http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czytelnicy piszą: ul. Chociszewskiego - zagrożenie dla przechodniów i zwierząt (aktualizacja)

Wyróżniony Czytelnicy piszą: ul. Chociszewskiego - zagrożenie dla przechodniów i zwierząt (aktualizacja)

– W Gnieźnie przy ul. Chociszewskiego właściciel nieruchomości postanowił zabezpieczyć posadzone przy ogólnodostępnym chodniku rośliny, ogrodzeniem z drutu kolczastego – tak zaczyna się mail, który dotarł do naszej redakcji (na skrzynkę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) od zaniepokojonych mieszkańców tej ulicy.


Dalej czytamy: - Nie dość, że w ten sposób stworzył zagrożenie choćby dla małych dzieci (niech maluch przewróci się przy tym „wynalazku” i upadnie twarzą lub szyją w ogrodzenie) czy
zwierząt, to jeszcze złamał obowiązujące przepisy.

W dalszej części listu, jego nadawcy przytaczają stosowną podstawę prawną: Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 1999 nr 15 poz. 140, Rozdział 9 § 43. 1): „Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Umieszczanie na wysokości mniejszej niż 1,8 m drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych ostro zakończonych elementów jest zabronione”.

Do maila dołączone zostały zdjęcia, które publikujemy.

Mamy nadzieję, że instytucje odpowiedzialne za takie sytuację, szybko zareagują i zapewnią bezpieczeństwo przechodniom, jak i zwierzętom. Przy okazji apelujemy do rodziców, by uważali na swoje dzieci spacerujące w okolicach tego miejsca.

AKTUALIZACJA Z GODZ. 19.00: ogrodzenie z drutu kolczastego zostało usunięte.

Ostatnio zmienianypiątek, 17 kwiecień 2020 19:41

1 komentarz

  • kasia
    kasia piątek, 17, kwiecień 2020 10:54 Link do komentarza Raportuj

    Człowiek miał dobre chęci lecz wykonanie z takiego drutu to masakra. Zabrakło wyobraźni. Szok jak można tak zrobić z takiego drutu i takie zagrożenie stworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.