2014 22:30   (4417 odsłon)
alt   Blisko 100 osób zgromadziło się dzisiaj o godz. 21.37 w miejsce, gdzie w 1979 roku lądował Ojciec Święty, czyli na błoniach Żydowa, na tzw. poligonie w Gębarzewie. Od pięciu lat – w rocznicę śmierci błogosławionego, a wkrótce już świętego Jana Pawła II – Towarzystwo Przyjaciół Żydowa organizuje tam czuwanie. Z każdym rokiem przyciąga ono coraz większą rzeszę osób, które w ten sposób chcą oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi.

 
Biblioteki w Czerniejewie i Żydowie zamknięte PDF Drukuj
środa, 19 marca 2014 11:00   (1907 odsłon)
   Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie informuje, że w związku z przenosinami księgozbioru filii w Żydowie do nowego lokalu oraz inwentaryzacją zbiorów, biblioteka w Żydowie będzie nieczynna od 17 marca 2014 r., a biblioteka w Czerniejewie od 19 marca 2014 r. przez trzy tygodnie.

 
Czy pożar garażu w Grabach miał coś ukryć? PDF Drukuj
wtorek, 11 marca 2014 11:30   (10226 odsłon)
alt   Dzisiaj w nocy, około godz. 2.00, jednostka OSP z Czerniejewa została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie do pożaru garażu w miejscowości Graby. Po dotarciu na miejsce okazało się, że cały w ogniu stoi drewniany garaż a w jego wnętrzu znajduję się samochód. Samochód wcześniej skradziony na terenie Wielkopolski...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 7
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA
REKLAMA

WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 Body za 1200 zł. Kontakt: 507 870 870.
   NAUKA: Korepetycje z geografii i wiedzy o społeczeństwie. Przygotowanie do matury poziom rozszerzony. tel. kom. 607739444
   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę budowlaną - Wilkowyja, możliwość doboru wielkości działki. W działce woda, a prąd 15 m od działki. 25 zł/m². Tel. 796198217
   SPRZEDAM: Tanio sprzedam powieści wydane w języku angielskim. Telefon 601-782-867.
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: