http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Inwestycje

Inwestycje (279)

Jaka będzie Rzeźnicka i co z zabytkową kostką?

Zapowiadana rewitalizacja ulicy Rzeźnickiej ruszyła. Wszystko wskazuje na to, że ulica, która dała niegdyś podwaliny dla gnieźnieńskiej motoryzacji stanie się deptakiem. Dziś trudno będzie oddać jej charakter sprzed lat. Po zerwaniu asfaltu pracownikom ukazał się blisko 100-letni granitowy bruk. Cieszy błyskawiczne zapewnienie Miasta - na profilu Królewskie Gniezno znajdującym się na popularnym portalu społecznościowym - o tym, że kostka będzie wykorzystana. Niestety jednak nie w pełni z jej poprzednim ułożeniem.

„Król instrumentów” instalowany w kościele na os. Pustachowa

Kościół parafialny pw. Matki Bożej Miłosierdzia na osiedlu Pustachowa służy wiernym od listopada 2017 r. Wówczas nową świątynię poświęcił abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i Prymas Polski. W ostatnich dniach do kościoła trafiły organy piszczałkowe, które są właśnie instalowane. Instrument pochodzi z 1941 roku i przyjechał z Holandii.

Remont w strażnicy OSP Witkowo

W ostatnim czasie w remizie  Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie prowadzone były prace remontowe części bojowej (garażu). Odmalowane pomieszczenie będzie bezpośrednio służyło nie tylko jako garażowe ale również do prowadzenia szkoleń dla naszych strażaków oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Etykiety

Nowe oznakowanie na S5 i mniejszy ruch na ulicy Poznańskiej

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego wystosował pismo do generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w którym skierował prośbę o dokonanie zmiany oznakowania na drodze ekspresowej S5. To zdecydowana reakcja na liczne sygnały docierające w tej sprawie do władz powiatu od mieszkańców osiedla Skiereszewo oraz władz Miasta Gniezna.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie ma własny prąd ze słońca

Od stycznia bieżącego roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie zaczęło produkować na własne potrzeby prąd elektryczny z energii słonecznej. Jest to możliwe dzięki oddanej do użytku instalacji fotowoltaicznej o mocy maksymalnej 39 kWp (122 panele fotowoltaiczne o mocy 320 W).

Uwaga! Utrudnienia na ul. Poznańskiej i ul. Warzywnej

W związku z planowanymi na okres od 20 stycznia do 15 czerwca 2020 r. pracami budowlanymi - przebudową ul Poznańskiej, budową jej skrzyżowania z drogą gminną 1 KD-L oraz przebudową już istniejącego skrzyżowania z ul. Warzywną w Gnieźnie - zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

KaPi - meble na wymiar

KaPi Meble – producent mebli na wymiar. Od pomiaru, przez projekt, wykonanie mebli oraz montaż! Kompleksowo doposażymy Twój dom – od mebli kuchennych, przez meble jadalniane, sypialniane, gabinetowe, pokojowe, łazienkowe, szafy wnękowe oraz zabudowy RTV. Doposażymy również Twoją firmę – wykonujemy zlecenia dla biur hoteli oraz sklepów.  Wszystko czego szukasz znajdziesz właśnie u Nas!

Etykiety

Nowe oblicze ulicy Cmentarnej w Kłecku

Gmina Kłecko poinformowała, że - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - w terminie została ukończona inwestycja na ulicy Cmentarnej w Kłecku. Przeprowadzony remont i rozbudowa ulicy to kolejne działania władz gminy w celu usprawnienia ruchu samochodowego i poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg w ścisłym centrum miasta Kłecko.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS