http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W redakcyjnej poczcie: Egipskie ciemności przy garażach przy ul. Lednickiej

Wyróżniony W redakcyjnej poczcie: Egipskie ciemności przy garażach przy ul. Lednickiej

- Zwracam się do Was z problemem braku oświetlenia terenu garaży przy ul. Lednickiej w Gnieźnie. Teren ten jest Zarządzany przez Gnieźnieńską Spółdzielnię Mieszkaniową. Oświetlenia nie ma już od końca grudnia ubiegłego roku. Stwarza to niebezpieczeństwo dla użytkowników garaży oraz jest świetną okazją dla złodziei oraz wandali tym bardziej, że obecnie mamy do czynienia z najkrótszymi dniami w roku – tak zaczyna się list, który do naszej redakcji przesłała mieszkanka Winiar.


Dalej czytamy: - Wchodząc i wychodząc na teren garaży użytkownicy mają do czynienia z egipskimi ciemnościami. Brak lamp zewnętrznych oświetlających teren, na którym znajdują się garaże, zakrawa na przejaw skrajnej nieodpowiedzialności Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która jak w każdej sytuacji, z którą mieszkaniec się zgłasza, umywa ręce od problemu. Dopiero gdy komuś stanie się krzywda lub jakiejś osobie ukradną mienie, wtedy GSM zapewne się obudzi. Szkoda, że jak zwykle z ręką w nocniku. Są to lampy publiczne oświetlające teren wokół garaży i właściciele mają prawo domagać się zagwarantowania minimum bezpieczeństwa, bo na co w takim razie idą nasze pieniądze, które co miesiąc płacimy za garaż własnościowy?

- Dodam, że w październiku 2017 r. użytkownikom wyżej wymienionych garaży GSM odłączyła prąd wewnątrz obiektów bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Dopiero po wielu interwencjach telefonicznych oraz osobistych, spółdzielnia raczyła dostarczyć pismo do użytkowników garaży,  że cała instalacja jest już przestarzała oraz wymaga remontu, na który zrzucić mają się właściciele (pismo do wiadomości Redakcji w załączeniu) – czytamy w liście .

- Liczę, że Redakcja zainteresuje się problemem, gdyż sprawa dotyczy wszystkich garaży usytuowanych przy ul. lednickiej, a jest ich tam około 300 – kończy się list i załącza zdjęcia wykonane przy wspomnianych garażach.

Do tematu powrócimy.

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 styczeń 2018 13:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.