http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dlaczego na Winiarach nie ma pojemników na psie odchody?

Wyróżniony Dlaczego na Winiarach nie ma pojemników na psie odchody?

Z takim pytanie zwrócił się do nas mieszkaniec osiedla Orła Białego w Gnieźnie. I dalej wyjaśnia, że gdy wychodzi ze swoim pupilem na spacer i idzie z osiedla Orła Białego, przez Jagiellońskie i wraca przez Piastowskie, nigdzie nie ma pojemników na „psie kupy”. Gdzie ma je wyrzucać? Dlaczego Miasto Gniezno lub Spółdzielnia Mieszkaniowa nie ustawią takich pojemników, które można spotkać w wielu miastach Polski?


– Od kilku miesięcy mam psa z którym dwa a czasami i trzy raz dziennie wychodzę na spacer. Mieszkam na os. Orła Białego i lubię z psem pójść na spacer poprzez osiedla Jagiellońskie i Piastowskie, a czasami też nad jezioro Winiary. Pies, jak to pies, musi się opróżnić i tak czyni. Zawsze mam przy sobie woreczek do którego sprzątam „psią kupę”. Tylko potem pojawia się pytanie: gdzie ten woreczek mam wyrzucić? Nigdzie bowiem nie ma pojemników na psie odchody. Wyrzucam więc do  koszy na śmieci, bo nie zostawię kupy na trawniku czy chodniku – napisał do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pan Marek z os. Orła Białego. - Dlaczego Miasto Gniezno lub Spółdzielnia Mieszkaniowa nie ustawią takich pojemników, które można spotkać w wielu miastach Polski? - pyta.

Jak się okazuje, podobny problem ma wielu mieszkańców Winiar, gdzie psów w ostatnich miesiącach przybyło i coraz więcej osób spaceruje ze swoimi pupilami. Niestety, często związane jest to z faktem, że na chodnikach, czy trawnikach widać „psie kupy”. Szczególnie charakterystyczne jest to po ziemie, gdy znika śnieg...

Z jednej strony prawdą jest, że wielu właścicieli czworonogów nie sprząta po swoim psie. Niestety. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi pewnie padło by wiele.

Z drugiej zaś strony ci co sprzątają mają problem, bo nie ma specjalnych pojemników na psie odchody i muszą wyrzucać woreczek do kosza na śmieci, co nie zawsze jest mile widziane przez mieszkańców...

Problem, który zasygnalizował nam czytelnik jest znany od wielu lat... Niestety, nie widać żadnego światełka w tunelu, by tę sprawę rozwiązać... Zapewne więc pytanie wielu mieszkańców: gdzie  mam psie kupy wyrzucać? Będzie jeszcze wielokrotnie zadawane...
Ostatnio zmienianypiątek, 03 sierpień 2018 14:13

3 komentarzy

 • Karolina
  Karolina poniedziałek, 08, październik 2018 11:09 Link do komentarza Raportuj

  Ulica Kłeckoska nie ma żadnego śmietnika, nawet przy przystankach autobusowych!

 • realista
  realista piątek, 03, sierpień 2018 20:14 Link do komentarza Raportuj

  Dopóki Prezydent Gniezna nie dostrzeże Winiar jako ważnej części " swojego " miasta. I dopóki nie przestanie traktować tego osiedla, jako odrębnej części miasta należącej nie do niego, tylko do spółdzielni. Tak długo Winiary będą tylko Gnieznem B .

 • Obserwator
  Obserwator piątek, 03, sierpień 2018 14:17 Link do komentarza Raportuj

  Można stwierdzić, że mamy "zasrane" miasto. Co na to pan prezydent, który jakiś czas temu chwalił się, że ma psa? Może warto zakupić kilkadziesiąt takich pojemników i ustawić je w mieście? To niewiele kosztuje, a rozwiąże wiele problemów. Panie prezydencie czekamy na pana decyzje?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.