http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Inwestycje

Inwestycje (179)

Plac budowy pod ważną inwestycję już gotowy

Rusza inwestycja, na którą gnieźnianie wyczekiwali od dawna. Dziś oddano plac budowy pod rozbudowę układu drogowego na ulicy Pod Trzema Mostami, choć wcześniej będzie budowany łącznik pomiędzy ul. Słoneczną a ul. Osiniec. Całe przedsięwzięcie ma łącznie kosztować 36 milionów złotych i zostanie sfinalizowane w 2019 roku.

17 milionów na budowę obwodnicy

To jest kolejny krok milowy w zakresie uruchomiania budowy obwodnicy południowej w naszym mieście. Najpierw trzeba było przejść niełatwe konsultacje z mieszkańcami tej części miasta, a potem aplikować o środki unijne na ten cel. Pieniądze zostały właśnie pozyskane, teraz zostanie ogłoszona procedura przetargowa, po niej powstanie projekt budowy, a sama inwestycja ruszy najpóźniej na wiosnę 2020 roku.

Etykiety

Legenda Piasta i Siemowita powraca…

W Parku Miejskim im. gen. Władysława Andersa w Gnieźnie zostały posadowione dziś rzeźby Piasta i Siemowita. To kolejny element budowanego Traktu Królewskiego w naszym mieście. Obie postaci nawiązują do słynnej Legendy o Piaście Oraczu - twórcy słynnej dynastii pierwszych polskich władców.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS