http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rusza przebudowa drogi Pomarzany – Kamieniec

Wyróżniony Fot. klecko.pl Fot. klecko.pl

Władze gminy Kłecko zawarły wczoraj umowę na realizację drugiego etapu przebudowy drogi gminnej z Pomarzan do Kamieńca. Wykonawcą robót wybranym w trybie przetargu nieograniczonego, została firma Transport Publiczny Handel Wynajem Paweł Macioszek z Cielimowa. Tegoroczne roboty drogowe obejmują odcinek od ukończonej w roku 2018 realizacji w kierunku miejscowości Kamieniec, na długości 600 metrów.


Prace modernizacyjne na drodze gminnej powinny zacząć się w pierwszym tygodniu października. Wykonawca prac ma do realizacji nowy odcinek drogi asfaltowej o szerokości 4,5 metra. Z uwagi na wykorzystanie tej drogi przez sprzęt rolniczy, zaprojektowano tzw. obustronną mijankę, na długości 25 metrów. W miejscach gdzie zastosowane zostaną mijanki szerokość jezdni wynosić będzie 6,5 m. Odwodnienie nowej drogi odbywać będzie się na przyległy teren (w obrębie pasa drogowego) dzięki odpowiednim spadkom poprzecznym i podłużnym.

Ze względu na wyniesienie niwelety, znaczna ilość wód opadowych spłynie poza pobocze na powstałe niecki. W miejscach szczególnie dużego gromadzenia wód opadowych zostaną wykonane rowy obdarowywujące. Ponadto tegoroczna przebudowa drogi gminnej zakłada, zmodernizowanie przepustu melioracyjnego oraz wykonanie zjazdów na grunty rolne z destruktu asfaltowego.

Wykonawca robót firma pana Pawła Macioszka winna zakończyć inwestycję w terminie do 4 listopada tego roku. Całość robót, zgodnie z zawartą umową kosztować będzie gminę Kłecko 381 300 złotych. Należy wspomnieć, że zadanie związane z przebudową drogi gminnej Pomarzany – Kamieniec, uzyskało wsparcie finansowe samorządu województwa wielkopolskiego w ramach przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Zarząd Województwa przeznaczył na drugi etap prac kwotę 187.600 zł.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.