http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Inwestycje

Inwestycje (226)

Powiatowe Targi Edukacyjne już 21 lutego!

W czwartek, 21 lutego w godz. 9.00 - 14.00 w Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie przy ul. Słowackiego 45/47 odbędą się Powiatowe Targi Edukacyjne organizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Centrum Kształcenia Praktycznego. Na targach zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna szkół powiatu na rok szkolny 2019/2020.

Etykiety

Powstaną dodatkowe parkingi przy nowej hali!

Hala im. M. Łopatki przy ul. Sportowej od momentu otwarcia we wrześniu 2018 r. gościła w swoich progach wiele imprez. Obok codziennej działalności  odbyły się już duże koncerty czy ogólnopolskie mistrzostwa. A razem z nimi zdarzają się trudności w zaparkowaniu samochodów w pobliżu hali.

Etykiety

Aplikacja „Królika GOń” z nominacją Mobile Trend Awards!

Widocznymi częściami Traktu Królewskiego, czyli powstałego w 2018 r., nowego gnieźnieńskiego szlaku turystycznego, są rozsiane po centrum posągi królów, legend i figury królików oraz makiety czy tablice informacyjne. Inną integralną, choć niewidoczną w przestrzeni miejskiej częścią szlaku jest mobilna aplikacja „Królika GOń”, dzięki której turysta możne szukać poszczególnych elementów Traktu w formie wciągającej gry miejskiej. Zaledwie dwa miesiące po premierze, aplikacja zdobyła nominację do nagrody Mobile Trend Awards – „Oscarów” polskiej branży mobile. Nagrody zostaną przyznane podczas gali MTA w Krakowie, 7 i 8 marca.

Etykiety

Przejazd Pod Trzema Mostami zamknięty od 14 stycznia!

Od 14 stycznia do października 2019 r. przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Pod Trzema Mostami będzie zamknięty w związku z realizacją projektu dotyczącego przebudowy komunikacyjnej w tej części miasta, na który Urząd Miejski otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej oraz PKP PLK. Kierowcy proszeni są o uwagę i stosowanie się do wyznaczonych objazdów. Jednocześnie odcinek nowej drogi od ul. Słonecznej do ul. Osiniec zostanie w tym samym czasie oddany do użytku.

Nowa zajezdnia MPK – ludzkie warunki pracy

Przy okazji artykułu o zmianach w zarządzie MPK, wspomnieliśmy o projekcie w ramach, którego zmodernizowano, a właściwie postawiono od nowa zarówno hale warsztatowe jak i całe zaplecze socjalne. Praktycznie nawet trudno tu mówić o remoncie właściwie wszystko jest właściwie nowe od podstaw. Projekt zatytułowany Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi” realizowany od lipca 2017 roku.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS