http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Sajgon” na Winiarach!

Wyróżniony „Sajgon” na Winiarach!

W słowniku młodych ludzi słowo „sajgon” oznacza pobojowisko, wielki syf i malarię. I coś takiego od kilku dni muszą oglądać mieszkańcy osiedla Piastowskiego w Gnieźnie. Inaczej bowiem nie można nazwać tego, co dzieje się przy pojemnikach na odzież używaną znajdujących się w tej części Winiar!


Od wielu lat w różnych częściach Gniezna porozstawiane są „Pojemniki na odzież używaną” na których dumnie widnieje napis: „Środki uzyskane ze zbiórek posłużą do wsparcia osób potrzebujących pomocy”. I takie pojemniki stoją też na Winiarach m.in. na osiedlu Jagiellońskim i Piastowskim. I właśnie na os. Piastowski, wokół tych pojemników od kilku dni panuje – jak mawia młodzież – prawdziwy „sajgon”!

Bardzo wiele ubrań, butów, torebek i innych rzeczy zamiast znaleźć się w pojemniku, znajdują się wszędzie dookoła. Gdzie nie spojrzeć leżą porozrzucane ubrania... Dlaczego tak jest? Odpowiedzi są dwie: pojemniki od bardzo dawna nie były opróżniane i ubrania po prostu do nich się już nie mieszczą. W tym momencie rodzi się pytanie: dlaczego organizacja, do której należą pojemniki (a której logo je ozdabia) od dłuższego czasu ich nie opróżnia?

Drugi powód: gdy ubrania w pojemnikach się nie mieszczą, mieszkańcy pozostawiają je przy pojemnikach... Wówczas o bałagan już nie trudno, wystarczy bowiem, że dzień ma się ku końcowi, a pojawiają się bezdomni lub osoby „opróżniające” okoliczne śmietniki z tego, co można spieniężyć... Przeczesują wtedy też te ubrania...

– Kilka razy widziałem z okna ludzi, którzy grzebią w kontenerach na śmieci na os. Piastowskim. Kontenery ustawione są wprawdzie śmietniku zamykanym na klucz, ale od wielu tygodni zamek jest zepsuty i wejść tam może każdy – mówi jeden z mieszkańców wieżowca na os. Piastowskim. – Jak już przeryją śmietnik, to wówczas zaczynają buszować w okolicy pojemników na odzież i po ich „wizycie” mamy taki widok jaki mamy – dodaje.

Jak widać na zdjęciach nie jest to wizytówka tego osiedla. Niestety sytuacja taka trwa już od wielu dni i nie ma żadnych przesłanek, by to się zmieniło.

Może jednak, ktoś wreszcie zrobi z tym porządek?

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 23 lipiec 2018 16:59

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.