http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Najważniejsze są fundamenty”

Wyróżniony „Najważniejsze są fundamenty”

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie rozpoczęto projekt „Najważniejsze są fundamenty”, realizowanego w ramach Klubu Młodego Odkrywcy. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Jarosław Jaskulski, który od kilku lat promuje te inicjatywę, zapraszając dzieci na zajęcia rozwijające zainteresowania techniką oraz nowoczesnymi technologiami.


Nauczyciele z Przedszkola nr 5 „ Mali Przyrodnicy” w Gnieźnie we współpracy z nauczycielami praktycznej nauki zawodów CKZiU w Gnieźnie, opracowali cykl zajęć, wpisujący się w koncepcję preorientacji zawodowej dla najmłodszych.

Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie dzieci ze specyfiką wybranych zawodów oraz pobudzanie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień, a intencją pomysłodawców jest uświadomienie już najmłodszym dzieciom jak ogromne znaczenie ma praca w życiu człowieka. Rozwijanie zainteresowań i odkrywanie uzdolnień dzieci sprzyjać będzie w przyszłości trafnym wyborom ścieżek zawodowych, a wcześniej edukacyjnych.

Na pierwszych zajęciach Przedszkolaki samodzielnie wykonywały prace murarskie pod okiem uczniów Technikum Budowlanego ZSP nr 3 w Gnieźnie, którzy odbywają zajęcia praktyczne w CKZiU. Nowe doświadczenia w praktyce okazały się niesamowitą frajdą dla dzieci i ich starszych kolegów-adeptów budownictwa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.