http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W redakcyjnej poczcie: „śmietnik” w Kłecku!

Wyróżniony W redakcyjnej poczcie: „śmietnik” w Kłecku!

- Od dłuższego czasu spędza mi sen z powiek „śmietnik” jaki znajduje się przy jednej z prywatnych posesji na osiedlu Glinki w Kłecku. Myślę, że jest to temat warty do poruszenia. Może uda się nagłośnić tą sprawę, aby Gmina wreszcie zajęła się przeniesieniem „wysypiska” - tak zaczyna się list mieszkanki Kłecka, który wczoraj dotarł do naszej redakcji.


Dalej czytamy: - Ludzie podrzucają tam wszystko co możliwe - zużyte sprzęty RTV i AGD, stare poduszki, kołdry, resztki materiałów budowlanych. Rozmawiałam kiedyś z właścicielem posesji - rozkłada ręce. Na próbę zwrócenia uwagi pewnemu osiłkowi, który bezczelnie pod kontener na plastiki  podrzucił tv - został zwyzywany od najgorszych.

- Jest kilka miejsc w Kłecku, gdzie stoją kontenery na plastik, makulaturę, szkło oraz wszelkiego rodzaju ubrania dla potrzebujących, ale to właśnie na osiedlu, ludzie miejscowi i z okolic zrobili sobie wysypisko – podkreśla mieszkanka osiedla Glinki i w załączeniu przesłała fotografię „śmietnika”.

7 komentarzy

 • Mieszkaniec R
  Mieszkaniec R sobota, 05, maj 2018 20:23 Link do komentarza Raportuj

  Szkoda że ludzie nie potrafią uszanować tego ze gmina wystawiła takie kontenery pewno gdyby ich nie było te wszystkie śmieci lądowały by w pieach albo lesie chamstwo szkoda

 • zajkaa
  zajkaa wtorek, 24, kwiecień 2018 22:17 Link do komentarza Raportuj

  Najłatwiej pisać do mediów (bez obrazy dla Informacji Lokalnych), narzekać na radnych, na burmistrza...
  Można zacytować:
  "widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi" (Kazik na żywo - Przy słowie)
  A może tak zawstydzić tych co śmiecą, może zrobić zdjęcie i zanieść na policję, może zadzwonić do dzielnicowego, może zwrócić uwagę... to że ktoś Tobie odpowie mniej lub bardziej kulturalnie... cóż ... cytując dalej:

  "Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom" (Kabaret Dudek - Ucz się Jasiu)

  Niestety jeśli nie będziemy zwracać uwagi nic się zmieni. Jeśli właściciel posesji rozkłada ręce to niech doprowadzi do zabrania z JEGO posesji tych kontenerów.

  Czy w Kłecku jest problem z odbiorem śmieci z posesji - wydaje mi się że nie, a skoro ktoś jest leniwy i nie chce mu się wywieźć w odpowiednie miejsce to powinien być piętnowany.

  Do Tinki - jeśli uważasz że pisanie do mediów jest interwencją to trochę inaczej rozumiemy słowo interwencja.

  Jeśli chodzi o autorkę listu to cieszę się, że poruszyła ten temat i głęboko wierzę, że poza pisaniem do mediów zwróciła się w tej sprawie do radnego, do pracownika Urzędu Gminy. Jeśli nie zwróciła się do odpowiednich służb gminnych to jest mi zwyczajnie przykro.

 • zza płotu
  zza płotu wtorek, 20, luty 2018 20:30 Link do komentarza Raportuj

  Turystyka śmieciowa szerzy się. Rejestracje samochodów zatrzymujących się pod "wysypiskiem" są z całej Wielkopolski... i Kujawsko-pomorskiego również.
  Zwracanie uwagi grozi "obrażeniami".

 • mieszkanka
  mieszkanka wtorek, 20, luty 2018 18:22 Link do komentarza Raportuj

  Czas najwyższy na porządki. Dość tego "syfu'"... Czas zlikwidować pojemniki... będzie spokój.

 • Tinka
  Tinka poniedziałek, 19, luty 2018 15:16 Link do komentarza Raportuj

  Dobrze, że w końcu ktoś zainterweniowal w tej sprawie. Brud, smród i ogromny syf. Zobaczymy, czy Gmina na czele z Burmistrzem podejdzie do tematu poważnie. Poza tym gdzie są radni w tym momencie? Jak przychodzi czas wyborów to każdemu z mieszkańców wlezliby za przeproszeniem w "du...ę", a jak tylko pojawiają się problemy, umywają ręce!!!!

 • Mieszkanka
  Mieszkanka poniedziałek, 19, luty 2018 15:01 Link do komentarza Raportuj

  Mieszkam na tym osiedlu to jest jakaś masakra! A jak się komuś zwróci uwagę to wielkie fochy! Serdecznie nie polecam !

 • Paulina
  Paulina poniedziałek, 19, luty 2018 12:13 Link do komentarza Raportuj

  Na ulicy Dworcowej wyglada tak samo. Części odsamochodow, wózki dziecięce, fotele itd. Zapraszam

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.