http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnieńskie HIT-y

Wyróżniony Gnieźnieńskie HIT-y

Powiat gnieźnieński już po raz siódmy z rzędu otrzymał nagrodę HIT Promocji Regionu przyznawanego przez Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy. Wśród tegorocznych laureatów z terenu powiatu gnieźnieńskiego znalazły się także cztery firmy prywatne: AD Consulting, PPHU Lismar, Biuro Rachunkowe „Profit” i Centrum Finansowo-Doradcze FINexpert.  


Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyło się spotkanie władz powiatowych z nagrodzonymi firmami. Starosta gnieźnieński typuje każdego roku kandydatów do tej nagrody spośród  laureatów konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. - Zawsze chętnie honorujemy przedsiębiorców, zarówno małe i duże firmy, dzięki którym tak naprawdę wszyscy stajemy się bogatsi. Dzięki państwu między innymi spada także w powiecie gnieźnieńskim bezrobocie, które jest niskie jak nigdy dotąd – zwraca uwagę Beata Tarczyńska, starosta powiatu gnieźnieńskiego. - Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak niskiego bezrobocia, ono w skali kraju wynosi obecnie około 10 procent, a tymczasem na koniec roku mieliśmy tylko 9 procent bezrobocia w powiecie gnieźnieńskim – dodaje Jerzy Berlik, wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego, który szczególnie miło wspomina swoje kontakty z firmami doradztwa finansowego,gdyż sam kiedyś z ich usług korzystał.

Wśród nagrodzonej czwórki są tym razem aż trzy takie podmioty. - Dla mnie to wyróżnienie jest zwieńczeniem mojej ponad 20-letniej pracy. Związane jest to zarówno z rozwojem firmy, pozyskiwaniem nowych klientów, zatrudnianiem większej ilości pracowników, jak również rozszerzanie zakresu świadczonych usług – mówi Magdalena Bosacka, właścicielka Biura Rachunkowego „Profit”, która otrzymała Rubinowy HIT 2015 w kategorii kreowanie wizerunku przedsiębiorstwa w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie uwzględniające najnowocześniejsze rozwiązania i technologie informatyczne do obsługi klientów w zakresie obsługi dokumentacji finansowej, pracowniczej oraz doradztwa gospodarczego.

Rubinowy HIT 2015 z gwiazdą powędrował także do Centrum Finansowo-Doradczego FINexpert, a wyróżnienie przyznano w kategorii punkt wsparcia przedsiębiorców, kompleksowe doradztwo dla małych i dużych przedsiębiorstw w zakresie zakładania rachunkowości kadr i płac, a także usług finansowych. - Pomagamy w pozyskiwaniu środków na założenie i prowadzenie działalności. Mimo, że taki punkt istnieje zaledwie od kilku miesięcy, to przekonałem się, że miało sens jego otwarcie, bo już dosyć sporo klientów obsłużyliśmy. Dużo klientów tych młodych i nowych w szczególności uratowaliśmy kilka razy przed naciągaczami – chwali się Michał Kałuża, właściciel FINexpert.

Kolejna statuetka, która przyjechała w niedziele do Gniezna trafiła do rąk Anny Drejzy z AD Consulting w kategorii HIT 2015 za jakość obsługi podmiotów w zakresie księgowości, podatków, kadr i płac, a także szeroko pojęte w obszarze prowadzenia działalności gospodarczej. - Nasza firma trzymała nagrodę po raz pierwszy i jesteśmy stosunkowo młodą firmą w porównaniu z innymi. Cieszy nas, że idziemy do przodu, w ubiegłym roku zostaliśmy wyróżnieni, a w tym roku zostaliśmy nagrodzeni. Będziemy rozwijać się dalej – uważa Anna Drejza, właścicielka firmy, która w tym roku obchodzić będzie 10-lecie istnienia na rynku.

Ostatnia spośród nagrodzonych firm zatrudnia 400 osób i działa już od ponad 15 lat. - Jesteśmy dostawcą surowców pierwotnych dla przemysłu hutniczego. Zajmujemy się kompletowaniem dostaw zgodnie z zapotrzebowaniem klienta oraz obsługą logistyczną dotyczącą dostaw materiałów niezbędnych w procesie produkcyjnym. Cały czas sukcesywnie podnosiliśmy poziom naszych robót, sami projektujemy i wdrażamy różne innowacyjne rozwiązania – tłumaczy Marcin Stawski, właściciel PHUP Lismar, które mieści się w Rzegnowie i otrzymało statuetke Kryształowy HIT 2015 za zaprojektowanie, opatentowanie oraz wdrożenie innowacyjnych rozwiązań do seryjnej produkcji wyrobów stosowanych w instytucjach wodociągowych i przeciwpożarowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.