http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Inwestycje

Inwestycje (187)

Rusza kolejna miejska inwestycja drogowa

Rusza kolejny etap przebudowy ulicy Biskupińskiej, na której do jesieni powstanie 118 nowych miejsc postojowych. To dobra informacja przede wszystkim dla mieszkańców osiedla Kazimierza Wielkiego, ale również dla działkowców, którzy przyjeżdżają tam spędzać wolne chwile. Na koniec zapowiedziano też powstanie w tym miejscu nowej ścieżki rowerowej, która stanowić ma początek rewolucji rowerowej na terenie całego miasta.

Etykiety

Ciemność już nie straszna

Kolejne ulice w Gnieźnie zostały doświetlone. Z miejskiego budżetu wykonano montaż doświetlenia przejść dla pieszych na ul. Cierpięgi i ul. Czystej w Gnieźnie oraz zakończono montaż 2 słupów oświetleniowych przy schodach na ścieżce przy Jeziorze Winiary w Gnieźnie.

Etykiety

Tu będzie boisko...

Zgodnie z wolą mieszkańców całkiem niemały fragment terenu leśnego przy ulicy Czeremchowej ma zamienić się wkrótce w obiekt sportowy. To miejsce będzie idealnie pasowało do gry w piłkę nożną, a dodatkowo ma temu służyć jego zaciszny charakter. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na rok 2017 za kwotę 250 tysięcy złotych.

Miasto remontuje infrastrukturę drogową

W trzech miejscach na mapie Gniezna finalizowane są ważne remonty drogowe. Na osiedlu Konikowo są przebudowywane ulice Lelewela i Cieszkowskiego, a na południu miasta przystąpiono do zmiany infrastruktury ul. 28 grudnia i ul. Kawiary. Wkrótce mają ruszyć też inne prace związane z poprawą naszych miejskich nawierzchni, na których odbywa się ruch drogowy.

Etykiety

Plac budowy pod ważną inwestycję już gotowy

Rusza inwestycja, na którą gnieźnianie wyczekiwali od dawna. Dziś oddano plac budowy pod rozbudowę układu drogowego na ulicy Pod Trzema Mostami, choć wcześniej będzie budowany łącznik pomiędzy ul. Słoneczną a ul. Osiniec. Całe przedsięwzięcie ma łącznie kosztować 36 milionów złotych i zostanie sfinalizowane w 2019 roku.

Subskrybuj to źródło RSS