http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czytelnik pyta: czy na ulicach Gniezna można sikać?

Wyróżniony Fot. nadesłane przez czytelnika Fot. nadesłane przez czytelnika

- To zdarzyło się kilka dni temu. Mieszkam na os. Łokietka i pojechałem na zakupy do marketu na os. Jagiellońskim i nie zdążyłem jeszcze wyjść z samochodu, gdy zobaczyłem jak pewien mężczyzna podszedł pod kontener na śmieci i oddał mocz! A niedaleko przechodziła grupa dzieci! Kto na to pozwala, by pijacy sikali w miejscach publicznych? Może odpowiednie służby miejskie powinny zainteresować się takimi typami? - napisał do nas pan Krzysztof i załączył zdjęcie tego, co zobaczył.


Zapewne wielu z nas spotkało się z taką sytuacją: środek dnia, miejsce ogólnodostępne, wiele osób, w tym dzieci dookoła, a tutaj pojawia się mężczyzna i oddaje mocz w miejscu publicznym! Niestety, w Gnieźnie, w różnych rejonach naszego miasta, można natknąć się na takie incydenty. I co najdziwniejsze – zero reakcji osób które to widzą. Rodzi się pytanie: dlaczego tyle osób nie widzi nic niestosownego w oddawaniu moczu w miejscach publicznych?

Czytelnik, który poinformował nas w mailu o tym, co zobaczył, nie kryje oburzenia. - Przecież tego sikającego mężczyznę widziały dzieci! Może trzeba w naszym mieście pomyśleć o szaletach publicznych, by do takich sytuacji nie dochodziło? Może władze miasta zwrócą wreszcie na to uwagę? Pan prezydent ciągle się chwali różnymi inwestycjami, może więc pomyśli, by powstała w mieście sieć ogólnodostępnych szalet, które potrzebne są nie tylko turystom, ale również mieszkańcom miasta, bo przecież „potrzeba” może przycisnąć każdego w najmniej spodziewanym momencie. A do domu może być daleko... Może warto w kilku miejscach Gniezna postawić toi-toie? - pisze w mailu pan Krzysztof. - Jak określić zjawisko, że ludzie sikają na ulicach? Pomstować na upadek obyczajów? A może trzeba współczuć, że niektórzy z nas obdarzeni zostali zbyt słabym zwieraczem albo wlali w siebie zbyt dużo płynów?  - pyta.

Czytelnik uważa również, że na Winiarach jest za mało patroli policji, o Straży Miejskiej nie wspominając, która karała by mandatami osoby, oddające mocz w miejscach publicznych, na dodatek w sytuacji, gdy niedaleko spacerują dzieci.

A co o tym problemie myślą Czytelnicy?
Ostatnio zmienianywtorek, 14 listopad 2017 14:06

4 komentarzy

 • Pewna Pani
  Pewna Pani środa, 20, grudzień 2017 22:33 Link do komentarza Raportuj

  Trzeba powiedzieć jasno - nie " mieszkańcy" i nie ogólnie " ludzie" , ale mężczyźni. Kto widział kobiety sikające gdzie popadnie? To panom ( oczywiście nie wszystkim na szczęście) wydaje się, że skoro natura ich tak stworzyła, ze wystarczy się odwrócić i już można, to można!

 • Marta Nowakowska
  Marta Nowakowska wtorek, 14, listopad 2017 21:09 Link do komentarza Raportuj

  Moczem śmierdzi w wielu miejscach Gniezna, ale widocznie VIPom to nie przeszkadza. Chodzą pewnie innymi ulicami

 • Marek Piotr
  Marek Piotr wtorek, 14, listopad 2017 18:39 Link do komentarza Raportuj

  Ciekawe jest dlaczego przed laty mogło być wiele toalet publicznych na terenie Gniezna a obecnie pozostało tylko kilka takich miejsc. Nie ma co się dziwić, że mieszkańcy sikają gdzie popadnie. Gdzieś przecież muszą załatwić swoje potrzeby...

 • Obserwator
  Obserwator wtorek, 14, listopad 2017 15:25 Link do komentarza Raportuj

  Tych pijaczków lejących pod ścianami na ulicach Gniezna to nikt niczego juz nie nauczy. Ale miejskie szalety by sie przydały

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.